Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνάδελφοι..

 

θέλω να αγοράσω φορητό με τον οποίο να μπορώ να παίξω World of Warcraft (τουλαχιστον σε medium ανάλυση) αλλά και να κάνω δουλειά γραφείου..

θέλω οπωσδήποτε οθόνη IPS (όχι touch) ... 15 ίντζες τουλάχιστον... και numeric keypad ....

καμια ιδέα?

Με ips ανεβαίνει πολύ το ποσό.

Πόσα δίνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 1200€ μπορούμε να βρούμε κάτι? ή πρέπει να πάω παραπάνω?

 

Δίνεις 1200 μόνο για Warcraft (medium settings) και δουλειές γραφείου;;; με τα μισά λεφτά βρίσκεις μία χαρά laptop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω, xristoforos89, οντως θα περιμένω λιγο τις πρoσφορες!

ευχαριστω επίσης τον zacharis1955, καποιες προτασεις ειναι πολυ καλες, αλλα εχω μια δυσάρεστη εμπειρια με το hp και το acer.

Το lenovo 17.3 κουκλι, να ηταν και i7  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Συνάδελφε σε ευχαριστώ... πολύ καλή επιλογή..

είναι η έκδοση UHD (με IPS) ή η FHD (με TN) ?

 

νομίζω ότι είναι το FHD... και το UHD είναι αυτό:

http://www.e-lenovo.gr/p.LENOVO-Y50-70-4K-i7-VGA4GB-SSHD-W8-1-3-ETI-EGG.1057224.html?analytics_session=c689b219-cda3-445d-80f7-aec2cd582c35

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full hd ειναι το πανελ.

Με ultra ανεβαινει αισθητα η τιμη (ασε που δεν θα βλεπεις τιποτα στην οθονη λογω μικροσκοπικων εικονιδιων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full hd ειναι το πανελ.

Με ultra ανεβαινει αισθητα η τιμη (ασε που δεν θα βλεπεις τιποτα στην οθονη λογω μικροσκοπικων εικονιδιων).

 

Φίλε σε ευχαριστώ για την πρότασή σου.. θα την ακολουθήσω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δουλειες γραφειου αντε κ κανα browser game στα 350 τι γνωμη εχουμε γ αυτο http://www.e-shop.gr/asus-x552ea-sx289b-156-amd-quad-core-e2-3800-4gb-500gb-amd-hd8400-500gb-windows-8-p-PER.909728

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/lenovo-essential-g500h-59-413814-156-intel-dual-core-1005m-4gb-500gb-free-dos-p-PER.910336

πανε εδω, βαλε και εναν ssd και θα εισαι σφαιρατος.

are u talking to me ? :P

ναι με βολευει βασικά που δεν εχει κ λειτουργικό και γλιτώνω καποια χρήματα έτσι. Η σειρά M ειναι προτιμητέα στους intel επεξεργαστές ,σωστά;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σειρα Μ ειναι επιδοσεων που σημαινει πως η καταναλωση ρευματος ειναι επισης αυξημενη.

αντιθετα η σειρα u ειναι οικονομιας που σημαινει οτι θυσιαζεις επιδοσεις για αυξημενη διαρκεια μπαταριας.

ειναι χρονισμενοι συνηθως πιο χαμηλα ενω καποιοι δεν εχουν και turbo δηλαδη δεν boostαρουν αν χρειαστουν παραπανω επεξεργαστικη δυναμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...