Προς το περιεχόμενο

Βοήθησε και εσύ στην ανεύρεση του αεροσκάφους των Μαλαισιανών αερογραμμών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ναι ρε παιδιά άλλα εάν έπεφτε η προσθαλασσωνοταν δεν θα έβρισκαν έστω μια σοβρακοφανελα ? 

 

τα Νεφελίμ καρχαρίες φίλε μου το έφαγαν!

 

Πέρα από την πλάκα και τις θεωρίες που λέμε κατά την άποψη μου ήταν σχεδιασμένο.

Το σημαντικότερο είναι ότι το συγκεκριμένο αεροπλάνο είχε πρόσβαση στο ίντερνετ, σίγουρα κάποιος θα ενημέρωνε φίλους και γνωστούς. Το δεύτερο σημαντικό είναι ότι μετά από 8 ώρες αφότου κατάλαβαν ότι χάθηκε σήμαναν κατάσταση εκτάκτου ανάγκης. Προφανώς τόση ώρα χρειάστηκαν για να τα βολέψουν. Επίσης κάποιοι είπαν ότι πετούσε αρκετά χαμηλά, εκτός του ότι τα ραντάρ δεν μπορούν να το εντοπίσουν σε μικρό ύψος, ακόμα και να χάλασαν ή απενεργοποίησαν τα συστήματα του, τα κινητά τηλέφωνα νομίζω θα έπιαναν. Το ίδιο σκηνικό έγινε και με την airfrance που κανείς δεν έμαθε τίποτα, και αυτό σε λίγο θα ξεχαστεί. Όπως και να έχει όμως πάλι αθώοι την πλήρωσαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να σας λυσω την απορεια εγω το εχω και δεν το δεινω...δεν γουσταρω ρε παιδι μου...δεν το δεινω μπαααα σε καλο σας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεις το ενδεχόμενο να έγινε σκόπιμα όλο αυτό; Πόσο καιρό έχουμε να ενημερωθούμε για την κατάσταση με Αμερική-Ρωσία; 

 

Και οι δικοί μας εδώ τα ίδια δεν κάνουν για να αποπροσανατολίσουν; Τεσπά ίσως να μαι συνωμοσιολάγνος αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση πως κάθε φορά που η κατάσταση δείχνει να είναι τεταμένη, γίνεται κάποιο δυστύχημα και ξεχνιούνται όλα.

Δεν γίνονται δηλαδή καθημερινά ατυχήματα; 

 

Μου θυμίζει τότε που έγινε ο χαμός με τους ναζί στην Ελλάδα και λέγανε οτι το κάνουν για να μας αποπροσανατολίσουν για το μνημόνιο και ο,τι θα περάσουν από τη Βουλή νόμους... τώρα που δεν γίνεται στη χώρα τπτ...σας βλέπω...όλη τη μέρα στους δρόμους είστε. (είμαστε)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι περίεργο ομως κ το ότι κάνα 2 κινητά που κάλεσαν συγγενείς προς επιβάτες 777 χτυπούσαν.....απο όταν άρχισαν τα σενάρια για το που εξαφανίστηκε Κ μάλιστα είπαν ότι έψαχναν το σήμα του κινητού... Κ ξαφνικά σιωπή... Δεν μας είπε κανένας τι απέγινε με αυτο το σεναριο.... Οπότε ότι κ να λέμε είναι κάποια πράγματα που απο μόνα τους ακουγονται πολύ περίεργα............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο σκηνικό έγινε και με την airfrance που κανείς δεν έμαθε τίποτα, και αυτό σε λίγο θα ξεχαστεί. Όπως και να έχει όμως πάλι αθώοι την πλήρωσαν.

 

Για την 447 λες που επεσε στον Ατλαντικο; Προφανως και ξερουμε τι συνεβη, αργησαν να το διαπιστωσουν αλλα τελικα το κύριο αίτιο ηταν η κακή αντίδραση των πιλότων. Γιατί πρέπει να υπάρχουν συνομωσίες παντού;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαιω, εριξαν το αεροπλανο στη Μαλαισια λεει για να ξεχασουμε τι...... γινεται στην Ουκρανια!

 

Εγω λεω οτι τα γεγονοτα στην Ουκρανια ειναι φτιαχτά, για να ξεχασουν οι Ελληνες την κριση!!!

 

Ολος ο κοσμος ψαχνει να βρει τι γινεται, γιατι δε ρωταγαν 5-10 Ελληνες να τους βρουν την απαντηση στο ΠΙ και ΦΙ;

 

Αφου τα ξερουμε ΟΛΑ!!!!!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει πολυ περισσοτερα συστηματα απο ενα απλο gps στη μορφη που μπορει να το φανταζεσαι, αλλα ΠΧ σε περιπτωση ενος general power failure πώς θα λειτουργησουν ολα αυτα τα συστηματα?

 

αν συμβεί power failure και στα κύρια και στα εφεδρικά συστήματα ενεργοποιείται αυτόματα ανεμογεννήτρια ανάγκης που παρέχει ηλεκτρική και υδραυλική ισχύ.

Τα elt που εκπέμπουν σήμα ανάγκης λειτουργούν με μπαταρίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...