Προς το περιεχόμενο

Iphone 4s απατη


ts13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

 

Αν κινηθεί νομικά και αποδείξει ότι υπάρχει παρανομία δε  θα βρούνε το παιδί που του το πούλησε; Με εισαγγελέα εννοώ.

Αν εχει γνωστό δικηγόρο, ρώτησε τον για τις προϋποθέσεις άρση απορρήτου κινητου και τα λέμε πάλι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κινητο το εχω ψαξει δεν ειναι κλεμμενο και εχει εγγυηση αλλους 8 μηνες...αλλα το γεγονος οτι ειναι το 8αρι μου τη δινει λιγο....συνεννοηθηκα παντως με τον κυριο απο την αγγελια και σημερα στις 7 θα ερθει αυτοπροσωπως να μου δωσει το 16αρι.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο το εχω ψαξει δεν ειναι κλεμμενο και εχει εγγυηση αλλους 8 μηνες...αλλα το γεγονος οτι ειναι το 8αρι μου τη δινει λιγο....συνεννοηθηκα παντως με τον κυριο απο την αγγελια και σημερα στις 7 θα ερθει αυτοπροσωπως να μου δωσει το 16αρι.....

Μακαρι να ειναι κομπλε ο τυπος και απλα να εγινε οντως λαθος.

περιμενουμε ενημερωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει φιλοι....,τελικα το σηκωσε το τηλεφωνο και μου ειπε οτι εγινε καποιο λαθος και οτι την παρασκευη θα μου φερει 16αρι...ευχαριστω για τις απαντησεις σας !!!

 

ναι θα "βρει" ένα 16αρι ως την παρασκευή!  :ph34r:  :X

 

Βαλε 5 φραγκα στην άκρη παρε και μια κολώνια αρμανι λιγότερη και πηγαινε παρε καινούριο, αυτα ειναι μαιμουδιλίκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ο φίλος άνοιξε το τοπικ θα πω και γω τη δικιά μου περίπτωση και το πήρα από δώ το 4s,το παλικάρι έχει το nickname iaddict και έχει γίνει λουης.. Μου πούλησε ένα 16αρι, σε μέτρια κατάσταση εξωτερικά αλλά έλεγε σε καλή, πέρα από αυτό το κινητό έχει πρόβλημα στη πλακέτα και αναβοσβήνει συνέχεια.. Τον παίρνω τηλέφωνο και το έχει μόνιμα να δείχνει ότι μιλάει, του έστειλα μηνύματα και εδώ και στο κινητό που έχω, αλλά τίποτα.. Πως αλλιώς μπορώ να τον βρω να τον σαπίσω τον απατεωνα? όπως και να έχει παιδιά ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ με ποιους κάνετε συναλλαγές, πρέπει να είστε ψείρες και πολύ επιφυλακτικοί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ειναι που πούλησε σε μένα το 4s του.. Και οπότε καλώ το συγκεκριμένων κινητό δείχνει να μιλάει..

http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/263980-iphone-4s-16gb-black-extras/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα ρε παιδιά! Αλλά πως εμπιστεύεστε κάποιον άγνωστο για μια τέτοια συναλλαγή? Προσωπικά δεν θα αγόραζα έτσι στα τυφλά κινητό από ιδιώτη. Μόνο χέρι με χέρι και όσο γίνεται καλύτερο έλεγχο ή έλεγχο κατά την παράδοση στην courrier (στο κατάστημα όχι στο σπίτι) και αντικαταβολή. Αν ο άλλος δεν έχει να φοβηθεί κάτι δεν υπάρχει λόγος να μη δεχτεί πιστεύω. Και κάτι άλλο, πριν δώσετε τόσα για μεταχειρισμένο ρίξτε και μια ματιά στις τιμές των καινούργιων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χέρι χέρι έκανα τη συναλλαγή.. το λάθος μου ήταν ότι δε κάθισα τουλάχιστον μισή ώρα μαζί του να ξεψαχνίσω το κινητό.. όσον αφορά τις τιμές για ένα 4s 16gb 220-240 είναι καλά πιστεύω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολύ 240 (200-220 είναι λογική τιμή πιστεύω, είναι 3 χρόνων κινητό πλέον). Δεν χρειάζεται μισή ώρα, αυτά που μπορείς να τσεκάρεις εκείνη την ώρα 5 λεπτά δουλειά είναι αλλά πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να έχεις κάτι που δε φαίνεται με την πρώτη ματιά και άντε να βγάλεις άκρη μετά. Δυστυχώς που παίρνει η μπάλα και τους σωστούς που βάζουν αγγελίες αλλά είναι ρίσκο να το πάρεις από άγνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν η ανταλλαγή γίνεται χέρι με χέρι:

 

 

 

 

  • Ζητάμε αν υπάρχει κάποια απόδειξη αγοράς
  • Βάζουμε τη SIM και κοιτάμε αν αναγνωρίζει το δίκτυό μας
  • Πηγαίνουμε σε μέρος με WIFI και  συνδεόμαστε
  • Βγάζουμε μια φωτό 
  • Κάνουμε την ενεργοποίηση επι τόπου σε περίπτωση που το κινητό είναι από restore (το πιο πιθανό δηλαδή)
  • Τσεκάρουμε τα κουμπιά, τους αισθητήρες υγρασίας (να είναι λευκοί), το μικρόφωνο και το ακουστικό
  • Ελέγχουμε το γυροσκόπιο  ανοίγοντας την πυξίδα
  • Ελέγχουμε το GPS ανοίγοντας Google Maps.

 

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

 

Και όλα αυτά δεν παίρνουν πολύ ώρα

Επεξ/σία από Johny Q
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...