Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για λάπτοπ 15.6'' από Ελλάδα μέχρι 400 ευρώ για απλή χρήση όπως καταλαβαίνετε.Τί μου προτείνετε?
Δυστυχώς βλέπω ότι και σε μαγαζιά όπως το digideli έχουν έλλειψη και λόγω capital control χρειάζεται παραγγελία και αναμονή 7 εργάσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δυστυχώς οι ελλείψεις από τα capital controls αρχίζουν να γίνονται πολύ εμφανείς . Στο digitelli νομίζω έχει ακόμη  κάποια κομμάτια σε Lenovo διαθέσιμα , τώρα αν σου κάνουν είναι άλλο θέμα . Τα ίδια μου είπαν και σε άλλα μαγαζιά πληροφορικής , ότι σιγά σιγά θα δέχονται μόνο κατόπιν παραγγελίας με χρόνο εκτέλεσης 15-20 μέρες (μιλάω για SSD που ρώτησα ) .

Τώρα αλήθεια είναι , ψέμματα , θα σας γελάσω .

Υ.Γ. Όσοι είσθε σε αναζήτηση φορητού , προσπαθήστε να βρείτε τίποτα τελευταία κομμάτια με M επεξεργαστή , ο συμφορίτης Zacharis είχε απόλυτο δίκιο , η διαφορά τους με τους απλούς "U"  είναι μεγάλη στην απόδοση . Τώρα βέβαια θα μου πεις τέτοια ώρα ,τέτοια λόγια , αλλά μια προσπάθεια αξίζει τον κόπο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα βγηκε στο εκπτωση αυτο το λαπτοπ http://www.e-lenovo.gr/p.Lenovo-Y50-70-15-6-IPSFHD-i5-8GB-GTX960-4GB-DOS-NEW.1160313.html... νομιζω αξιζει πολυ οσον αφορα τα τεχνικα χαρακτηριστηκα του..

Απο ποιοτητα κατασκευης ξερει κανεις αν ειναι καλο..;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το laptop που μου ειχατε προτεινει εξαντληθηκε.. http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/_LENOVO-G50-45-A8-6410-8GB-1TB-%CE%9A%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%93%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-2GB-80E300MKGM-,99452,480508,1866649.html?langId=-18. Τωρα τι προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε αυτό, σε reviews λένε ότι η οθόνη είναι όντως άθλια οπότε απορρίπτεται. Θα προσπαθήσω να βρω την καινούρια έκδοση που λες για να τσεκάρω την οθόνη από κοντά. Παίζει σημαντικό ρόλο για μένα, γιατί πιθανώς να περνάω αρκετές ώρες μπροστά της --> Πρέπει απαραίτητα να είναι anti-glare

 

 

 

 

Φίλε μου, δυστυχώς δεν υπάρχει ο χρόνος και η διάθεση για τέτοια μπαλαμούτια. Το ποσό είναι ήδη αρκετά μεγάλο για να ρισκάρω.

Asus N551 θα σε βολεψει. Εχει καλη σχετικα οθονη 1080, τετραπηρυνο κλπ. Το μοντελο με τα 8 Gb μνημη ειναι στα 999 ευρω απο public, ανετα αγοραζεις ευκολα με τιμολογιο και χρεωστικη eurobank και εχεις και επιστροφη. Οκ θα το εβρισκες ποιο φθηνο εξω αλλα για αγορα με τιμολογιο απο εξω δυσκολο...

 

Αν θελεις καλη οθονη ξεχνα τα Λενοβο. Ειναι αθλια. Ακομα και η καινουρια IPS οθονη ειναι μετρια και με φτωχα χρωματα αλλα καλυτερη απο την ΤΝ που εχουν της περασμενης χρονιας.

 

Μονο το Ν551 εχει ματ οθονη στην Ελλ αγορα με τα στοιχεια που θελει. Ειναι μονοδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω laptop αποκλειστικά για gaming, με budget 750-850 ευρώ. Υπάρχει μία προτίμηση προς alienware. Αν είναι από εξωτερικό να μπορεί να αγοραστεί (να μην υπάρχει θέμα με την όλη φάση με τα capital controls δηλαδή). Αν δεν είναι εφικτό το τελευταίο, τότε μόνο απο εσωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω laptop αποκλειστικά για gaming, με budget 750-850 ευρώ. Υπάρχει μία προτίμηση προς alienware. Αν είναι από εξωτερικό να μπορεί να αγοραστεί (να μην υπάρχει θέμα με την όλη φάση με τα capital controls δηλαδή). Αν δεν είναι εφικτό το τελευταίο, τότε μόνο απο εσωτερικό.

Alienware με 850 ευρω? Στο σκρουτζ παντως ξεκινανε στο +1 χιλιαρικο απο αυτα που διαθετεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα ενα λαπτοπ και είχε κάρτα γραφικών nvidia παρόλα αυτά αυτό χρησιμοποιεί τον Intel hd σαν κυρια και δεν με αφήνει να το αλλάξω . μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειτε να προτεινετε ενα αξιοπρεπες dell για συναδελφο? Χρηση office κυριως. Κανενα ενδιαφερον για γραφικα. Ips panel 15.6 αν γινεται.

Τιμη μεχρι 1000 ευρω. Η δωστε μου εναλλακτικες με απαραιτητη προυποθεση το καλο support (Γιαυτο και ψαχνει πρωτιστως dell)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την παρεα! Ηθελα να ρωτησω για προτασεις για την αγορα καινουριου φορητου υπολογιστη. Το μπατζετ ειναι γυρω στα 600 ευρω και ηδη εχω ψαξει και μου αρεσει αυτο το lenovo ( http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/_LENOVO-Z50-70-FHD-I5-4210U-6G-500G-8G-SSHD-59433859-,99452,480508,1573377.html?langId=-18). Ποια ειναι η αποψη σας γι αυτο? εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε? ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alienware με 850 ευρω? Στο σκρουτζ παντως ξεκινανε στο +1 χιλιαρικο απο αυτα που διαθετεις

 

Ισχύει, ας ξεχάσουμε το budget limit για τα alienware τότε και ας ασχοληθούμε με τα φτηνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...