Προς το περιεχόμενο

Η Nokia έτοιμη να παρουσιάσει νέα Lumia μοντέλα στις 2 Απριλίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φοβερό πρόβλημα η απουσια flash κ γενικα το πως υποστηρίζεται η εφαρμογή απο το κάθε λειτουργικό!!!

Θα παραθέσω ένα παράδειγμα που απογοητεύτηκα πλήρως κ έχω μπει σε σκέψεις μέχρι κ για αλλαγή αν δω ότι δεν μπορεί να λυθεί γενικα το σοβαρό πρόβλημα του flash..

 

είμασταν για καφέ με ένα ξαδερφο μου αυτος με ένα htc 3ετιας κ εγώ με το 1020... Παίζαμε κάτι στοιχήματα live σε εταιρεία.. Εντάξει καμια σχέση το πως έδειχνε η εφαρμογή bet στο htc κ πως στο 1020 κ εκεί που ντράπηκα απιστευτα ήταν όταν σε ένα συγκεκριμένο αγωνα ο ξάδερφος μου εβλεπε ζωντανά τον αγωνα μέσα στην εφαρμογή κ εγώ ούτε στατιστικά δεν μπορούσα να δω... Κ το αλλο που τα πας σχεδόν σε κανένα Site όπως κ στο insomnia το να θέλεις να προσθέσεις φωτο σε αγγελία απλα το ΞΕΧΝΑΣ !!!! Όπως κ να το κάνουμε αλλη υποστήριξη στο ίντερνετ το Android δυστυχως!!!!

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/sofascore-livescore-live-sports-scores-results/9f6c9f4c-9142-49e7-8b9e-bbacc0dfb301

 

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/flashvideo/ff811366-4d1b-42be-9254-d9f6f3dd3e8e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 2o το έχω αγοράσει και είναι αρκετά καλά εφαρμογή.....κάτι ακόμα> τα Windows Phone 8.1 είναι επισήμος έτοιμα και σε 2 βδομάδες ξεκινά η διαθεσή του στους κατασκευαστές και στους developers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πως να μην ντρέπεσαι τώρα .. Τι να λέμε.. Δηλαδή είναι δυνατόν 2014 να βαζω αγγελία με φωτο σε Site απο το Sony Ericsson p1 που ούτε κ εγώ ξέρω ποσα χρόνια κινητό είναι και απο lumia ούτε καν... Ούτε δεν... Κάποια πράγματα είναι τραγικά.. Όσο για τις εφαρμογές για το flash καμια σχέση .. Ο αλλος το άνοιγε κ το εβλεπε με απιστευτη ποιότητα , όπως ακριβώς στην τηλεόραση κ εγώ πρέπει να μπαίνω απο αλλη εφαρμογή με ποιότητα μέτρια προς χάλια!!!! Κ δεν είναι η μόνη εφαρμογή bet .. Όλες που έχω δοκιμάσει δεν έχουν καλή υποστήριξη !!! Έχει πολλά θέματα κ είναι τραγικό να σκέφτομαι να πάρω για 2ο?? Κινητό κάποιο Android 3ετιας κ βαλε... με 80-100€ για να κάνω γενικα τις δουλειες μου που δεν μπορω με κινητό χρόνου 400€!!!! Τραγικο !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα 99% το επομενο smart που επροκειτο να παρω,απο ολες τις αποψεις.

Ελπιζω η μιξη nokia+ms να δουλεψει οπως το περιμενω...και αλλωστε εδω και μερικα μοντελα ηδη αρχισε να φαινεται.

Λιγο με το store της ευχομαι να περπατησει παραπανω,για εστω βασικες εφαρμογες,και ας μην εχει ενα σωρο,και θα ειμαι μια χαρα.

 

