Προς το περιεχόμενο

2 din για αυτοκίνητο με android


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω για να δωσω ιντερνετ,κανω το κινητο hotspot και συνδεεται η μοναδα με wifi αυτοματα.

Κατεβαζεις τα παντα ευκολα,οπως σε ενα κινητο/ταμπλετ.

Πριν κανεις αγορα ψαξτο καλα,τι αμαξι εχεις?

Αυτο που διχνεις εχει 7αρα οθονη.τσεκαρετο μηπως σου πεσει μικρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Σε Digital IQ Android 10 οθόνη, πως παίζουμε videos από USB? Θέλει να έχεις εγκατεστημένη εφαρμογή αναπαραγωγής? Θέλει ειδικό format το video? Σύνδεσα ένα usb-stick με τραγούδια και μερικά videos (.divx, wma) και νόμιζα θα τα αναγνώριζε απευθείας αλλά όταν επιλέγω Videos από το menu μου βγάζει "no files".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φθηνό και αξιόπιστο σημαίνει αυτομάτως αγορά εκτός Ελλάδας ή για την ακρίβεια πρέπει να θέσεις τιμή ~ όρια για το ποσό… τι εννοείς φθηνό. Επίσης το αξιόπιστο στους κινέζους που κανένας δεν υποστηρίζει επίσημα android auto / CarPlay (αλλά μέσω link/zlink/qlink etc) είναι σχετικό. Σε αυτή την περίπτωση εννοείς να μην κολλάει; ή αν κάτσεις σε προβληματική μονάδα να μην έχεις τρεχάματα;

Αν σε νοιάζει το δεύτερο, κοιτά όπως έγραψαν σε ελληνικό μαγαζί που θα πληρώσεις ίσως ακριβά κινέζο χωρίς υποστήριξη. Άγνωστο στο xDA, δεν υπάρχουν Roms, δεν θα λειτουργεί το navradio, θα μείνεις με το radio της μονάδας. Πχ Digital IQ  πουλάνε κινεζικες no name μονάδες που ΔΕΝ είναι αξιόπιστοι και επώνυμοι Κινέζοι (και αν θες να βλέπεις RDS text καλή ανάσταση). Roms σε XDA ή απαντήσεις δεν θα βρεις ποτέ. Σε αυτή την περίπτωση δεν πας κάτω από 340-450 ανάλογα με την έκπτωση και το πλαστικό ΟΕΜ του αυτοκινήτου αν θες σε ΟΕΜ (ούτε αυτό ανέφερες) γιατί τα πλαστικά καπάκια δεν είναι όλα ίδια. Αυτό για ευκολία μεταφράζεται σε 4GB ελάχιστα για την μοναδα. Και πάλι θα κολλάει. Θα πρέπει να μην το φορτώσεις. Nova launcher τρέχει πιο γρήγορα από τους μαμά launcher. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα, επαναφέρω κι εγώ το topic. Έχω ένα Rockchip PX5 "φορεμένο" από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη το οποίο πέρα από κάποια ξαφνικά σβησιματα μια στο τόσο και το ότι δε μου αναγνωρίζει τις επαφές του κινητού, δε μου βγάζει πρόβλημα. Θέλω όμως να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιον τρόπο να έχω android auto ή κάποια παρόμοια συνδεσιμότητα χωρίς καλώδιο για να μπορώ να ελέγχω χάρτες, τηλέφωνα κλπ χωρίς να μπαίνω στον κόπο του hotspot στο κινητό και άνοιγμα wifi στην οθόνη και σύνδεση κλπ κλπ. Επίσης θα ήθελα να κάνει και mirroring το κινητό. Η οθόνη βγάζει δύο θύρες usb με καλώδιο. Από ότι κατάλαβα θα πρέπει να πάρω κάτι σαν αυτό: https://a.aliexpress.com/_EwIQp2n οπότε μετά το συνδέω μέσω κινητού κι είναι έτοιμο; Ή υπάρχει τρόπος και χωρίς κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...