Προς το περιεχόμενο

2 din για αυτοκίνητο με android


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες όσοι έχετε βαλει ή το έχετε ψάξει καλά το θλεμα για δώστε μας καμια ιδέα για καλο μηχανάκι...είναι χάος η συγκεκριμένη αγορά και απο οτι βλέπω ευκολα μπορεις να αγοράσεις μουφα εργαλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το περασμένο καλοκαίρι έβαλα αυτό

https://www.skroutz.gr/s/13036832/Digital-IQ-IQ-AN7019GPS.html

Η κριτική είναι δική μου, οπότε δεν έχω να προσθέσω και πολλά. Να πω μόνο πως στο αυτοκίνητό μου (Astra H), είναι εκ των πραγμάτων τοποθετημένο χαμηλά, με αποτέλεσμα να αλλοιώνεται ελαφρά η απεικόνιση στα λευκού φόντου apps, όχι κάτι τρομερό.

Κατά τα άλλα, ακόμη και μετά από όλο αυτό το διάστημα, λειτουργεί όπως στην αρχή, χωρίς κανένα πρόβλημα. Φυσικά δεν του έχω φορτώσει ό,τι χρήσιμη και άχρηστη εφαρμογή έχω και στο κινητό μου, μόνο όσα πραγματικά χρειάζομαι, συνολικά καμιά είκοσι εφαρμογές. Το interface του είναι ομολογουμένως κάπως άθλιο, αλλά με τον Agama car launcher μεταμορφώνεται και αποκτά εργοστασιακή εμφάνιση, χωρίς να βαραίνει. Ακριβό ίσως (€370 με τα περαστικά από Sakatzidis sound Θεσσαλονίκη), αλλά ήθελα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ως προς την τοποθέτηση και την υποστήριξη. Με λίγα χρήματα παραπάνω (κανένα πενηντάρικο, αν θυμάμαι) έβαζα ένα με καλύτερο επεξεργαστή, 4GB ram (έχω 2) και android 8 (έχω 7), αλλά δεν το μετάνοιωσα από θέμα ευκολιών και απόκρισης, όλα δουλεύουν άριστα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλησπέρα, έχω ένα VW Polo MY 2018. Εκ παραδρομής το πήρα χωρίς το Android auto. Σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με αυτό: https://digitaliq.gr/product/iq-an8605_gps/. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το δοκιμάσω και να δω αν είναι ΟΚ. Έχει κανείς εικόνα από αυτό ή αντίστοιχο μοντέλο; Κυρίως αν έχει lag και καλή εμπειρία χρήσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά

έχω βρει αυτό

https://www.skroutz.gr/s/17180657/Sony-XAV-AX1000.html?from=account_notifications_price_drop#specs

Δουλεύει με apple car και είναι οικονομική λύση.

τι λέτε? θα την αγοράζατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2020 στις 3:17 ΜΜ, butters είπε

Καλησπέρα, έχω ένα VW Polo MY 2018. Εκ παραδρομής το πήρα χωρίς το Android auto. Σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με αυτό: https://digitaliq.gr/product/iq-an8605_gps/. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το δοκιμάσω και να δω αν είναι ΟΚ. Έχει κανείς εικόνα από αυτό ή αντίστοιχο μοντέλο; Κυρίως αν έχει lag και καλή εμπειρία χρήσης. 

Είναι αντίστοιχο με το δικό μου που έγραψα παραπάνω. Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχεις, αλλά νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Voodooman είπε

Είναι αντίστοιχο με το δικό μου που έγραψα παραπάνω. Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχεις, αλλά νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Ευχαριστώ! Ξέρετε αν επηρεάζεται η εγγύηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, butters είπε

Ευχαριστώ! Ξέρετε αν επηρεάζεται η εγγύηση; 

H εγγύηση ποιου, του αυτοκινήτου; Δεν έχω ιδέα, όταν το πέρασα εγώ, η εγγύηση του αυτοκινήοτυ μου είχε περάσει ήδη 3 φορές!..

Κάνε μια ερώτηση πάντως, τους έχω ικανούς να σου πουν κάτι τέτοιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην ομάδα..εχω στο αυτοκίνητο μου το px3 1200x600w 2gb ram..μετά από update που μάλλον δεν έκατσε καλά μου παραμένει μόνο στο λογότυπο του αυτοκινήτου που είχα ορίσει...τα πλήκτρα αφής είναι πλήρως λειτουργικά.η κάμερα οπισθοπορείας επίσης δουλεύει μια χαρά.εχω δοκιμάσει πολλούς τρόπους έτσι ώστε να μπω σε recovery mode για να ξανά φορτώσω από την αρχή το λογισμικού όπως reset και συνδυασμό πλήκτρων.αλλά μάταια.ξερει κάνεις κάποιον άλλο τροπο να δοκιμάσω για να μπει σε recovery....σας ευχαριστω ...

