Προς το περιεχόμενο

Το Titanfall ανανεώνεται και σύντομα θα υποστηρίζει 4Κ αναλύσεις


textoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το παιχνιδι εχει πολύ δυνατα γραφικα όπως

antialasing x16

anisotropic x16

texture guality insane πιο πανω και από ultra

 

Μετά τι να περιμένουμε δηλαδή nigthmare ή paranoid  :P από αυτό και από άλλα  :huh:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν ειναι λογια καποιων στο site ψαξε στο νετ   ,αν εσυ εσκασες τοσα δικαιωμα σου αλλα οτι αυτο ισχυει  και δεν ειναι μπαρουφες και απλα γνωμες , αναλογα με το ποσο κοντα η ποσο μακρυα εισαι απο την οθονη το ματι αντιλαμβανεται την διαφορα ψαξε και αν εχω λαθος διακυρηξε οτι λεω μπαρουφες

και για να μην ταλαιπωρησε ;)Link.png Site: εδω

και εδω

ποιό μάτι και φρύδι, έχεις δει από κοντά 4Κ που έβγαλες και πόρισμα εξ'αποστάσεως? για μονιτορ μιλάμε, τα περισότερα 4κ είναι 28-31 ίντσες και καθόμαστε στα 25-30 εκατοστά, εδώ πήγα από 27'' full hd σε 29ρι 2560 και είχε το χάος για διαφορά, δεν έχει από τα 1920 στα 3840? όποιος δεν έχει δει ακόμη 4Κ από κοντά καλύτερα τριντέντ, διαφορά δεν βλέπουν μόνο οι αόμματοι και τα κολημένα. Να πει κάποιος ότι δεν έχει το χιλιάρικο για το μονιτορ και άλλα 5 κατοστάρικα μινιμουμ για κάρτα το δέχομαι και επαυξάνω, το κόστος είναι μεγάλο, αλλα από αυτό μέχρι την ηλίθια προπαγάνδα του "δεν βλέπεις διαφορά" μεσολαβεί χάος. μιλάω για μονιτορ στα @@ μου οι τβ τα μ@λ@κοκούτια

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TVs<>Monitors

Ναι, έχουν τα πλην και τα συν.Για παράδειγμα το monitor έχει πιο πυκνά pixel λόγω μεγέθους ενώ η TV έχει μέγεθος.Από 'κει και πέρα παίζουν κι' άλλα ρόλο όπως το input lag, το panel κλπ.

ποιό μάτι και φρύδι, έχεις δει από κοντά 4Κ που έβγαλες και πόρισμα εξ'αποστάσεως? για μονιτορ μιλάμε, τα περισότερα 4κ είναι 28-31 ίντσες και καθόμαστε στα 25-30 εκατοστά, εδώ πήγα από 27'' full hd σε 29ρι 2560 και είχε το χάος για διαφορά, δεν έχει από τα 1920 στα 3840? όποιος δεν έχει δει ακόμη 4Κ από κοντά καλύτερα τριντέντ, διαφορά δεν βλέπουν μόνο οι αόμματοι και τα κολημένα. Να πει κάποιος ότι δεν έχει το χιλιάρικο για το μονιτορ και άλλα 5 κατοστάρικα μινιμουμ για κάρτα το δέχομαι και επαυξάνω, το κόστος είναι μεγάλο, αλλα από αυτό μέχρι την ηλίθια προπαγάνδα του "δεν βλέπεις διαφορά" μεσολαβεί χάος. μιλάω για μονιτορ στα @@ μου οι τβ τα μ@λ@κοκούτια

Έχει όντως μεγάλη διαφορά, κολλάς τη μάπα σου σε 55άρα 4K και βλέπεις μετά βίας pixels, απίστευτη διαφορά.Και η ευκρίνεια πολύ πάνω, το μόνο που θέλουμε τώρα είναι OLED 4K σε προσιτή τιμή :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιό μάτι και φρύδι, έχεις δει από κοντά 4Κ που έβγαλες και πόρισμα εξ'αποστάσεως? για μονιτορ μιλάμε, τα περισότερα 4κ είναι 28-31 ίντσες και καθόμαστε στα 25-30 εκατοστά, εδώ πήγα από 27'' full hd σε 29ρι 2560 και είχε το χάος για διαφορά, δεν έχει από τα 1920 στα 3840? όποιος δεν έχει δει ακόμη 4Κ από κοντά καλύτερα τριντέντ, διαφορά δεν βλέπουν μόνο οι αόμματοι και τα κολημένα. Να πει κάποιος ότι δεν έχει το χιλιάρικο για το μονιτορ και άλλα 5 κατοστάρικα μινιμουμ για κάρτα το δέχομαι και επαυξάνω, το κόστος είναι μεγάλο, αλλα από αυτό μέχρι την ηλίθια προπαγάνδα του "δεν βλέπεις διαφορά" μεσολαβεί χάος. μιλάω για μονιτορ στα @@ μου οι τβ τα μ@λ@κοκούτια