Προσφατα κρατησα για κανα μισαωρο ενα Lumia 1020 ενος φιλου,και κατι ξυπνησε μεσα μου ευχαριστο μετα απο πολλα χρονια,απο την παλια καλη nokia. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πως να μην ντρέπεσαι τώρα .. Τι να λέμε.. Δηλαδή είναι δυνατόν 2014 να βαζω αγγελία με φωτο σε Site απο το Sony Ericsson p1 που ούτε κ εγώ ξέρω ποσα χρόνια κινητό είναι και απο lumia ούτε καν... Ούτε δεν... Κάποια πράγματα είναι τραγικά.. Όσο για τις εφαρμογές για το flash καμια σχέση .. Ο αλλος το άνοιγε κ το εβλεπε με απιστευτη ποιότητα , όπως ακριβώς στην τηλεόραση κ εγώ πρέπει να μπαίνω απο αλλη εφαρμογή με ποιότητα μέτρια προς χάλια!!!! Κ δεν είναι η μόνη εφαρμογή bet .. Όλες που έχω δοκιμάσει δεν έχουν καλή υποστήριξη !!! Έχει πολλά θέματα κ είναι τραγικό να σκέφτομαι να πάρω για 2ο?? Κινητό κάποιο Android 3ετιας κ βαλε... με 80-100€ για να κάνω γενικα τις δουλειες μου που δεν μπορω με κινητό χρόνου 400€!!!! Τραγικο !!!!

Και ξανά θα στο πω,

το Android 4.4.x που θα αγοράσεις καινούριο,

υποστήριξη για Adobe flash δε θα έχει out of the box.

Το τωρινό Android δεν έχει Adobe Flash, που το είχε Android 3ετίας.

Όπως Adobe Flash δεν έχει και το WP.

 

Επειδή έτσι το θέλησε η Adobe.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου για τις συμβουλές σου αλλα πρώτον λέω ότι θα πάρω Android 3ετιας!! Κ δευτερον δεν είναι μόνο θέμα flash Player ... Κάποιες εφαρμογές είναι θέμα του ότι υποστηρίζονται καλύτερα στο Android.. Samsung galaxy s4 που δεν έχει υποστήριξη flash δεν παίζει ούτε για ανεκδοτο να μην μπορεί να προσθέσει σε αγγελία φωτο... Εδώ μιλάμε σε ότι Site αγοραπωλησίας εχω προσπαθήσει δεν γινεται με την καμια!!!! Φίλε μου εντάξει είσαι γνωστης κ πιστεύω να γνωριζεις ότι δυστυχως η υποστήριξη που έχει το Android στο ίντερνετ ξεφεύγει τελείως...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

το 1020 που περασε από τα χερια μου δεν ειχε, και να μην μιλαω για flash που δεν προκειται να αποκτησουν ποτε, αλλα ουτε και γινεται να ανοίγεις ειδικη εφαρμογή για να παιζεις avi - (ουτε πληροφορηση σιγουρη υπηρχε στο ιντερνετ ότι υπαρχει οντως τετοια λυση που το εψαξα) θεωρω ότι θελουν λιγο δουλεια για να διευκολυνουν τους χρηστες ...

Εχεις μεινει πολυ πισω... ποια συγχρονα smartphone εχουν Flash?.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πως να μην ντρέπεσαι τώρα .. Τι να λέμε.. Δηλαδή είναι δυνατόν 2014 να βαζω αγγελία με φωτο σε Site απο το Sony Ericsson p1 που ούτε κ εγώ ξέρω ποσα χρόνια κινητό είναι και απο lumia ούτε καν... Ούτε δεν... Κάποια πράγματα είναι τραγικά.. Όσο για τις εφαρμογές για το flash καμια σχέση .. Ο αλλος το άνοιγε κ το εβλεπε με απιστευτη ποιότητα , όπως ακριβώς στην τηλεόραση κ εγώ πρέπει να μπαίνω απο αλλη εφαρμογή με ποιότητα μέτρια προς χάλια!!!! Κ δεν είναι η μόνη εφαρμογή bet .. Όλες που έχω δοκιμάσει δεν έχουν καλή υποστήριξη !!! Έχει πολλά θέματα κ είναι τραγικό να σκέφτομαι να πάρω για 2ο?? Κινητό κάποιο Android 3ετιας κ βαλε... με 80-100€ για να κάνω γενικα τις δουλειες μου που δεν μπορω με κινητό χρόνου 400€!!!! Τραγικο !!!!

Που εμπαινε και εβλεπε με απιστευτη ποιοτητα σε 3 χρονο τηλεφωνο???

Εχω το περσινο nexus 7 και το flash τον τελευταιο καιρο 7/10 κολλαει και κλεινει ο browser(firefox beta,γιατι ο dolphin απλα κολλαει και σβηνει μολις βαλω περιεχομενο με flash) και εσυ μου λες για ποιοτητα και κυριλλε καταστασεις σε 3ετιας τηλεφωνο! :lol:

Ευτυχω που πηρα προσφατα windows tablet με πληρης υποστηριξη του τελευταιου flash player και βλεπω χαλαρα(εκει να δεις ποιοτητα) και απροβληματηστα τα ματσακια μου,τα live score και τις εκμπομπες μου!

