Προς το περιεχόμενο

Motorola Moto G. Σύντομα στη χώρα μας, αποκλειστικά από τη Wind


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

κάπου αλλού διάβασα ότι θα έρθει η 8GB έκδοση μόνο στη Wind… Αν το φέρει στα 130 ευρώ θα είναι μια χαρά!!!

Μηπως να δινει δωρο και σπιτι στην χαβαη με θεα την θαλασσα; Ακου 130, 200€ θα εχουν τα 8 και 230€ τα 16

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να δινει δωρο και σπιτι στην χαβαη με θεα την θαλασσα; Ακου 130, 200€ θα εχουν τα 8 και 230€ τα 16

Στο GSMArena παντως τοσο λεει οτι ειναι η τιμη του....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο GSMArena παντως τοσο λεει οτι ειναι η τιμη του....

ναι αλλα εδω ειναι η ελλαδα του μνημονιου, του μονοπωλειου, του 23 % φ.π.α και του "λεφτα υπαρχουν"..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το 16άρι πρίν 2 μήνες (από ebay 220ευρώ) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Νομίζω είναι μια από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Πάρα πολύ καλή εμπειρία χρήσης.

Σκεφτόμουν με τα ίδια λεφτά να πάρω καμιά κινεζιά τούμπανο αλλά ευτυχώς διάλεξα το moto G. Τελευταία έκδοση android και συχνά updates από την Motorola.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 'κάμερα 5mp' σταματάς την ανάγνωση και κλείνεις την καρτέλα.

1. HTC One vs Sony Xperia Z1

5ΜΡ vs 20.7MP.

Το ONE κερδίζει στην ποιότητα και στα μάτια μου.

 

2. Θα σου συγκρίνω άλλη κατηγορία φωτογραφικής μηχανής:

Nokia X3-02.5

Nokia 300

 

(5ΜΡ)

 

VS

 

Sony Ericsson K800i

3.15ΜΡ

 

Ο νικητής; ......;

 

Nokia X3-02

2k0tfo.jpg

 

Sony Ericsson K800i

ao84nb.jpg

 

Συμπέρασμα:Τι έχουν να λένε τα Megapixels;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτογραφική είναι μια χαρά όταν υπάρχει φως, στα σκοτάδια είναι ψιλο-τραγική αλλά who cares. Αναλογίζεσαι τί θες όταν το αγοράζεις. Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα απλά δεν το παίρνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να δινει δωρο και σπιτι στην χαβαη με θεα την θαλασσα; Ακου 130, 200€ θα εχουν τα 8 και 230€ τα 16

εγώ θα ήθελα να δώσω 130 ευρώ.. εσύ δώσε και 2000 αφού το κοστολογείς τόσο!!!

 

τις ειρωνίες στους συμμαθητές σου στο γυμνάσιο!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα ήθελα να δώσω 130 ευρώ.. εσύ δώσε και 2000 αφού το κοστολογείς τόσο!!!

 

τις ειρωνίες στους συμμαθητές σου στο γυμνάσιο!! ;)

Εσυ θα ηθελες να δωσεις 130€ αλλα η εταιρια το κοστολογει στα 170 αρα αν δεν εχεις μην το παρεις απλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο έχει τόσο κακή κάμερα και το Nexus 5 είναι 130 μόλις ευρώ παραπάνω...δύσκολο θα έπαιρνα την απόφαση. Αν είχε τόσο καλή κάμερα όσο π.χ το Lumia 720 θα ήταν η καλύτερη λύση στην κατηγορία του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το έχω κατι παραπάνω από ένα μήνα.

Πήρα το 16άρι από το αγγλικό amazon στα 207 ευρώ.

Ειναι απλά σούπερ.

 

Όπως ειπώθηκε, η κάμερα στο σκοτάδι δεν τα πάει και πάρα πολύ καλά, αλλά στο φως της ημέρας είναι μια χαρά.

Επίσης έχει λειτουργία HDR.

 

Κατα τ' άλλα απλά δεν έχει κολλήσει ποτέ και σε τίποτα.

Μακράν η καλύτερη αγορά που έχω κάνει ποτέ σε κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το αγόραζα στην περίπτωση που είχε α) μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο ή β) κάρτα sd. To μοντέλο των 8 giga έχει 6 διαθέσιμα και των 16 γύρω στα 14. Οπότε περιμένω το επόμενο μοντέλο της Μοτο ή να πέσει λίγο ακόμη η τιμή του Μοτο Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κινητό σαν το Moto G, σε αυτήν την τιμή (amazon.co.uk) ασκεί μεγάλη πίεση στους ανταγωνιστές και ανεβάζει το θερμόμετρο στο χώρο του android.

 

Βλέπουμε ότι μπορούν και υπάρχουν καλές συσκευές σε χαμηλή τιμή που να τρέχουν την τελευταία έκδοση android χωρίς τις τεράστιες αναμονές και το bloatware των άλλων κατασκευαστών.

 

Όποιος διαμαρτύρεται για την τιμή ας αναλογιστεί τι κινητό τηλέφωνο έπαιρνες πριν 15 μήνες και ποια έκδοση android έτρεχε.

 

Οι μόνες ενστάσεις που έχω είναι στην σχεδίαση. Δεν μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά (αν το συγκρίνουμε με το Χ, άστα να πάνε) αλλά αυτό δεν με εμποδίζει να το συνιστώ σε φίλους που θέλουν μια φτηνή και αξιόλογη λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 'κάμερα 5mp' σταματάς την ανάγνωση και κλείνεις την καρτέλα.

Εχεις καταλαβει οτι το Full High Definition ειναι 2.1 MegaPixels? Οτι με 5mp τυπωνεις φωτογραφια 22εκ x 17εκ υψηλης αναλυσης (300dpi) ή 44εκ x 35εκ με νορμαλ αναλυση? 

Στο σκρουτζ εχει 190€ και 220€, αρα λογικα σε αυτες τις τιμες θα παιξει και η Wind. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...