Προς το περιεχόμενο

Νέος στο android


TheNikoz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum.

Αγόρασα ένα G2 χθες και πλέον είμαι χρήστης android 2 μέρες τώρα. Χρειάζομαι κάποια βοήθεια μιας και 5-6 χρόνια τώρα είχα iPhone.

 

1. Μπορώ να προσθέσω κάποιο άλλο ξεχώριστο πληκτρολόγιο Ελληνικών που να έχει πλήκτρο για τον τόνο?

2. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο του SwipeSelection στο android?

 

 

3. Έχετε να μου προτείνετε κάποια αξιόλογη εφαρμογή για να streamάρω ταινίες από το MAC? Τόσα χρόνια χρησιμοποιούσα το airvideo(https://itunes.apple.com/gr/app/air-video-watch-your-videos/id306550020?mt=8) και ήμουν υπερευχαριστημένος. Δεν θέλω το vlc streamer γιατί αργεί πολύ.

 

Αυτά τα λίγα για αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε δεν ξέρω να σου απαντήσω,

αλλά μπορείς σε αυτό το post που άνοιξες να μας ενημερώσεις μετά από μερικές ημέρες για την εμπειρία σου στο android?

έχω και εγώ iphone αλλά εδώ και ένα μήνα κάτι με ελκύει προς το android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πάρα πολλά πληκτρολόγια. Τα πιο γνωστά είναι

 

Swype, SwiftKey, Kii και αυτό της Google (Google Keyboard). Προσωπικά χρησιμοποιώ το swiftkey.

 

Για τα υπόλοιπα ας απαντήσει κάποιος που να γνωρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε δεν ξέρω να σου απαντήσω,

αλλά μπορείς σε αυτό το post που άνοιξες να μας ενημερώσεις μετά από μερικές ημέρες για την εμπειρία σου στο android?

έχω και εγώ iphone αλλά εδώ και ένα μήνα κάτι με ελκύει προς το android.

Φυσικά, αλλά μέχρι στιγμής έχω ξενερώσει με κάποια μικρά αλλά σημαντικά πραγματάκια (όπως το πληκτρολόγιο, ο τρόπος των ειδοποιήσεων και ο τρόπος του copy/paste κειμένου)

 

 

Υπάρχουν πάρα πολλά πληκτρολόγια. Τα πιο γνωστά είναι

 

Swype, SwiftKey, Kii και αυτό της Google (Google Keyboard). Προσωπικά χρησιμοποιώ το swiftkey.

 

Για τα υπόλοιπα ας απαντήσει κάποιος που να γνωρίζει

Τα κατέβασα τα τρία πρώτα πληκτρολόγια που αναφέρεις, αλλά κανένα δεν έχει ξεχωριστό πλήκτρο για τόνο(εκτός αν δεν το βρήκα εγώ).

 

Κατά τα άλλα, είναι ωραία πληκτρολόγια και "κόλλησα" με το Swype

 

 

Ο τονισμός των γραμμάτων, γίνεται κρατώντας το γράμμα που σε ενδιαφέρει πατημένο.

Τον γνωρίζω αυτόν τον τρόπο αλλά είναι πολύ αργός όταν θες να γράφεις κείμενα γρήγορα(είναι και ανορθόδοξος αν σκεφτείς πως στο PC έχεις πλήκτρο του τόνου)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...