Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το iOS 7.1. Ταχύτερο στο iPhone 4, διορθώνει bugs και με CarPlay


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος το πέρασε σε 5s, έχει πρόβλημα με το touch id; Διαβάζω οτι σε αρκετές περιπτώσεις έχασε τα περασμένα δαχτυλικά αποτυπώματα κ γενικά ζορίζεται να δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το gazette.gr που τσέκαρα, το πρόβλημα υπάρχει στο 4αρι και στο safari αλλά και στο chrome.

Στο iPad Air το συγκεκριμένο site παει σφαίρα και στους 2 browsers.

 

Το προβλημα ειναι και στο safari και στο chrome μεχρι στιγμης και στις συσκευες Iphone 4 , iphone 5 και ipad 2 που εχει γινει η δοκιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πέρασα, πολύ καλύτερο αλλά τωρα εφαγε κολληματάρα...... πηγα να ενεργοποιήσω το i message και περασα λάθος το κωδικό μου. δεν ενεργοποήθηκε όπως ήταν φυσικό αλλά δε μου δινει τη δυνατότητα να το διορθώσω το απενεργοποιώ και όταν το ανοίγω προσπαθεί να συνδεθεί μετο το λάθος κωδικό. έτσι δεν έχω i message και facetime!!!!!!!

 

Αν κάποιος γνωρίζει πως να το διορθώσω θα μου έκανε μεγάλη χάρη

 

Ευχαριστώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειδα κανεναν να ρωτά, με το jailbreak τι γίνετε? χάνετε?

ναι χανεται και μεχρι στιγμης δεν προκυται να βγει τιποτα στο 7.1 απο jailbreak..επισημη τοποθετηση απο τους evaders το ειπαν οτι δε θα βγαλουν και αν το βγαλουν υπολογισε σε κανα χρονο..7.0.6 για ενα χρονο ακομα δεν αξιζει να χασουμε το jailbreak για μικροπραγραμτα της apple..σιγα τις αλλαγες περιμενα το 7.1 να εχει σοβαρα πραγματα μεσα ολο τα ιδια και τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση (έχω την ιδέα ότι τους διέφυγε κάτι στο update):

Στον τηλεφωνικό κατάλογο και στο πεδίο "ετικέτες", όπου μπορούμε να επιλέξουμε αν ένας αριθμός που καταχωρούμε είναι κινητό, σταθερό, γραφείο κλπ, μέχρι και το iOS6 υπήρχε η επιλογή μέσω της επεξεργασίας να διαγραφεί μια ετικέτα την οποία δημιουργήσαμε εμείς (όχι οι προϋπάρχουσες).
Προσπάθησα να κάνω κάτι ανάλογο μόλις τώρα, αλλά η συγκεκριμένη επιλογή έχει εξαφανιστεί. Ξέρει κανείς αν υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει επεξεργασία μιας ετικέτας που δημιουργήθηκε από μας ή να διαγραφεί παντελώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στην 6.1.3 με το iphone 4.Διάβαζα όλο αυτό τον καιρό τα παράπονα για την ios7 και δεν έκανα το update.


 


Τώρα με τα καλά λόγια που ακούω για το 7.1 με έψησε γιατί θα ήθελα μια αλλαγή μέχρι κάποια στιγμή να πάρω επόμενο iphone.Να το τολμήσω?


 


Δεν με πειράζει να είναι λιγάκι πιο αργό,με πειράζει να είναι τρομακτικά πιο αργό και με ξενερώσει.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το 4άρι έχω.

Κοίτα... το iOS7 όντως δημιούργησε θέματα στο 4άρι. Η διαφορά απόδοσης δεν βελτιώθηκε, αντιθέτως το κινητό σου έδειχνε ότι ζοριζόταν ν'ανταπεξέλθει.
Το 7.1 (στα πλαίσια του 7) λειτουργεί πολύ καλύτερα!

Στη θέση σου (τώρα πλέον) θα προχωρούσα σε update.
Έκανα αναβάθμιση μέσα στο πρώτο μισάωρο και μέχρι τώρα μένω ικανοποιημένος απ'τη δουλειά που έγινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Να επιβεβαιώσω κι εγώ πως σε iPhone 4 και iPad 4th gen η διαφορά προς το καλύτερο είναι αισθητή.</p> <p> </p> <p>Ιδιαίτερη σημασία για το τεσσάρων ετών 4.</p>

Αναρωτιέμαι και εγω να αναβαθμισω σε 4s και iPad 4.??

