Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα χρήματα που κοιτάζεις όλα tn panel φοράνε. Μέτριες γωνιές θέασης, μέτριο κοντράστ. Πάνω κάτω τα ίδια είναι.

Όσον αφορά τα Toshiba που κοιτάζεις, πάντα υπερκοστολογημενα ήταν για αυτά που προσφέρουν.

Ευχαριστω για το χρονο σου! Ξέρω οτι δε μπορω να τα έχω όλα στα χρήματα που διαθετω. Απλα ψάχνω εναν όσο καλυτερο γίνεται συνδιασμό με αυτό το ποσο. Δε θα κάτσω να δω fhd ταινίες, απλα θέλω μια οθόνη που να με αφηνει ευχαριστημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά Laptop αλλά με δόσεις γύρω στα 500 (500+) ευρώ.

Laptop για ίντερνετ, ταινίες online, office, πολλαπλά παράθυρα και εργασίες ταυτόχρονα.

Καθόλου gaming. Δεν ξέρω αν χρειάζομαι κάποιες επιπλέον προδιαγραφές για online πόκερ.

 

Επίσης θα ήθελα να με ενημερώσετε για το πόσο κοστίζει πάνω-κάτω το λειτουργικό λογισμικό.Αν μπορώ να βάλω χωρίς να πληρώσω από ίντερνετ, αλλά να δουλεύει σωστά με ενημερώσεις κ.λπ.

Επίσης ποιο λειτουργικό μου προτείνετε;

 

Υ.Γ. Ωστόσο προτιμώ προτάσεις με λειτουργικό και φυσικά με δόσεις.

Συγγνώμη, αλλά έχω κάνει κάτι λάθος;

Καμία απάντηση - τοποθέτηση.Αόρατος είμαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το λειτουργικό τι γίνεται, γιατί αν προσθέσω το κόστος του , ανεβαίνει η συνολική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς λειτουργικό:

 

http://www.digideli.gr/HP-450-BAG-24999

 

o HP του digiteli στα 419 € που προτεινετε δυστυχώς εξαντλήθηκε...πήρα χτες τηλ για να τον κλείσω αλλα έφαγα άκυρο...Δεν ξέρουν αν τον ξαναφέρουν... :( ήθελα να τον πάρω τοσο καιρό αλλά δεν δεχονται δώσεις λες και ζούμε στο 1950...Και πάνω που τα μάζεψα τους τελείωσε.... :mad:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/4566049/HP-ProBook-650-G1-i5-4200M-4GB-500GB-H5G79EA.html

 

Γι αυτό τί γνώμη έχετε; Γενικά ψάχνω επαγγελματικών προδιαγραφών, καλή κατασκευή, ματ οθόνη κλπ. Προφανώς όσο χαμηλότερη τιμή, τόσο καλύτερα. 

 

Edit: Μόλις είδα και αυτό, αλλά το πληκτρολόγιο θα είναι qwertz σωστά; Ξέρει κανείς αν είναι τρομερή διαδικασία να το αλλάξω σε qwerty; Επίσης αγορά με δόσεις μέσω πιστωτικής γίνεται κανονικά έτσι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν υπολογιστής είναι ΟΚ+, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και καλά χαρακτηριστικά (στη μνήμη και στον σκληρό υστερεί λίγο αλλά εντάξει, διορθώνονται αυτά).  Σαν τιμή δεν έχω εικόνα.

Από τα καταστήματα που δείχνεις έχω ψωνίσει από birdphone, digideli και bestdeals και είναι πολύ αξιόπιστα.  Προτίμησε το φθηνότερο που να είναι σε απόθεμα, αλλιώς δεν ξέρεις πόσο θα περιμένεις.

Επεξ/σία από idefixius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"we had ordered 27 of this Notebooks by MSI.

MSI told us they can´t say a definitely date for this Notebook

to come on our stock.

 

Maybe you can look about an alternate Notebook with other configuration

which is better and faster for shipping."

 

Τώρα τι τους λες;;;

 

...

 

Επανήλθαν, μετά από email μου, λέγοντάς μου πως θα το έχουν 5/12 για να μου το στείλουν. Αν και με λίγη καθυστέρηση λοιπόν, θα το αποκτήσω! Να σημειώσω πως είναι το φθηνότερο με αυτά τα χαρακτηριστικά, γι' αυτό και όλοι έχουν πέσει πάνω του... το επόμενο με αντίστοιχα είναι από 1000 και πάνω!

 

Παραθέτω εκ νέου το link του laptop για όποιον θέλει: http://www.computeruniverse.net/en/products/90567592/msi-ge60-2pei781fd.asp

 

ΥΓ. Σήμερα μου απάντησαν σε τρία συνεχόμενα emails και μάλιστα σε διάστημα μισής ώρας! Αυτό ήταν πραγματικά ευχάριστο, μάλλον επειδή είχαν κάτι να πούνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...