Προς το περιεχόμενο

Batman: Arkham Knight


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μάγκες να το αγορασω; Σε εμένα θα παίζει καλά ή να το αφήσω καλύτερα;

 

Αυτή τη στιγμή μπορείς να το βρεις αρκετά φθηνά. Ίσως όταν ξανά κυκλοφορήσει να ανέβει η τιμή. Αν έχεις 9 με 12 ευρώ (εξαρτάται εάν αγοράσεις κουπόνι της Nvidia ή κλειδί) που δεν θα σου λείψουν, μπορείς να το δεις σαν μία μικρή επένδυση. Είτε θα μπορέσεις να το παίξεις άμεσα χωρίς κάποιο χτυπητό πρόβλημα ή περιμένεις το patch. 

 

Προσωπικά το αγόρασα στα εννέα ευρώ, μπορώ να το παίξω αλλά ώρες ώρες τα frame drops δεν με αφήνουν να το ευχαριστηθώ. Περιμένω το patch και ευελπιστώ να μας κάνει & κανένα δωράκι η rocksteady.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες να το αγορασω; Σε εμένα θα παίζει καλά ή να το αφήσω καλύτερα;

 

ρωσική ρουλέτα το συγκεκριμένο παιχνίδι, δες βιντεακια με την κάρτα σου στο youtube.

 

φυσικά αμα το πάρεις ψαξε για την χαμηλοτερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 10 νομίζω πηγαίνει καλύτερα. Όταν εννοείς κολλήματα; Κάποια framedrops με το batmobile ακόμα τα κάνει αλλά είναι πέρα για πέρα playable. Και έχουμε πανομοιότυπο σύστημα. 

 

Κολλήματα όπως ήταν ακριβώς όταν βγήκε. Θυμάμαι είχα δει videos πως κολλούσε για παράδειγμα όταν έβγαινε ο μπατμαν από το μπατμομπιλ και το παιχνίδι σερνόταν. ακριβώς το ίδιο είχα τώρα. Θα το δοκιμάσω σήμερα με windows 10 και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι (το είχα ποστάρει κιόλας) πως και pre patch μου ήταν playable στα Win10. Και δεν έτυχε μόνο σε μένα, σε αρκετά συστήματα το game έτρεχε καλύτερα στα 10αρια. Μετά το patch όμως έφυγαν κολλήματα (κυρίως από hitching υποφέρει το game) όπως όταν καλεί το batmobile και κάνει το dive. Επίσης βοηθάει και o ssd πολύ, αν και η wb είπε πως έλυσε το θέμα των mechanical drives με τα καθυστερημένα loading textures στο patch που πήραμε στις 3 του Σεπτέμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα και ευχαριστω το φιλαρακι που με βοηθησε για να αγορασω το παιχνιδι εχω μια απορια το παιχνιδι ειναι απο το steam αγορασμενο με τον nvidia promo code ολα καλα μεχρι εδω το παιχνιδι παιζει μια χαρα τα patch που τα βρισκεις πως ξερεις οτι εχεις το τελέυταιο ??? μια βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα και ευχαριστω το φιλαρακι που με βοηθησε για να αγορασω το παιχνιδι εχω μια απορια το παιχνιδι ειναι απο το steam αγορασμενο με τον nvidia promo code ολα καλα μεχρι εδω το παιχνιδι παιζει μια χαρα τα patch που τα βρισκεις πως ξερεις οτι εχεις το τελέυταιο ??? μια βοηθεια

Αυτόματα στα βάζει το steam. Για να δεις τι/πότε μπήκε κάποιο update, πας library/games, δεξί κλικ πάνω στο game, updates, updates history. Εκεί βλέπεις ότι έχει κατέβει και ότι άλλη ανακοίνωση κάνει ο publisher/developer.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που παρατήρησα εγώ είναι πως το παιχνίδι δεν έχει θέμα με την επεξεργαστική ισχύ της κάρτας αλλά καθαρά με τη Vram.

Ακόμα και κατά 20mb να ξεπεράσεις το όριο στη Vram έχει framedrops και κολλήματα (770/2GB), πράγμα που δε συμβαίνει σε άλλα παιχνίδια..

 

Παραδείγματα:

-Με τα πάντα στο low/off και textures normal που θέλουν 3GB, κολλάει.

-Με level of detail-high, enhanced lights/rain-on και textures στο low δε κολλάει και ας κάνει render πιο πολλά πράγματα και σε μεγαλύτερη απόσταση.

 

Τώρα όσον αφορά τα textures, επειδή βλέπεις την αλλαγή επιτόπου μέσα από το μενού, δε παρατήρησα διαφορά σε normal με high.

Στο low, ναι μεν λείπουν κάποιες λεπτομέρειες αλλά δεν έχει καμία σχέση πχ με τα τραγικά "low textures" του GTA.

 

Το δικό μου συμπέρασμα είναι πως ενώ είναι ένα πολύ απαιτητικό παιχνίδι, σε αντίθεση με άλλα διατηρεί όλα τα στοιχεία που το κάνουν να φαίνεται εντυπωσιακό ακόμα με όλα τα settings στο low. Το medium και high απλά προσθέτουν λίγες λεπτομέρειες.

Και πριν πέσετε να με φάτε μερικοί, απευθύνομαι σε εκείνους με "μέτρια" PC που σκέφτονται να το αγοράσουν αλλά το "low" τους φαίνεται "κάπως"...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό με τη vram το παρατήρησα κι εγώ. Έχω βέβαια "παλιά" έκδοση , χωρίς το τελευταίο patch..Στα low textures που υποτίθεται πως θέλει 2gb ram , εμένα γεμίζει 2.7-2.9. Αν βάλω normal textures που υποτίθεται πως θέλει 3gb(τα οποία τα έχει η κάρτα μου) αρχίζει το stuttering γιατί γεμίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους κάτι επίσημο για τις retail εκδόσεις!!! :D

 

 

Batman: Arkham Knight should finally be re-released on PC “in the coming weeks”

 

 

“Batman: Arkham Knight is based on DC Comics’ core Batman license and is available now for the PlayStation®4 computer entertainment system and Xbox One, the all-in-one games and entertainment system from Microsoft. The PC version of the game will be available in the coming weeks.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...