Επεξ/σία από iguana21@!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, iguana21@! είπε

Καλησπέρα στην ομάδα..εχω στο αυτοκίνητο μου το px3 1200x600w 2gb ram..μετά από update που μάλλον δεν έκατσε καλά μου παραμένει μόνο στο λογότυπο του αυτοκινήτου που είχα ορίσει...τα πλήκτρα αφής είναι πλήρως λειτουργικά.η κάμερα οπισθοπορείας επίσης δουλεύει μια χαρά.εχω δοκιμάσει πολλούς τρόπους έτσι ώστε να μπω σε recovery mode για να ξανά φορτώσω από την αρχή το λογισμικού όπως reset και συνδυασμό πλήκτρων.αλλά μάταια.ξερει κάνεις κάποιον άλλο τροπο να δοκιμάσω για να μπει σε recovery....σας ευχαριστω ...

Ζήτα από εκεί που το αγόρασες να σου στείλουν την rom, την περνάς σε στικακι και κάνεις εκ νέου εγκατάσταση το λογισμικό.

Υ.Γ. Εαν γνωρίζεις πως να το κάνεις, μπες xda και κατέβασε custom rom .

Επεξ/σία από dafnoula13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα!. Έχω το Touota Rav4 MK III Mod 2006-2012 και επειδή τα έφτυσε το εργοστασιακό radio cd, αποφάσισα να βάλω μια οθόνη Multimedia 2 din 4gb ram 64gb rom octa core με κόστος αγοράς γύρω στα 500 ευρώ!. Επειδή υπάρχουν μάρκες όπως BIZZAR, LM, DIGITAL IQ, Και LENOVO, Τα μαστόρια και οι πωλητές με έχουν τρελάνει!, υπάρχει κάποιο παιδί που έτυχε να βάλει κάποια μάρκα απο τα παραπάνω και τι εμπειρία έχει? Καταλαβαίνω ότι Κινέζικα είναι όλα και το Lenovo οθόνη λένε παίρνουν και επεξεργαστή από αυτήν, αλλά τι να πιστέψω!. Εάν μπορεί κάποιος άς με βοηθήσει!. Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2021 στις 11:16 ΜΜ, manfles είπε

Καλησπέρα!. Έχω το Touota Rav4 MK III Mod 2006-2012 και επειδή τα έφτυσε το εργοστασιακό radio cd, αποφάσισα να βάλω μια οθόνη Multimedia 2 din 4gb ram 64gb rom octa core με κόστος αγοράς γύρω στα 500 ευρώ!. Επειδή υπάρχουν μάρκες όπως BIZZAR, LM, DIGITAL IQ, Και LENOVO, Τα μαστόρια και οι πωλητές με έχουν τρελάνει!, υπάρχει κάποιο παιδί που έτυχε να βάλει κάποια μάρκα απο τα παραπάνω και τι εμπειρία έχει? Καταλαβαίνω ότι Κινέζικα είναι όλα και το Lenovo οθόνη λένε παίρνουν και επεξεργαστή από αυτήν, αλλά τι να πιστέψω!. Εάν μπορεί κάποιος άς με βοηθήσει!. Σας ευχαριστώ!

Όλες αυτές OEM είναι.

Μπορεί το ίδιο μοντέλο να υπάρχει από 10 διαφορετικές εταιρείες καθώς όλες ψωνίζουν από τον ίδιο κατασκευαστή.

Αν θες κάτι να κρατήσει προτίμησε IPS οθόνη, PX6 επεξεργαστή και 4 ή 6 GB ram.

Από εκεί και πέρα δες ποιός προσφέρει καλύτερο aftersales και μεγαλύτερη εγγύηση με ξεκάθαρους όρους.

Αν δεν σε ενδιαφέρει το aftersales μπορείς να δοκιμάσεις αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη του aliexpress για να το πάρεις σχεδόν στη μισή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Όλες αυτές OEM είναι.

Μπορεί το ίδιο μοντέλο να υπάρχει από 10 διαφορετικές εταιρείες καθώς όλες ψωνίζουν από τον ίδιο κατασκευαστή.

Αν θες κάτι να κρατήσει προτίμησε IPS οθόνη, PX6 επεξεργαστή και 4 ή 6 GB ram.

Από εκεί και πέρα δες ποιός προσφέρει καλύτερο aftersales και μεγαλύτερη εγγύηση με ξεκάθαρους όρους.

Αν δεν σε ενδιαφέρει το aftersales μπορείς να δοκιμάσεις αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη του aliexpress για να το πάρεις σχεδόν στη μισή τιμή.

Φίλε μου, Καλησπέρα!. Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες, όλες οι πιό πάνω μάρκες που αναφέρω θα είναι με 4 GB ram, οπότε όπως μου λές είναι και ίδιες και η τιμή τους περίπου στα 500 ευρώ, θα πάρω μία και ο Θεός βοηθός. Ναί, με ενδιαφέρει το after sales γιατί ποτέ δεν ξέρεις!. Όμως δεν γράφουν ότι έχουν IPS οθόνη!, πώς θα το καταλάβω αυτό? Π.Χ. αυτό! https://www.electriclife.gr/lm-zb8018-gps/αξεσουάρ?filter_1=61&filter_2=802&filter_3=2088. Πέρα από τα gb ram δεν γράφει κάτι άλλο. Εάν μπορείς να καταλάβεις την οθόνη και τον επεξεργαστή, πές μου και εμένα!. Σε ευχαριστώ και πάλι!. Εάν έχεις και κάποια άλλη πρόταση, δεκτή!. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...