 

Σε 10" tablet,εκει μαλιστα θες και το flash σου και το Silverlight σου και ολα τα ταιριαστα σου!!! 

Τωρα στο android με 2+ χρονων εκδοση  flash player παρατημενο απο την adobe και τους browsers να σερνονται οποτε πας να παιξεις κατι με flash και τις μισες φορες να κολλει το συμπαν,το μονο που εχω να σου πω,καλη τυχη και υπομονη(σ'αυτο σιγουρα θα ξεμεινει σε μια φαση)!!!

 

Αντε και μας τα εκανες ολιγο φρ.....ες με το flash player του android!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τις μεγαλύτερες επιτυχίες της Apple ειναι που βοήθησε στην εξαφάνιση του buggy flash και την αντικατάσταση του με το html5 στις φορητές συσκευές. αν γουστάρετε κρασαρίσματα καλή τύχη να δοκιμάσετε custom roms.

 

Είστε σοβαροί; Εμένα δεν με ενθουσιάζει πως ο διάδοχος του 920 ειναι το αδιάφορο σχεδιαστικά icon. Ελπίζω σε βελτιώσεις

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου για τις συμβουλές σου αλλα πρώτον λέω ότι θα πάρω Android 3ετιας!! Κ δευτερον δεν είναι μόνο θέμα flash Player ... Κάποιες εφαρμογές είναι θέμα του ότι υποστηρίζονται καλύτερα στο Android.. Samsung galaxy s4 που δεν έχει υποστήριξη flash δεν παίζει ούτε για ανεκδοτο να μην μπορεί να προσθέσει σε αγγελία φωτο... Εδώ μιλάμε σε ότι Site αγοραπωλησίας εχω προσπαθήσει δεν γινεται με την καμια!!!! Φίλε μου εντάξει είσαι γνωστης κ πιστεύω να γνωριζεις ότι δυστυχως η υποστήριξη που έχει το Android στο ίντερνετ ξεφεύγει τελείως...!!!

ΟΚ δε σε κακίζει κάποιος που θες να αγοράσεις ολοκαίνουριο Android 3ετίας αρκεί που θα έχει Flash player, out of the box. Κι ας έχει άλλες ελλείψεις.

 

Απλά αυτό δεν είναι λογική ούτε λύση, γιατί δε θα έχει υποστήριξη σε OS-Flash, το Flash θα έχει bugs ακόμα και χακαρισμένο,και

τελικά όταν πάλι θα θες καινούριο μετά από άλλα τόσα χρόνια, ξανά θα ψάχνεις κινητό με Android <4.0.x που όμως τότε δε θα βρίσκεις ούτε σε μεταχειρισμένα...

Μια φορά, το πρόβλημά σου είναι η Adobe προσπαθώ να σου πω.

 

 

@prokopisboy

 

Η Nokia φτιάχνει αποκλειστικά ορισμένα μοντέλα μόνο για τις ΗΠΑ, πιθανότατα το Icon είναι άλλο ένα από αυτά.

 

Όταν μιλούν για την ευρωπαϊκή εκδοχή του Icon, κανείς δεν αποκλείει να είναι σχεδιαστικά διαφορετικό μοντέλο με αντίστοιχα όμως τεχνικά χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου για τις συμβουλές σου αλλα πρώτον λέω ότι θα πάρω Android 3ετιας!! Κ δευτερον δεν είναι μόνο θέμα flash Player ... Κάποιες εφαρμογές είναι θέμα του ότι υποστηρίζονται καλύτερα στο Android.. Samsung galaxy s4 που δεν έχει υποστήριξη flash δεν παίζει ούτε για ανεκδοτο να μην μπορεί να προσθέσει σε αγγελία φωτο... Εδώ μιλάμε σε ότι Site αγοραπωλησίας εχω προσπαθήσει δεν γινεται με την καμια!!!! Φίλε μου εντάξει είσαι γνωστης κ πιστεύω να γνωριζεις ότι δυστυχως η υποστήριξη που έχει το Android στο ίντερνετ ξεφεύγει τελείως...!!!

 

Αν διαβασες το Link που έβαλα με τα 8.1 θα μπορείς να ανεβάζεις αρχεία μεσω του browser οπότε θα λυθεί το πρόβλημα σου με τις αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...