Προς το περιεχόμενο

Aυτό είναι το Samsung Galaxy S5 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρ όλα αυτα παλι θα το πάρει ο κόσμος για να λεει οτι το έχει και να το βάζει πάνω στο τραπεζάκι στη καφετέρια...

Αθανατο ελληνικό στοιχείο του πολιτισμού μας :P

 

Εεε δεν νομίζω να μπορείς κάποιος να το παίξει μούρη με το τσιρότο τώρα. Καλύτερα το S4 με ένα σοβαρότερο πίσω καπάκι από ebay. Ή το καινούριο HTC One που θα δούμε σήμερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 307
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά δεν με χαλάει τόσο ο σχεδιασμός/πίσω καπάκι, σε μπλεδάκι πχ το χτύπαγα άνετα ΑΛΛΑ οταν έπιασα από κοντά το LG G2 το ερωτεύτηκα για τις διαστάσεις του και το πόσο καλά καθόταν στο χέρι μου παρά τη μεγάλη (σε σχέση με το iphone 5 που έχω τώρα) οθόνη του. Το S5 με χαλάει με αυτά τα τεράστια περιθώρια και το εξωπραγματικό ύψος. Θα είναι κυριολεκτικά παντόφλα στο χέρι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση από κάποιον άσχετο με την τελευταία λέξη της τεχνολογίας στα κινητά. Έχει βγει αυτό ήδη στην παραγωγή; γιατί αν δεν έχει βγει απλά τρολλάρει νομίζω ότι ακόμα και τρύπιο, νερό δεν περνάει και ελπίζω(βασικά δεν μου καίγεται καρφί) να το αλλάξουν πριν την μαζική παραγωγή. Ίσως είναι τρικ για την MWC 2014... λέω 'γω τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση από κάποιον άσχετο με την τελευταία λέξη της τεχνολογίας στα κινητά. Έχει βγει αυτό ήδη στην παραγωγή; γιατί αν δεν έχει βγει απλά τρολλάρει νομίζω ότι ακόμα και τρύπιο, νερό δεν περνάει και ελπίζω(βασικά δεν μου καίγεται καρφί) να το αλλάξουν πριν την μαζική παραγωγή. Ίσως είναι τρικ για την MWC 2014... λέω 'γω τώρα!

 

Κάπου διάβασα ότι στις 11 Απριλίου θα είναι στα ράφια έτοιμο προς πώληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλέ τι λόγια είναι αυτά?

εγώ προσωπικά αν έφευγα από iphone θα πήγαινα μόνο σε sony z2

 

Μπα. 

Και γω δεν είχα θέματα στις αρχές με το Note 3 αλλά σιγά σιγά αρχίζουν και εμφανίζονται διάφορα. Ειδικά με το bluetooth stereo hands free που χρησιμοποιώ και για να ακουω μουσική στο δρόμο, κάνει αρκετές φορές διάφορα χαζά που φτάνουν μέχρι και στο κόλλημα της συσκευής όταν αλλάζες αρκετά συχνά tracks...

 

Επίσης η #$#@#$# η πυξίδα του συνήθως δείχνει στο γάμο του Καραγκιόζη και θέλει 8000 φορές τη μέρα ρύθμιση για να πάρει μπρος...

 

Το touchwiz αν και το σιχαίνομαι δεν μου έχει "σκάσει" ποτέ εως τώρα ούτε και κάποιο μήνυμα τύπου ...has stopped working. Χρειάζεται ένα καλό software update πιστεύω για να γίνει ακόμη πιο super.

 

Η sony όμως δε λέει με τίποτα να διορθώσει τις γωνίες θέασης στις οθόνες της! Και δεν το πέτυχε ούτε με το Z2 όπως βλέπω στα πρώτα videos...

Ποτέ δεν είχα θέμα με πυξίδα (δεν ξέρω τί την κάνεις την πυξίδα λολ, ή αν μιλάμε για GPS), και όσο για το θέμα του να ακούω μουσική, μόνο με ακουστικα μέχρι στιγμής....το bluetooth το χρησιμοποιώ πολύ για τηλεφωνήματα, μια χαρά είναι πάντως. Το "σιγά σιγα" τί time frame μιλάμε? γιατί το Σ4 άρχισε κουλά από την πρώτη βδομάδα, το ΝΟΤΕ ένα μήνα τώρα τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είδες το βίντεο παρουσίαση υπάρχουν 2 τρόποι να αυξήσεις τις ώρες λειτουργίας ενός κινητού, ο πρώτος είναι να μεγαλώσεις την μπαταρία, ο δεύτερος είναι να βελτιστοποιήσεις τον τρόπο που τρέχει το κινητό. Την λειτουργία super power saving που γυρίζει το κινητό σε black and white mode με τα απολύτως βασικά δεν την είδατε; με 10% μπαταρία 24ώρες standby ως απλό κινητό. Επίσης έχει super dim για ακόμη μεγαλύτερη οικονομία στο απόλυτο σκοτάδι. 

Μετα απο 8 ωρες υπνου, με τηλεφωνο και wifi ανοιχτα ολο το βραδυ, μαντεψε ποση μπαταρια εχω στο g2 το πρωι.. 100% δειχνει συνηθως, ουτε καν 99% . Δεν ειναι πραγματικο βεβαια, δεν ειναι το θεμα μας αυτο, αλλα η ουσια ειναι οτι με 2% μπαταρια βγαζεις 10 ωρες αμα δεν το χρησιμοποιεις. Με λιγα λογια αυτα που λεει η σαμυ ειναι τριχες , και δινει σημασια δυστυχως ενα 70% επειδη δεν ξερουν τιποτε.. Καθαρο μαρκετινγκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα χάθηκαν τα funboy

και όχι μόνο αυτό, αλλά χάθηκαν και οι κινήσεις στον αέρα που μας φλόμωσαν στην παρουσίαση του S4.

τέλος πάντων κάποιο άλλο αστέρι πρόκειται να λάμψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώ πώ μέγα καινοτομία, με τόσο πλαστικό θα πέσει πολύ ανακύκλωση.

 

Άσε μας ρε Samsung, προφανώς απευθύνεσαι σε ηλίθιους με το συγκεκριμένο "καινούργιο" μοντέλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέει κάτι καινούργιο αλλά θα πέσουν οι τιμές σε προηγούμενα αξιόλογα μοντέλα... s3 lte και s4 που έχω...

Τώρα για συγκρίσεις με LG και λοιπούς συγγενείς έλεος...

Ποτέ ξανά οτιδήποτε LG... τραγική εταιρεία, μονίμως ελλαττωματικά προϊόντα (Nexus πρωτα μοντέλα με τρίξιμο, τηλεόραση με pixels και άθλιους δέκτες, g Pad με μπλε γραμμή.... τι άλλο να πρωτοθυμηθώ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέει κάτι καινούργιο αλλά θα πέσουν οι τιμές σε προηγούμενα αξιόλογα μοντέλα... s3 lte και s4 που έχω...

Εγώ λέω ότι θα ανέβουν οι τιμές σε προηγούμενα μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...