Προς το περιεχόμενο

liquid vs air cooling thread(πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα)


ftwxonoobas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα σε ολους,

υπαρχει καποιο thread για liquid vs air cooling. (πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα)

Θελω να παρω ενα overclocked CPU AMD FX4350 chip, professionally overclocked to 4.4GHz,,και σκεφτομαι πως ισως ηρθε η ωρα να το γυρισω σε liquid cooling. 

αξιζει λετε? 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό τον επεξεργαστή νομίζω και με μια καλή αερόψυξη θα είσαι εντάξει και πως θα τον πάρεις κλοκαρισμένο;θα στον κλοκάρουν σε κατάστημα;οι κύριες διαφορές είναι κόστος, απόδοση, θόρυβος, κίνδυνος πνιγμού.Πάντως γνώμη μου είναι για να μην πετάς τα λεφτά σου να πάρεις αντί του 4350 τον 6300 με κάτι κέρματα παραπάνω και εκεί αν θες βάζεις υδρόψυξη θα ταιριάζει και θα αποδίδει παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα τον παρω ετοιμο overclocked απο το vibox.
Απο αποδοση τι εννοεις? το liquid χρειαζεται για τετοιο επεξεργαστη ή θα μου ναι αχρηστο και θα ναι απλως για τον ηχο.

https://www.vibox.co.uk/gaming-pcs/bestsellers/vibox-splicer

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόδοση εννοώ ότι με ένα καλό νερό μπορείς να υπερχρονίσεις περισσότερο από τον αγέρα.Για αυτό τον επεξεργαστή νομίζω και με μια καλή αερόψυξη θα είσαι εντάξει.Ίσως θα έπρεπε να ρωτήσεις αν θα μπορούν να σου βάλουν στο πακέτο την ψήκτρα της επιλογής σου αντί για την δικιά τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα τον παρω ετοιμο overclocked απο το vibox.

Απο αποδοση τι εννοεις? το liquid χρειαζεται για τετοιο επεξεργαστη ή θα μου ναι αχρηστο και θα ναι απλως για τον ηχο.

https://www.vibox.co.uk/gaming-pcs/bestsellers/vibox-splicer

 

 

το συστημα που θες να παρεις βγαινει πιο φτηνο απο 800 λιρες στην ελλαδα.με το ποσο που διαθετεις αν ρωτησεις εδω μεσα θα σου κανουν πολυ καλυτερο συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...