 

Στο iPad εχω screen το avatar σου :)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όποιος το πέρασε σε 5s, έχει πρόβλημα με το touch id; Διαβάζω οτι σε αρκετές περιπτώσεις έχασε τα περασμένα δαχτυλικά αποτυπώματα κ γενικά ζορίζεται να δουλέψει.

 

Όχι, το αντίθετο θα έλεγα μιας και η αναγνώριση γίνεται ακόμη πιο γρήγορα.

 

Επίσης μέσα σε 24 ώρες αναβαθμίστηκε το 6% των συσκευών παγκοσμίως! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πέρασα, πολύ καλύτερο αλλά τωρα εφαγε κολληματάρα...... πηγα να ενεργοποιήσω το i message και περασα λάθος το κωδικό μου. δεν ενεργοποήθηκε όπως ήταν φυσικό αλλά δε μου δινει τη δυνατότητα να το διορθώσω το απενεργοποιώ και όταν το ανοίγω προσπαθεί να συνδεθεί μετο το λάθος κωδικό. έτσι δεν έχω i message και facetime!!!!!!!

 

Αν κάποιος γνωρίζει πως να το διορθώσω θα μου έκανε μεγάλη χάρη

 

Ευχαριστώ :-)

 

Αν κωδικό εννοείς το password του Apple ID, κάνε sign out από iMessage και FaceTime και ξανά Sign in με το σωστό.

 

Ειμαι στην 6.1.3 με το iphone 4.Διάβαζα όλο αυτό τον καιρό τα παράπονα για την ios7 και δεν έκανα το update.

 

Τώρα με τα καλά λόγια που ακούω για το 7.1 με έψησε γιατί θα ήθελα μια αλλαγή μέχρι κάποια στιγμή να πάρω επόμενο iphone.Να το τολμήσω?

 

Δεν με πειράζει να είναι λιγάκι πιο αργό,με πειράζει να είναι τρομακτικά πιο αργό και με ξενερώσει.

 

 

Στη θέση θα το έκανα με απλό update και αν δεν έμενα ευχαριστημένος θα έκανα restore as new. (Αυτό που έκανα και από την 6 στην 7 και πήγαινε καλύτερα με το restore as new. Τώρα παει ακόμα καλύτερα.)

βασικα πιστεύω ότι απλά επιτάχυναν τα effects τπτ άλλο σοβαρό δεν έχει αλλάξει... 

απλά νομίζουμε ότι πάει πιο γρήγορα... 

 

Έχει πραγματική διαφορά. Reduce motion είχα και στην 7,0,6 αλλά δεν πήγαινε όσο καλά πάει η 7.1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας, έχω ένα 4s και μου το έχουν αντικαταστήσει 2 φορές μέσα σε ένα χρόνο λόγω προβλήματος του wifi έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά και δεν ξέρω αν πρέπει να κατεβάζω τα iOS έχει καμία σχέση;; Η όχι;;υπάρχει περίπτωση απο αυτά να μπλοκάρει το wifi η όχι;;;<br><br> Sent from my iPhone using Insomnia έχει κάποιος καμία απάντηση ;;;

Επεξ/σία από goofi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση (έχω την ιδέα ότι τους διέφυγε κάτι στο update):

 

Στον τηλεφωνικό κατάλογο και στο πεδίο "ετικέτες", όπου μπορούμε να επιλέξουμε αν ένας αριθμός που καταχωρούμε είναι κινητό, σταθερό, γραφείο κλπ, μέχρι και το iOS6 υπήρχε η επιλογή μέσω της επεξεργασίας να διαγραφεί μια ετικέτα την οποία δημιουργήσαμε εμείς (όχι οι προϋπάρχουσες).

Προσπάθησα να κάνω κάτι ανάλογο μόλις τώρα, αλλά η συγκεκριμένη επιλογή έχει εξαφανιστεί. Ξέρει κανείς αν υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει επεξεργασία μιας ετικέτας που δημιουργήθηκε από μας ή να διαγραφεί παντελώς?

 

Έχω την εντύπωση ότι το θέμα υπήρχε και στην 7.x.x  Δεν διορθώθηκε πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...