Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Unity


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά απίστευτο να χρειάζεται να ψάχνεσαι και να κάνεις ολόκληρη διαδικασία μόνο για new game. Πάρα πολύ μυστήρια φιλοσοφία...

Λίγο αργά θα απαντήσω στο σχόλιό σου αλλά, έχει τύχει να πέσει στα χέρια σου το The Crew; Έτσι, καθαρά ενημερωτικά σου λέω ότι.. ΔΕΝ υπάρχει τρόπος να κάνεις νέο παιχνίδι για κανένα λόγο! :Ρ :D

Άπαξ και πατήσεις μια φορά play, φροντίζεις να μην χάσεις τίποτα γιατί δεν γυρίζει πίσω! Χα χα χα χα χα χα χα! Ubi για πάντα guys! Αγαπάω αυτή την εταιρεία με έναν μοναδικό διεστραμμένο τρόπο! :Ρ

ASUSTeK COMPUTER INC. P8H61-M LX

Intel H61

Intel Core i5 @ 2900 MHz

8192 MB (2 x 4096 DDR3-SDRAM )

NVIDIA GeForce GTX 770

Seagate ST500DM002-1BC142 ATA Device (500GB)

windows 7 64 bit

 

Αυτος ειναι ο υπολογιστης μου.Εχω το παιχνιδι απο τον θειο και εχω παρατηρησει οτι οσο κι αν κατεβασω τα graphic options μου κανει κολληματα ενω τρεχει που καποιες φορες εχουν και μεγαλη διαρκεια.Τι προτεινετε;Μηπως πρεπει να βρω κανενα patch;Αν το κανω θα χαθουν τα saves μου;

 

Ευχαριστω

Καλημέρα φίλε μου. Και παλιότερα είχε αναφερθεί αυτό στις προηγούμενες σελίδες. Δεν θυμάμαι αν βρήκε λύση αυτός που έψαχνε αλλά μπορείς να κάνεις εγκατάσταση το παιχνίδι, να καθαρίσεις λίγο registry για τυχόν υπολείμματα και αφού έχεις κρατήσει τα saves σου από πριν, να κάνεις καθαρή εγκατάσταση ξανά και να βάλεις μέχρι το 1.3 patch.

Επίσης, κάνε ένα κόπο και πάνε από το GeForce Experience και κάνε Βελτιστοποιηση μήπως και στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγη κατανόηση για το ερώτημα :whistle: , το παιχνίδι μου κρασάρει όταν πηδάω σε ένα portal από μια στέγη, είναι σχετικά στην αρχή. Όχι στο άγαλμα, πιο πριν, Server Bridge νομίζω.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγη κατανόηση για το ερώτημα :whistle: , το παιχνίδι μου κρασάρει όταν πηδάω σε ένα portal από μια στέγη, είναι σχετικά στην αρχή. Όχι στο άγαλμα, πιο πριν, Server Bridge νομίζω.

Μου εχει κολλήσει και μενα εκει στο loading screen. Ειχα κάνει τα εξής 2 πραγματα και ξεκόλλησε ( δεν ξερω ποιο απο τα 2 όντως βοηθάει)

 

- Κάνε ενα verify στα αρχεια του παιχνιδιού από uplay.

- Βάλε όλα τα γραφικά στο low και δοκίμασε να περάσεις πάλι την πύλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ASUSTeK COMPUTER INC. P8H61-M LX

   Intel H61

   Intel Core i5 @ 2900 MHz

   8192  MB (2 x 4096 DDR3-SDRAM )

    NVIDIA GeForce GTX 770

   Seagate ST500DM002-1BC142 ATA Device (500GB)

windows 7  64 bit

 

Αυτος ειναι ο υπολογιστης μου.Εχω το παιχνιδι απο τον θειο και εχω παρατηρησει οτι οσο κι αν κατεβασω τα graphic options μου κανει κολληματα ενω τρεχει που καποιες φορες εχουν και μεγαλη διαρκεια.Τι προτεινετε;Μηπως πρεπει να βρω κανενα patch;Αν το κανω θα χαθουν τα saves μου;

 

Ευχαριστω

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Η αληθεια ομως ειναι οτι δεν ειδα καμια σημαντικη  διαφορα στο πως τρεχει το παιχνιδι.Και με τα patch δεν εγινε κατι.Μου δημιουργηθηκε λοιπον η απορια:ειναι το παιχνιδι προβληματικο ή ειναι πολυ βαρυ για το συστημα μου;Γιατι και την αναλυση που κατεβασα δεν εγινε κατι.Σε καιποιο video καποιος λεει οτι βοηθαει το να καθαρισεις τη registry με το wise registry cleaner και να εγκαταστησεις το game booster αλλα ουτε αυτα βοηθησαν.Αν εχετε να προτεινετε κατι ακομα...

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Η αληθεια ομως ειναι οτι δεν ειδα καμια σημαντικη  διαφορα στο πως τρεχει το παιχνιδι.Και με τα patch δεν εγινε κατι.Μου δημιουργηθηκε λοιπον η απορια:ειναι το παιχνιδι προβληματικο ή ειναι πολυ βαρυ για το συστημα μου;Γιατι και την αναλυση που κατεβασα δεν εγινε κατι.Σε καιποιο video καποιος λεει οτι βοηθαει το να καθαρισεις τη registry με το wise registry cleaner και να εγκαταστησεις το game booster αλλα ουτε αυτα βοηθησαν.Αν εχετε να προτεινετε κατι ακομα...

 

Ευχαριστω πολυ

 

η 770 gtx ειναι με τα 2gb ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ubisoft at its finest. τελευταια φορα που βλεπουν το ευρω μου. ΟΥΤΕ απο τον θειο tbh.

 

ειχα 55 ωρες παω να συνεχισω σημερα και τσουπ failed to synchronize cloud with local saves... continue? no... retry... τα ιδια... retry τα ιδια... ε παταω yes στην 5η φορα και τσουπ απο την αρχη. πανε τα saves.

 

uninstalled. X ubi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οπως ειμαι τωρα οικονομικα δε παιζεια να αγορασω καινουρια καρτα.Ασε που θεωρω οτι η 770 που εχω μια χαρα μπορει να στηριξει ακομα τα παιχνιδια που βγαινουν.Ισως να μη μπορει να τα τρεξει με τις επιλογες στο ultra high, αλλα ανταποκρινεται στο βαθμο που θελω μια χαρα.Το assassin s creed unity ειναι μια πολυ ιδιαιτερη περιπτωση "προβληματικου" για pc game που ομως δεν ευθυνεται το συστημα μου για την κακη αποδοση.Και για του λογου το αληθες εγκατεστησα ολα τα patch που εχουν βγει μεχρι τωρα απο το 1 μεχρι το 5 και το παιχνιδι φυσαει (πριν γραψω αυτο το κειμενο ειχα εγκαταστησει μεχρι το 3ο και αυτο με λαθος τροπο)

 

υστερογραφο:παρα πολυ ωραιο παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να δωσω αλλη μια ευκαιρια στο unity. Ματαια ομως, ακομα και με το τελευταιο patch ( 5ο ) παει κατα διαολου. Με το συστημα μου πιανω max 30 οτι settings και να βαλω. Χιλιες φορες να ηταν σαν το rogue, last gen γραφικα αλλα 60 fps καρφωτο, παρα αυτη η next gen αηδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...