Προς το περιεχόμενο

Να κάνω clean install;


Supes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγάκι urban legend αυτό με τα updates και το clean install. Έως σχεδόν δεν ισχύει.

 

 

Με λίγα λόγια... εάν θες εσύ να κάνεις format τον δίσκο σου για ψυχολογικούς λόγους (π.χ. να νιώσεις πιο ασφαλής), κάν' το. Δικός σου είναι, ό,τι θες τον κάνεις. 

 

 

Όμως, κατά πάσα πιθανότητα, ο Η/Υ σου δεν θέλει format. 

 

 

εγώ έκανα clean install στο macbook και δεν είδα κάποια διαφορά. ειχα εγκαταστήσει πριν τα mavericks αλλά και μετά από το clean το ίδιο είναι. νομίζω πως δεν έχει τόση μεγάλη σημασία το clean install στα macintosh. όμως αν έχεις προβλήματα στο λογισμικό όπως λες, κάνε. Αλλά να κάνεις πριν backup, γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

 

Έκανα κάποιες λειτουργίες με το Onyx έσβησα άχρηστα πράγματα και έκανα reset ότι μπορούσα να κάνω από apps και πράγματι έγινε σαν την πρώτη μέρα που τον πήρα!

 

@jmiliad, δεν βλέπω κάτι το αφύσικο στο report.

 

Για να δούμε τι ακριβώς γίνεται, προκάλεσε ξανά το θέμα  και στη συνέχεια ακολούθησε τα βήματα του άρθρου.

Συγγνώμη παρέλειψα μια γραμμή στην προηγούμενη πρόταση.

 

Αρχικά αν έχεις ένα δεύτερο account κάνε login σε αυτό και προσπάθησε να αναπαράξεις το θέμα. 

Να δούμε δηλαδή αν πρόκειται για θέμα account ή συστημικό.

 

 

Δυστηχώς δεν γίνεται να το κάνω αυτό γιατί μόλις ανοίγο το project κρασάρει όλο το σύστημα και πρέπει να το κλείσω χειροκίνητα απ' το κουμπί. Δεν μπορώ να κάνω κάποια ενέργεια ενώ μου βγάλει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δυστηχώς δεν γίνεται να το κάνω αυτό γιατί μόλις ανοίγο το project κρασάρει όλο το σύστημα και πρέπει να το κλείσω χειροκίνητα απ' το κουμπί. Δεν μπορώ να κάνω κάποια ενέργεια ενώ μου βγάλει το πρόβλημα.

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι, αφού κονσόλα καταγράφει αυτόματα το συμβάν. Μετά το κρασάρισμα λοιπόν ανοίγεις το μηχάνημα και κατ' επέκταση την κονσόλα και αναζητάς τις σχετικές εγγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p style="font-family:Helvetica;">@jmiliad, δεν βλέπω κάτι το αφύσικο στο report.</p> <p style="font-family:Helvetica;"> </p> <p style="font-family:Helvetica;">Για να δούμε τι ακριβώς γίνεται, προκάλεσε ξανά το θέμα και στη συνέχεια ακολούθησε τα βήματα του <a data-ipb='nomediaparse' href='http://macnotes.gr/2014/02/28/%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CF%87%CE%BD%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%BF-os-x-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-console-%CE%BA%CE%BF/'>άρθρου</a>.</p> <br><p>Συγγνώμη παρέλειψα μια γραμμή στην προηγούμενη πρόταση.</p> <p> </p> <p>Αρχικά αν έχεις ένα δεύτερο account κάνε login σε αυτό και προσπάθησε να αναπαράξεις το θέμα. </p> <p>Να δούμε δηλαδή αν πρόκειται για θέμα account ή συστημικό.</p>

Γεια χαρά! Ακολούθησα τα βήματα και βρήκα ότι έφταιγε μια άλλη εφαρμογή για το πρόβλημα. Άλλαξα το buffer size στις ρυθμίσεις της και ολα καλα! Ευχαριστω πολυ!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά! Ακολούθησα τα βήματα και βρήκα ότι έφταιγε μια άλλη εφαρμογή για το πρόβλημα. Άλλαξα το buffer size στις ρυθμίσεις της και ολα καλα! Ευχαριστω πολυ!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Να είσαι καλά φίλε μου, χάρηκα που βοήθησα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...