Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.dell.com/us/business/p/precision-laptops.aspx?c=us&cs=04&l=en&s=bsd&~ck=mn

Ναι αν και αναφερόμουν κυρίως για workstation όπως τα precision . Έχουν άλλ ηπολιτική εγγύησης απο όσο έχω καταλάβει . Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω αλλά μου φαίνεται ότι δίνουν 3ετη εγγύηση και επισκευή σε μια εργάσιμη . 

Σε όλα τα ακριβά τους μοντέλα θεωρητικά το support είναι ιδιαίτερο, στην πράξη όμως εξαρτάται από την περίπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για σας παιδιά,κάποια βοήθεια οποιος μπορεί,μέχρι 270 euro έχει κάτι καλο? όχι game,πιο πολύ βλέπω online άγονες,το μονο που με ενδιοαφέρει να είναι κάπως γρήγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να αλλαξεις δισκο/ραμ πρεπει να λυθει ολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παιδιά,κάποια βοήθεια οποιος μπορεί,μέχρι 270 euro έχει κάτι καλο? όχι game,πιο πολύ βλέπω online άγονες,το μονο που με ενδιοαφέρει να είναι κάπως γρήγορο.

https://www.computeruniverse.net/products/90600006/hp-355-g2-l8b02es.asp 269 € + 11.99 € αν πληρώσεις με Bank Transfer ή + 20.53 € αν πληρώσεις με PayPal

 

https://www.computeruniverse.net/products/90623286/lenovo-g51-35-80m80022ge.asp 299 € + 11.99 € αν πληρώσεις με Bank Transfer ή + 20.53 € αν πληρώσεις με PayPal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

neeeeext

Σ ' αυτα τα λεφτα για επιδοσεις οκ και ευκολη αναβαθμιση μονο Lenovo υπαρχει ουσιαστικα (οχι lenovo 100, μακρια απ αυτο!) με μοναδικο μειον τις μετριες οθονες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Inspiron ειναι σαν να μην τα εφτιαξε η Dell. Τοσο χαλια ποιοτικα...

Ρε παιδιά .... δηλαδή είμαι ο μοναδικός που πιστεύω ότι απο ποιότητα κατασκευής και φινίρισμα (δεν μιλαω για αξιοπιστία) τα lenovo εκτός της σειρας Y είναι τα χειρότερα ; Εχω δει και τα inspiron απο κοντά και είναι πιο στιβαρα. Ειδικά αυτό το χαζό πράγμα που λυγίζει το πληκτρολόγιο στα lenovo μου την δίνει . Αλλά είναι lenovo τα άτιμα ... Φθηνά τίμια και αξιόπιστα αλλά θυσιάζουν όσο δε πάει το αισθητικό κομμάτι,την στιβαρότητα και αρκετά την ποιότητα του panel . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος ψάχνει για Gaming Laptop. Μάρκα που μας ενδιαφερει  μονο  DELL (λογω σερβις)  τουλάχιστον 15,6" 16gb ram να εχει και SSD πανω. Η προσφορα που εχει Link.png Site: εδω τι λεει? Εγω πηρα απο εκει το Alienware 17  και ειμαι υπερ-ευχαριστημένος. Η inspiron σειρα τι λεει ομως ? γιατι η Alienware ειναι κορυφή!

Το budget ειναι μεχρι τα 1400€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά .... δηλαδή είμαι ο μοναδικός που πιστεύω ότι απο ποιότητα κατασκευής και φινίρισμα (δεν μιλαω για αξιοπιστία) τα lenovo εκτός της σειρας Y είναι τα χειρότερα ; Εχω δει και τα inspiron απο κοντά και είναι πιο στιβαρα. Ειδικά αυτό το χαζό πράγμα που λυγίζει το πληκτρολόγιο στα lenovo μου την δίνει . Αλλά είναι lenovo τα άτιμα ... Φθηνά τίμια και αξιόπιστα αλλά θυσιάζουν όσο δε πάει το αισθητικό κομμάτι,την στιβαρότητα και αρκετά την ποιότητα του panel .

Δεν νομίζω να υπάρχουν laptops με χειρότερη ποιότητα κατασκευής (οθόνη / πληκτρολόγιο / πλαστικά) από τα Dell Inspiron 3000 & 5000 Series!​

Εξαιρείται η Lenovo Ideapad 100 Series που είναι ο ορισμός της σαβούρας!

Φίλος ψάχνει για Gaming Laptop. Μάρκα που μας ενδιαφερει  μονο  DELL (λογω σερβις)  τουλάχιστον 15,6" 16gb ram να εχει και SSD πανω. Η προσφορα που εχει Link.png Site: εδω τι λεει? Εγω πηρα απο εκει το Alienware 17  και ειμαι υπερ-ευχαριστημένος. Η inspiron σειρα τι λεει ομως ? γιατι η Alienware ειναι κορυφή!

