Προς το περιεχόμενο

[TV] SAMSUNG UE55F6500 €899 @MediaMarkt (και δόσεις)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέμα αυξομείωσης ήχου δεν έχω αν και κάτι πήρε το μάτι μου και γι' αυτό.

 

Auto Volume
Screen Menu > Sound > Speaker Settings > Auto Volume Try Now
Because each station has its own set of broadcasting conditions, the volume may fluctuate as the
channel changes. The Auto Volume function automatically adjusts the volume of a channel by lowering
or raising the sound output. Normal applies a normal level of volume adjustment, whereas Night
applies a slightly lower volume level than Normal and is ideal for nighttime TV viewing. To use the
volume control of a connected source device, deactivate the Auto Volume function. When using the
Auto Volume function with a source device, the device’s volume control may not function properly.

 

 

Απλά πρέπει να την πάω αρκετά πάνω ~80% για να δω αξιοπρεπώς μία ταινία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να ελέγξουμε ότι η τηλεόραση είναι ΟΚ (dead, stuck pixels και δεν ξέρω τι άλλο...) τώρα που τρέχει ακόμη το DOA;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στην αναζητηση 55αρας.Θελω να ρωτησω τους κατοχους της 6500 εχετε δοκιμασει να συνδεθειτε με smartphone ή tablet?Μπορειτε να δειτε τηλεοραση στο smartphone ή στο tablet μεσω του δεκτη της τηλεορασης?Αν ναι μονο το ιδιο καναλι ή και διαφορετικο.Αν δεν κανω λαθος αυτο γινετε με την 7000 και την 8000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στην αναζητηση 55αρας.Θελω να ρωτησω τους κατοχους της 6500 εχετε δοκιμασει να συνδεθειτε με smartphone ή tablet?Μπορειτε να δειτε τηλεοραση στο smartphone ή στο tablet μεσω του δεκτη της τηλεορασης?Αν ναι μονο το ιδιο καναλι ή και διαφορετικο.Αν δεν κανω λαθος αυτο γινετε με την 7000 και την 8000.

 

Από την 6400 (που είναι ουσιαστικά ίδια σε features) ξέρω ότι μπορείς να δεις μόνο το ίδιο κανάλι, κι αυτό μόνο σε ipad και σε samsung tablet που να υποστηρίζει την εφαρμογή smart view.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαύρο φόντο

λευκό φόντο

και γκρίζο φόντο

 

Αν έχει κάτι θα φανεί σε αυτά

 

Να φτιάξω 3 εικόνες μονόχρωμες 1920*1080 δηλαδή και να το τεστάρω;

 

Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το smart view στο play store λεει οτι υποστηριζει τις 7000 και τις 8000.εσυ με την 6400 συνδεεσαι κανονικα?

 

Ναι, έχω συνδεθεί με iPad mini και δουλεύει κανονικά.

Γενικά υπάρχει ένα μπέρδεμα με τις εφαρμογές της Samsung. Δες και το version 2:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.companion

 

Επίσης υπάρχει και εφαρμογή για Windows 8 αλλά δεν την έχω δοκιμάσει.

http://www.samsung.com/global/smartview/english/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φτιάξω 3 εικόνες μονόχρωμες 1920*1080 δηλαδή και να το τεστάρω;

 

Σε ευχαριστώ!

Ναι αν και υπάρχουν και έτοιμα

 

Το smart view δείχνει μόνο κανάλι από το δέκτη mpeg4 ή και από είσοδο hdmi; 

Δηλ. nova θα μπορώ να δω;  

Γιατί να το κάνεις έτσι και όχι με το novago? ετσι ώστε να βλέπεις και εκτός σπιτιού απο το tablet/κινητό what ever?

Και γενικά γιατί να στείλετε την εικόνα απο τη TV στο tablet, εφόσον είστε μέσα στο σπίτι και θα παίζει το Ιδιο κανάλι. Να έπαιζε διαφορετικό να έλεγα οκ εσείς θέλετε να δείτε μπάλα και η γυναίκα κανένα αισθηματικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...