Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με μητρική.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Στο pc2 της υπογραφής μου έκανα μια μα****α και την ώρα που ήταν σε λειτουργία ακούμπησε το Ι/Ο panel στην μητρική στο ύψος των ps/2 θυρών. Από τότε σταμάτησε να μου διαβάζει τους εξωτερικούς δίσκους στα usb αλλά τα flashακια, τον πληκτρολόγιο και το ποντίκι τα διαβάζει κανονικά σε όλες τις θύρες. Τι μπορεί να παίχτηκε?

 

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανε ρεσετ την μητρικη σου. Βρες το manual και κανε το απο την πλακετα επανω. Υπαρχουν καποιοι διακοπτες που λεγονται jumpers.

Δες το manual βρες τη κατηγορια και θα καταλαβεις.

 

ΑΠΛΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λές ακούμπησε το Ι/Ο panel στην μητρική για κάντο λιανά να καταλάβω πως κατάφερες να φέρεις σε επαφή 2 εκ διαμέτρου αντίθετα parts ? :huh:

 

Μπες bios και δεν στην καρτέλα με τα usb αν είναι ενεργοποιημένα όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λές ακούμπησε το Ι/Ο panel στην μητρική για κάντο λιανά να καταλάβω πως κατάφερες να φέρεις σε επαφή 2 εκ διαμέτρου αντίθετα parts ? :huh:

 

Μπες bios και δεν στην καρτέλα με τα usb αν είναι ενεργοποιημένα όλα.

 

Είχα στήσει το μηχάνημα και το δούλευα για μισή ώρα εκτός κουτιού και κάτω από άγνωστες συνθήκες βρέθηκε το I/O panel  κάτω από τις ps/2 θύρες. Δοκίμασα c cmos αλλά τίποτα. Γιατί όμως τα  stickακια και το πληκτρολόγιο δουλεύουν κανονικά?

Με μαγκια! χαχαχα

Μήπως θες να πεις με μαγικά?

Από το bios είναι όλα ανοιχτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα στήσει το μηχάνημα και το δούλευα για μισή ώρα εκτός κουτιού και κάτω από άγνωστες συνθήκες βρέθηκε το I/O panel  κάτω από τις ps/2 θύρες. Δοκίμασα c cmos αλλά τίποτα. Γιατί όμως τα  stickακια και το πληκτρολόγιο δουλεύουν κανονικά?

 

 

Εμ, αυτά τα εκτός κουτιού είναι επικίνδυνα.Δεν ξέρω τί μπορεί να έχει συμβεί, τώρα κάτι σαν malaysian airlines το θέμα σου.Ψάχνωντας θα πας μπας και βρείς λύση.Βγάλε την μητρική τελείως από το ρεύμα.Αποσύνδεσε τα πάντα,βγάλε και την μπαταρία της και βάλτη στο κουτί της για κανά 12ωρο μπας και επανέλθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να τρέξω και τα ubunty αλλά ούτε εκεί το δείχνει. Το pc αυτό δεν το χρησιμοποιώ πολύ αλλά έλεγα μήπως είναι κάποια ρύθμιση και φτιάξει αλλά μου φαίνεται για πρόβλημα της μητρικής. Ίσως δοκιμάσω το Σαβ/κο και κάποιο bios update μπας και στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα! σας παρακαλω να με βοηθησετε. εκανα φορματ εναν πολυ παλιο υπολογιστη και εσκασα να ψαχνω οδηγο μητρικης και δεν βρισκω κατι σωστο. η μητρηκη ειναι fujitsu siemens w26361-w67-x02

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα! σας παρακαλω να με βοηθησετε. εκανα φορματ εναν πολυ παλιο υπολογιστη και εσκασα να ψαχνω οδηγο μητρικης και δεν βρισκω κατι σωστο. η μητρηκη ειναι fujitsu siemens w26361-w67-x02

 

Θέλεις drivers για το chipset για τι ακριβώς και για τι windows ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιοπον ειναι fujitsu siemens olo to pc genika. mhtrhkh einai w26361-w67-x02, to barcode toy μηχανιματος ειναι 

26px.jpg0sgf.jpgsj9h.jpgk55p.jpg

 

ulpq.jpg

 

αυτα μπορουσα να βρω μονο παιδια.. οΛΑ ειναι μανησια δεν εχει πειραχτει καθολου. μην γελασετε με τον Η/Υ ειναι πολυ παλιος. εχει δουλεψει 1 μηνα μονο χαχαχαχα και το δινω στην αδερφη μου μονο για να σερφαρει facebook  και τις κοριτσιστικες μα@@κιες. για το chipset den ξερω πωσ το βλεπουμε μεσα. αν μου πειτε πως, θα το κανω. σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.  :-D  :-D  :-D


τα windows ειναι κατεβασμενα απο W@rez. θα τα κανω με λοαντερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...