Προς το περιεχόμενο

Εφαρμογές Android μετατρέπουν το κινητό σου σε μηχανή εξόρυξης κρυπτονομισμάτων χωρίς να το ξέρεις


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

αυτα που πετυχενω κάθε μέρα είναι τόσο φθηνιαρικα που μονο fb και YouTube εχουν γιατι με άλλες,2 εφαρμογές κολλάνε.

 

επίσης, ΕΣΥ σαν bitter (ορος απομίμησης στο graffiti) θα έκανες οτι εβλεπες, ΕΓΩ αντιθετα θα έψαχνα κάτι ακομα πιο καλό.

 

παράδειγμα το instagram, οταν τι έμαθα, βρηκα το 6tag που ειναι καλύτερο και εσείς στα android δεν το έχετε, ούτε θα το,έχετε.

Προσωπικά δεν έχω android αλλά κινητό των 50ε.

 

ΕΣΥ, είσαι fan. ΕΓΩ, έριξα στην εταιρία που λατρεύεις ένα σημαντικό ποσό, για τα windows mobiles που πήγε άκλαυτο.

Εφ όσον και τα δύο ΛΣ καλύπτουν σε γενικές γραμμές τις ανάγκες μου, γιατί να πάει σε Windows; Για να επιβραβεύσω την Microsoft, που με κρέμασε με το super-fail της;

Όχι δα... Άλλωστε αν δεν τιμωρηθεί μια εταιρία, δεν μπορεί να βάλει μυαλό. Και ο καταποντισμός των ποσοστών της (προτού ανακάμψει ως ένα βαθμό) δεν ήταν τιμωρία. Ήταν φυσική συνέπεια. Τιμωρία θα ήταν να μας (στους πρώην πελάτες της) δώσει τσάμπα καμιά συσκευή με αξιοπρεπές λ/σ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

τζαμπα τσακωνεστε

 

Το καθε λογισμικο εχει το κοινο του.

Αν εισαι ενηλικας και απο το κιν σου χειριζεσαι το ebanking, στελνεις σημαντικα email/μηνυματα και γενικα σε ενδιαφερει η ασφαλεια και η αξιοπιστια τα ios/windows phone ειναι μονοδρομος.

 

Αν εισαι πιτσιρικας που θες να το παιζεις χακερας με τα roots και τα customization και να μην χαλας το χαρτζηλικι σου σε εφαρμογες και μουσικη ή χαζογκομενιτσα που θελει να μπαινει fb και δεν φτανουν τα χρηματα για iphone τοτε φυσικα το android ειναι η καλυτερη λυση.

 

Ο καθενας κανει την επιλογη που του ταιριαζει και δεν χρειαζεται να απολογειται ή να επιτειθεται στις επιλογες των αλλων.

 

Πραγματικά απορώ με κάτι τέτοιες απόψεις.

Δεν έχω λόγια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις ποιο ειναι το τραγελαφικο  μαζι σου?

Γραφεις για τους ΑΚΙΝΔΥΝΟΥΣ κλωνους του flappy bird σε ενα θεμα που εχει σα τιτλο αυτο:

 

Και με επιπτωσεις στη συσκευη σου,ΑΥΤΕΣ:

 

 

 

 

Ευχαριστω,αλλα θα προτιμησω τους κλωνους του Flappy bird!!! :lol: :lol: :lol:

 

Προφανώς! Που θα βγουν οι ιοί; Στο πιο δημοφιλές λειτουργικό. Να βγάλουν για το 10% των windows phone; Κρίμα τον κόπο των προγραμματιστών. Αν τα windows phone ήταν στη θέση του android να είσαι σίγουρος ότι θα είχαμε την ίδια είδηση με λίγο αλλαγμένο τίτλο. Το θέμα είναι πώς αντιδράει η κάθε εταιρία.

 

Εγώ αναφέρθηκα στις εφαρμογές τις ίδιες, όχι στο άμα αποφασίσουν να χτυπήσουν κάποιοι το κατάστημα. Το windows store έχει πολύ λίγες συγκριτικά με τα άλλα 2, και πολύ σαβούρα μέσα επίσης.

 

Όπως επίσης και το κατάστημα, που για να δεις αν έχει updates πρέπει να σκάψεις. (Το έχω βρει, αλλά είναι σε άκυρο μέρος.) Κι έπρεπε να πάμε από τα windows 8 στα windows 8.1 για να αναβαθμιστεί... Το κατάστημα στα 8/8.1 είναι ένα από τα μεγαλύτερα αγκάθια του λειτουργικού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω κάπου μονο WP? Λεω και IOS.

μην διαβαζετε οτι θέλετε android lovers

 

Από το "Παρτε WP" τώρα το πήγες στο "Παρτε μονο WP" για να δικαιολογηθείς;

Να δούμε τι άλλη χαζομάρα θα σκεφτείς για να μην παραδεχτείς ότι έχεις άδικο.

 

Αλλά θα μου πεις, περιμένω από σένα να είσαι αντικειμενικός; ΑΠΟ ΣΕΝΑ; που κυκλοφορείς με όνομα προιόντος; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς! Που θα βγουν οι ιοί; Στο πιο δημοφιλές λειτουργικό. Να βγάλουν για το 10% των windows phone; Κρίμα τον κόπο των προγραμματιστών. Αν τα windows phone ήταν στη θέση του android να είσαι σίγουρος ότι θα είχαμε την ίδια είδηση με λίγο αλλαγμένο τίτλο. Το θέμα είναι πώς αντιδράει η κάθε εταιρία.