μα τι δεν καταλαβες απο οτι γραφω? ι απο οτι λενε και οι ιδιες οι εταιριες για να απολαυσεις τα 4k πρεπει να εισαι σε κοντινη αποσταση,,και οσο για τις εκφρασεις σου για τις tv και τα monitor να σου πω οτι με τις τιμες καλυτερα να παρεις τv ,εκτος και αν θεωρεις τα 28 μονιτορ μικρα γιατι ακομα δεν βγηκε ποιο μικρο μεγεθος ,και επισης και τον ρυθμο ανανεωσης,πηραμε φορα και λεμε οτι θεμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι που είναι βαρύ το titanfall αν το τρέχεις και σε 4Κ θα χρειάζεσαι 780Ti σε tripple SLI. Καλό για review sites, αλλά λίγο απίθανο να το χρησιμοποιήσουν και πολλοί gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι βαρύ το Titanfall ; Πέρα από κάποια θεματάκια που έχει κυρίως στην Lagoon, είναι ελαφρύ.Ελπίζω με το patch που έρχεται να διορθωθούν και αυτά τα ολίγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το Titanfall είναι μια από τις σημαντικότερες κυκλοφορίες για φέτος..." ??? Ε? Γιατί κάποια παιχνίδια κάποιες σελίδες προσπαθούν να τα ανεβάσουν τόσο πολύ??? Επειδή πλήρωσε η MS για να βγεί σε XBOX και οχι σε PS? Χεστήκαμε! Προσωπικά (και είναι η δικιά μου βέβαια άποψη) το βαρέθηκα πολύ γρήγορα, έχω πολυ καλύτερες "φετινές" κυκλοφορίες που παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει ενα άρθρο στο cnet "Why 4K tv's are stupid" πολύ διαφωτιστικό.

 

http://www.cnet.com/news/why-4k-tvs-are-stupid/

Αρκετα διαφωιστικο,και δεν εχει καθολου αδικο σε αυτα που εγραφε ο τυπος.Οποιος θελει να βλεπει απο το 1 μετρο,τηλεοραση,παιρνει μια 4Κ,ή εκτος αν θελει να παρει 85",που λιγο δυσκολο γιατι εχει 15 χιλιαρικα αυτη την στιγμη :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το Titanfall είναι μια από τις σημαντικότερες κυκλοφορίες για φέτος..." ??? Ε? Γιατί κάποια παιχνίδια κάποιες σελίδες προσπαθούν να τα ανεβάσουν τόσο πολύ??? Επειδή πλήρωσε η MS για να βγεί σε XBOX και οχι σε PS? Χεστήκαμε! Προσωπικά (και είναι η δικιά μου βέβαια άποψη) το βαρέθηκα πολύ γρήγορα, έχω πολυ καλύτερες "φετινές" κυκλοφορίες που παίζω.

Το πιο διασκεδαστικό παιχνίδι στο είδος του είναι μέχρι στιγμής μετά τα UT 2004 και CoD 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιό μάτι και φρύδι, έχεις δει από κοντά 4Κ που έβγαλες και πόρισμα εξ'αποστάσεως? για μονιτορ μιλάμε, τα περισότερα 4κ είναι 28-31 ίντσες και καθόμαστε στα 25-30 εκατοστά, εδώ πήγα από 27'' full hd σε 29ρι 2560 και είχε το χάος για διαφορά, δεν έχει από τα 1920 στα 3840? όποιος δεν έχει δει ακόμη 4Κ από κοντά καλύτερα τριντέντ, διαφορά δεν βλέπουν μόνο οι αόμματοι και τα κολημένα. Να πει κάποιος ότι δεν έχει το χιλιάρικο για το μονιτορ και άλλα 5 κατοστάρικα μινιμουμ για κάρτα το δέχομαι και επαυξάνω, το κόστος είναι μεγάλο, αλλα από αυτό μέχρι την ηλίθια προπαγάνδα του "δεν βλέπεις διαφορά" μεσολαβεί χάος. μιλάω για μονιτορ στα @@ μου οι τβ τα μ@λ@κοκούτια

  Τβ ασυρματο μουσε πληκτρολογιο καναπεδαρα και στα @@ μου οι οθονες τα μ@λ@κοκουτια. Btw με 27ρι 1080p προφανος και θα δεις διαφορα, αφου ειναι τραγικη αναλυση για το μεγεθος. Και οι 4k tvs ειναι για το πουτσο, μα καμια διαφορα, να μην μιλησουμε για το μηδεν content. Μεσα στο μηδεν κοντεντ βαζω και την ανικανοτητα των καρτων να παιξουν παιχνιδια σε 4k . Και οχι 1000 για gpu δεν ειναι λυση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...