Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1250 λίρες για ASUS consumer όταν τα αντίστοιχα Workstations κιόλας της Lenovo και της HP κοστίζουν τα ίδια σχεδόν.

 

Σιγά το superdeal. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nα πω και εγω την εμπειρια μου.Ειχα προλαβει και ειχα παραγγειλει ειναι msi με προσφορα στα 669 ευρω πριν κανα 2 βδομαδες,δηλωσα τροπο πληρωμης paypal και δεν το δεχτηκαν,εβαλα πιστωτικη την δεχτηκαν προχωρησε η παραγγελια αλλα για 2 μερες δεν ειχα καμια ενημερωση.Την τριτη μερα και αφου ειχα στειλει εμαιλ μου στειλαν και μου λεγανε οτι η καρτα μου δεν ειναι δυνατον να γινει δεκτη κλπ.Μιλαω απευθειας με την τραπεζα και μου λενε οτι το ποσο εχει ηδη εγκριεθι εδω και 2 μερες δλδ μολις εγινε η παραγγελια.Τους απανταω και τους λεω τι εχει γινει αλλα καμια απαντηση.Δευτερο μαιλ το απογευμα της ιδιας μερεας παλι τπτ.Ψιλοφοβηθηκα μηπως γινει τπτ με την πιστωτικη και τους στελνω 3ο εμαιλ στο οποιο τους λεω οτι εφοσον δεν μπορεσα να κανω την αγορα με paypal αλλα ουτε και με πιστωτικη αν δεν μπορουν να μου βρουν μια λυση να ακυρωσουν την παραγγελια.Την επομενη μερα μου στελνουν ενα "ξερο μαιλ" το οποιο ελεγε απλα οτι ακυρωθηκε η παραγγελια.Τιποτα αλλο!!!!

Ολα τα εμαιλ τους στα γερμανικα και να προσπαθω με την μεταφραση απο ιντερνετ να βγαλω ακρη τι στο καλο μου λενε,καμια απαντηση σε οσα εμαιλ τους εστειλα,γενικα απροθυμια και δεν ξερω τον λογο που δεν δεχτηκαν το paypal Μου η την visa πιστωτικη με τα οποια εχω κανει δεκαδες αγορες απο ιντερνετ και ebay.Για μενα δυστυχως απαραδεκτοι.....

 

Εγώ με τη σειρά μου έκανα την παραγγελία στις 12/11. Όμως επειδή είχα κάνει λάθος, έκανα εκ νέου στις 14/11. Έστειλα email για ακύρωση της πρώτης. Επισύναψα και το αποδεικτικό από την πληρωμή της δεύτερης (και σωστής) παραγγελίας. Είδα πως μου ακύρωσαν την πρώτη και ξαναέστειλα email. Μου απάντησαν πως ήταν λάθος τους και άλλαξαν τα στοιχεία της πρώτης παραγγελίας με τα σωστά. Περιμένω να μου πουν πότε θα είναι το delivery date των προϊόντων μου (msi laptop και msata sdd), διότι το laptop δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο. Όλη η αλληλογραφία στα αγγλικά. Το μόνο κακό προς το παρόν είναι πως απαντάνε σε ένα email την ημέρα... αν στείλω και δεύτερο, θα πρέπει να περιμένω την επόμενη. Απέφυγα, προς το παρόν, το τηλέφωνο. Θα είναι η έσχατη λύση!

 

Αναμένω... θα ενημερώσω για νεότερα.

Επεξ/σία από jhantzop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά Laptop αλλά με δόσεις γύρω στα 500 (500+) ευρώ.

Laptop για ίντερνετ, ταινίες online, office, πολλαπλά παράθυρα και εργασίες ταυτόχρονα.

Καθόλου gaming. Δεν ξέρω αν χρειάζομαι κάποιες επιπλέον προδιαγραφές για online πόκερ.

 

Επίσης θα ήθελα να με ενημερώσετε για το πόσο κοστίζει πάνω-κάτω το λειτουργικό λογισμικό.Αν μπορώ να βάλω χωρίς να πληρώσω από ίντερνετ, αλλά να δουλεύει σωστά με ενημερώσεις κ.λπ.

Επίσης ποιο λειτουργικό μου προτείνετε;

 

Υ.Γ. Ωστόσο προτιμώ προτάσεις με λειτουργικό και φυσικά με δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με τη σειρά μου έκανα την παραγγελία στις 12/11. Όμως επειδή είχα κάνει λάθος, έκανα εκ νέου στις 14/11. Έστειλα email για ακύρωση της πρώτης. Επισύναψα και το αποδεικτικό από την πληρωμή της δεύτερης (και σωστής) παραγγελίας. Είδα πως μου ακύρωσαν την πρώτη και ξαναέστειλα email. Μου απάντησαν πως ήταν λάθος τους και άλλαξαν τα στοιχεία της πρώτης παραγγελίας με τα σωστά. Περιμένω να μου πουν πότε θα είναι το delivery date των προϊόντων μου (msi laptop και msata sdd), διότι το laptop δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο. Όλη η αλληλογραφία στα αγγλικά. Το μόνο κακό προς το παρόν είναι πως απαντάνε σε ένα email την ημέρα... αν στείλω και δεύτερο, θα πρέπει να περιμένω την επόμενη. Απέφυγα, προς το παρόν, το τηλέφωνο. Θα είναι η έσχατη λύση!

