Προς το περιεχόμενο

Το Facebook "σκοτώνει" τον Messenger για Windows


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν ασχολείσαι, να σε ενημερώσω οτι βρίσκεται σε διαρκή άνοδο. Αρχή καθόδου θα υπάρξει μόνο αν υπάρξει κάποιο καλύτερο social media που θα προσφέρει με καλύτερο τρόπο όσα προσφέρει το fb. Όχι επειδή θα αποφασίσουν οι χρήστες του fb οτι βαρέθηκαν τα social media. 

Bασικα αυτοι που το "αποφασισαν " ειναι κυριως οι αντικοινωνικοι -δεν θελω να βλεπω ανθρωπο τους μισω ολους -ντρεπομαι που υπαρχω , με ελαχιστες εξαιρεσεις βεβαια που απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα.

 

Κατα τα αλλα και εμενα αχρηστη μου ηταν η εφαρμογη στο desktop σε αντιθεση με το smartphone,tablet που κανω πολυ συχνη χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι δουλεια έχει το Facebook με την microsoft;;; το ξερεις ότι ειναι 2 ανεξαρτητες μεταξυ τους τελειως εταιρειες; Η ms σκοτωσε το μσν για χαρη του skype. To facebook, που κολλάει σε αυτή την κίνηση;

Αφαιρεσε ομως την δυνατοτητα να κανεις ολες τις συζητησεις σου απο ολα τα κοινωνικα διχτυα απο ενα μονο app,οπως ειναι στα wp και αυτο δεν ειχε να κανει με αντικαταση/μεταφορά/ενσωμάτωση του message app στο skype.Οπως επισης δεν ευθύνεται ο skype που εφαρμογη για τις φωτογραφίες δεν εχει πρόσβαση στις φωτογραφιες του facebook,οπως ειχε πριν και εχουν τα wp!

Και ολα εγιναν ακριβώς με την ελευση τουν facebook app,τυχαιο ....?

 

Edit:

Μπερδεψαμε τα "μπουτια "μας και φταιω εγω μ'αλλων!

Δεν εννοουσα το messenger σαν υπηρεσια,αλλα για την εφαρμογη του metro(messaging),γιατι νομισα οτι φευγει το fb app γενικα απο τα windows,δλδ και αυτη του metro(εγω μ'αυτη τα εχω :P)!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα μου ειναι χρησιμος στο pc γιατι ετσι μπορω να ειμαι online και να μου μιλανε χωρις να εχω ανοιχτο το tab του Fb ! Το εχω πιο πολυ ως «απογονο» του msn δλδ για συνομιλια. Το μονο κακο ειναι οτι δε μπορεις να στειλεις στικερς αλλα δε πειραζει. Κριμα που το τερματίζουνε γαμωτο. Δε θα μπαινει καν δλδ ε ; Μηπως κανουνε καποια whatsapp εφαρμογη για windows οπως έχει και το viber ;

Νομιζω γινεται και με skype να συνδεθεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κωμικό το πως πέφτει τέτοιο κραξίδι για ένα κοινωνικό δίκτυο....άντε να εξεληχθούμε λίγο και να αρχήσουμε να βρίζουμε και τα παρκόμετρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν ασχολείσαι, να σε ενημερώσω οτι βρίσκεται σε διαρκή άνοδο. Αρχή καθόδου θα υπάρξει μόνο αν υπάρξει κάποιο καλύτερο social media που θα προσφέρει με καλύτερο τρόπο όσα προσφέρει το fb. Όχι επειδή θα αποφασίσουν οι χρήστες του fb οτι βαρέθηκαν τα social media. 

 

Ναι δεν ασχολούμαι... αλλά όπως ξέρεις μερικές φορές θες δεν θες θα μάθεις κάποια πράγματα...

 

Προσωπικά θυμάμαι τα κακά και ξεχνάω τα καλά, οπότε, αυτό που θυμάμαι είναι για απογοητευμένο κόσμο και ότι ο κόσμος το έχει ψιλοβαρεθεί (ίσως έλεγε για Online χρήστες) , επίσης σε μια περίοδο η FB έχασε λίγο από το Τw.

 

Και που πέφτει λίγο το ΦΒ, εκεί που είναι θέλει χρόνια να κατέβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το 90% των σχολίων καταλαβαίνω ότι δεν κατάλαβε σχεδόν κανείς την είδηση.

Δεν "σκοτώνει" την υπηρεσία messenger, την εφαρμογή για windows σταματάει.

Η υπηρεσία ζει και βασιλεύει για τα καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...