Το budget ειναι μεχρι τα 1400€ 

..."Όλα μας τα laptop ειναι από Outlets κατασκευαστών,κυρίως εκθεσιακά δείγματα Δεν εισάγουμε ανακατασκευασμένα, ούτε κάνουμε εμείς την οποιαδήποτε ανακατασκευή." που σημαίνει μακριά!

1400 € για τέτοιο laptop? Oύτε γι' αστείο!

 

P.S: Προσπάθησε να ξεκολλήσεις από τα Dell, αν μπορέσεις ξαναπέρνα! Με τόσα λευτά αγοράζεις πολύ καλό laptop!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπάρχουν laptops με χειρότερη ποιότητα κατασκευής (οθόνη / πληκτρολόγιο / πλαστικά) από τα Dell Inspiron 3000 & 5000 Series!​

Εξαιρείται η Lenovo Ideapad 100 Series που είναι ο ορισμός της σαβούρας!

..."Όλα μας τα laptop ειναι από Outlets κατασκευαστών,κυρίως εκθεσιακά δείγματα Δεν εισάγουμε ανακατασκευασμένα, ούτε κάνουμε εμείς την οποιαδήποτε ανακατασκευή."...

1400 € για τέτοιο laptop? Oύτε γι' αστείο!

 

P.S: Προσπάθησε να ξεκολλήσεις από τα Dell, αν μπορέσεις ξαναπέρνα!

 

Φιλε μου συγνωμη αλλα για το συγκεκριμενο γραφει   Brand New in Box....  Επισης ειναι η 7000  σειρα  και στο notebookcheck του δινει καλή βαθμολογια. Παρακαλω τεκμηριωσε την αποψη σου

 

http://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-15-7559-Notebook-Review.154635.0.html

Ειδαμε και αυτό

 

http://www.electroholic.gr/gr/computer/ypologistes/laptop/comdel00056/laptop-alienware-15r2a15-9078i5-6300hq15-68gb1tbgt965mw10

 

Βγαινει ομως αρκετα παραπανω και χωρις SSD και δεν φοραει i7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου συγνωμη αλλα για το συγκεκριμενο γραφει   Brand New in Box....  Επισης ειναι η 7000  σειρα  και στο notebookcheck του δινει καλή βαθμολογια. Παρακαλω τεκμηριωσε την αποψη σου

post-66821-0-96862600-1459697610_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά 7000 εξακολουθεί να είναι κακή ποιοτικά και ειδικά όταν μιλάμε για 900€+ δε θα την πρότεινα.


Ρε παιδιά .... δηλαδή είμαι ο μοναδικός που πιστεύω ότι απο ποιότητα κατασκευής και φινίρισμα (δεν μιλαω για αξιοπιστία) τα lenovo εκτός της σειρας Y είναι τα χειρότερα ; Εχω δει και τα inspiron απο κοντά και είναι πιο στιβαρα. Ειδικά αυτό το χαζό πράγμα που λυγίζει το πληκτρολόγιο στα lenovo μου την δίνει . Αλλά είναι lenovo τα άτιμα ... Φθηνά τίμια και αξιόπιστα αλλά θυσιάζουν όσο δε πάει το αισθητικό κομμάτι,την στιβαρότητα και αρκετά την ποιότητα του panel . 

 

Θεωρώ πιο τίμιες προτάσεις τα Lenovo (πλην 100). Αν είχαν και λίγο καλύτερες οθόνες στα ίδια λεφτά που έιναι τώρα δε θα πρότεινα καθόλου dell inspiron 3000,5000 και HP αλλά σχεδόν αποκλειστικά Lenovo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φιλε μου συγνωμη αλλα για το συγκεκριμενο γραφει Brand New in Box.... Επισης ειναι η 7000 σειρα και στο notebookcheck του δινει καλή βαθμολογια. Παρακαλω τεκμηριωσε την αποψη σου

Έχει κάποια σημασία αυτό που γράφεις αν ειναι brand new in box όπως ξεκάθαρα αναφέρει στην προγραφή ? Σε πληροφορώ απο κει αγόρασα το Alienware 17 R3 και έβγαλα εγώ τα security seal της DELL!

Τέλος πάντων το θέμα μας ειναι άλλο και μένοντας on topic θέλω την γνώμη σας σχετικά με DELL και ρωτώ υπάρχει φθηνότερο DELL με αυτά τα specs ? Έστω και απέξω amaZon computeruniverse. Κλπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...