 

Αναμένω... θα ενημερώσω για νεότερα.

 

"we had ordered 27 of this Notebooks by MSI.

MSI told us they can´t say a definitely date for this Notebook

to come on our stock.

 

Maybe you can look about an alternate Notebook with other configuration

which is better and faster for shipping."

 

Τώρα τι τους λες;;;

 

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ακόμα ειμαι στο ψάξιμο και δεν έχω καταλήξει θα μπορούσατε να μου πείτε μια γνώμη γι αυτον;

 

http://www.e-shop.gr/toshiba-satellite-c50-a-1lt-156-intel-core-i3-3110m-8gb-500gb-win7-pro-win81-dvd-p-PER.910709

 

Χαλαρή χρηση, καθημερινά πραγματα. Απο οθόνη πως πάνε τα toshiba;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω εάν κάποιος ξέρει. Στο lenovo G510 i7MQ γίνεται να βάλεις επιπλέον σκληρό (SSD) ή υποχρεωτικά μόνο με αφαίρεση του ήδη υπάρχοντος HD και αντικατάσταση με SSD ? Επίσης, σε περίπτωση ανοίγματος χάνεται η εγγύηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"we had ordered 27 of this Notebooks by MSI.

MSI told us they can´t say a definitely date for this Notebook

to come on our stock.

 

Maybe you can look about an alternate Notebook with other configuration

which is better and faster for shipping."

 

Τώρα τι τους λες;;;

 

...

Ποιο msi ειχες διαλεξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω εάν κάποιος ξέρει. Στο lenovo G510 i7MQ γίνεται να βάλεις επιπλέον σκληρό (SSD) ή υποχρεωτικά μόνο με αφαίρεση του ήδη υπάρχοντος HD και αντικατάσταση με SSD ? Επίσης, σε περίπτωση ανοίγματος χάνεται η εγγύηση ?

Δεν έχει δεύτερη θέση για δίσκο.

Εκτός και αν του βγάλεις το drive κ του βάλεις caddy.

Δεν χάνεται η εγγύηση αν ανοιχτεί.

Επειδή ακόμα ειμαι στο ψάξιμο και δεν έχω καταλήξει θα μπορούσατε να μου πείτε μια γνώμη γι αυτον;

 

http://www.e-shop.gr/toshiba-satellite-c50-a-1lt-156-intel-core-i3-3110m-8gb-500gb-win7-pro-win81-dvd-p-PER.910709

 

Χαλαρή χρηση, καθημερινά πραγματα. Απο οθόνη πως πάνε τα toshiba;;

Κλασσικό tn panel έχει. Μέτρια έως κακη οθόνη έχει.

 

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Απλά έχει λειτουργικό επάνω. Αν ξέρεις χα περνάς windows, υπάρχουν καλύτερες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικό tn panel έχει. Μέτρια έως κακη οθόνη έχει.

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Απλά έχει λειτουργικό επάνω. Αν ξέρεις χα περνάς windows, υπάρχουν καλύτερες επιλογές.

Καμια πρόταση με παρόμοια χαρακτηριστικά μεχρι 500 ευρώ υπάρχει;;

 

Αυτοι λένε τίποτα;;

 

http://www.e-shop.gr/hp-15-r015dx-156-touch-intel-core-i3-4010u-4gb-500gb-windows-81-p-PER.901239

 

http://www.e-shop.gr/asus-x555ld-xx085d-156-intel-core-i5-4210u-4gb-500gb-nvidia-geforce-gt820m-2gb-free-dos-p-PER.909729

 

http://www.e-shop.gr/packard-bell-easynote-te69cx-156-intel-core-i3-3217u-4gb-1tb-nvidia-gf-gt740m-2gb-free-dos-p-PER.908214

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

 

Μια τελευταια γνώμη και γι αυτον εδώ;;

 

 

http://electrogatos.gr/product_info.php?products_id=1063

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

 

Μια τελευταια γνώμη και γι αυτον εδώ;;

 

 

http://electrogatos.gr/product_info.php?products_id=1063

Αισθητά καλύτερος ο Acer που σου έδειξα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι επιφυλακτικός απέναντι στην acer, και σαν ηδη χρήστης acer laptop, 4 χρονων βέβαια, αλλα και απο αρνητικές γνώμες όσον αφορα την εταιρεια. Απο οθόνη αυτός πως παει, γιατί είναι κάτι που με ενδιαφέρει, γνωριζει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χρήματα που κοιτάζεις όλα tn panel φοράνε. Μέτριες γωνιές θέασης, μέτριο κοντράστ. Πάνω κάτω τα ίδια είναι.

 

Όσον αφορά τα Toshiba που κοιτάζεις, πάντα υπερκοστολογημενα ήταν για αυτά που προσφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...