Iοι και κακοβουλες εφαρμογες δεν ειναι προβλημα,φτανει να μην ειναι μεσα στα stores,οπως συμβαινει σ,αυτη τη περιπτωση!

Η αντιδραση της google,ηταν να αφαιρεσει την εφαρμογη με τις χιλιαδες downloads και να αφησει αυτη με τα εκατομυρια!!!Τι αλλο θες???

 

Εγώ αναφέρθηκα στις εφαρμογές τις ίδιες, όχι στο άμα αποφασίσουν να χτυπήσουν κάποιοι το κατάστημα. Το windows store έχει πολύ λίγες συγκριτικά με τα άλλα 2, και πολύ σαβούρα μέσα επίσης.

Ξερεις ποση σαβουρα εχει το android?Προφανως οχι,οπως και εκατομυρια χρηστες που κατεβαζουν καθημερινα τετοιες εφαρμογες,που περιγραφει το παρον θεμα!!!

 

Όπως επίσης και το κατάστημα, που για να δεις αν έχει updates πρέπει να σκάψεις. (Το έχω βρει, αλλά είναι σε άκυρο μέρος.) Κι έπρεπε να πάμε από τα windows 8 στα windows 8.1 για να αναβαθμιστεί... Το κατάστημα στα 8/8.1 είναι ένα από τα μεγαλύτερα αγκάθια του λειτουργικού.

Τα setting του store δεν ειναι ακυρος τοπος για τα updates.Και ναι χριαζεται να το φτιαξει η MS,αλλα δε χαθικε ο κοσμος!!!

Το store windows θα ειναι κοινο για ολα(απο τα wp8.1 ο κωδικας των εφαρμογων θα ειναι κατα 90% κοινος σε windows&wp).

Απο τα καλυτερα πραγματα που θα προσφερει η windows οικογενια ειναι το κοινο store και οι κοινες εφαρμογες!Ολες οι εφαρμογες μου θα ειναι και θα συγχρονιζονται σε ολες τις συσκευες μου(wp/windows tablet/windows laptops/windows desktop)!

Εσυ συνεχισε να ψαχνεις εφαρμογες στο pc,για να συγχρονιζονται με το android tablet/smph!!!Ααα,ξεχασα θα μετακομισεις στο chrome os!!!Καλη τυχη και καλο rooting και customιες! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πρέπει να είναι κάποιος ΠΑΡΑ πολυ άσχετος για να μην καταλάβει οτι το κινητό του δουλεύει σε full load. Η μπαταρία θα φεύγει σε 1-2 ώρες, το κινητό θα καίει και τα πάντα θα λαγκάρουν. Δυστυχώς όμως υπάρχουν πάρα πολλοί τέτοιοι άσχετοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πρέπει να είναι κάποιος ΠΑΡΑ πολυ άσχετος για να μην καταλάβει οτι το κινητό του δουλεύει σε full load. Η μπαταρία θα φεύγει σε 1-2 ώρες, το κινητό θα καίει και τα πάντα θα λαγκάρουν. Δυστυχώς όμως υπάρχουν πάρα πολλοί τέτοιοι άσχετοι...

 

Η λειτουργία αυτή νομίζω γινόταν εν ώρα φόρτισης αν κατάλαβα καλά οπότε δεν έβλεπες διαφορά στην χρήση αλλά στην διάρκεια φόρτισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι εδώ μέσα πάνω από δεκαετία και γράφω σπάνια αλλά ειλικρινά δεν αντέχω να βλέπω τα posts σου φίλε μου. Πρέπει να ηρεμήσεις σοβαρά.

 

Το Android καλώς ή κακώς έχει τα χαρακτηριστικά που του έχει κληροδοτήσει το Linux. Πολλή ελευθερία αλλά άμα δώσεις το su root σε αυτή τη ρημάδα την κονσόλα, εκτοξεύεις την ευελιξία σου και ταυτόχρονα την πιθανότητα να μην ξανα-bootareis ποτέ. Ας καταλήξουμε στο να αποδεχτούμε ΑΠΛΑ αυτό.

 

Είμαι με ένα Galaxy S2, με stock ROM 4.1.2 απλά rooted με custom recovery και έχω κάνει μερικά απλά και ουσιαστικά tweaks τα οποία κάνουν την εμπειρία απίστευτη. Ναι, ο scheduler του λειτουργικού και η LRU με σκοτώνουν όταν χρειάζεται να ανοίγω ΑΠΕΙΡΕΣ διαφορετικές εφαρμογούλες και τιγκάρει η μνήμη στην πορεία αλλά σε γενικά σενάρια χρήσης σκοτώνουν και το lag κτλ που λες δεν ευσταθούν.

 

Αν θες να νιώσεις lag, χρησιμοποίησε ένα iPhone 4 με iOS 7.1 και θα καταλάβεις. Φιλικά και ήρεμα απλά επειδή δεν αντέχω άλλο αυτό το flooding σε όποιο θέμα ανοίγει.

ρε φιλε το iphone 4 κυκλοφορισε 1 χρονο πριν το galaxy s2 και παιρνει 7.1 χωρις root και ιστοριες...τι συγκρινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε το iphone 4 κυκλοφορισε 1 χρονο πριν το galaxy s2 και παιρνει 7.1 χωρις root και ιστοριες...τι συγκρινεις?

Μόνο το επίπεδο του lag. Αυτό. Και το SGS2 παίρνει 4.1.2 χωρίς root και ιστορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως θα έγραφες το ίδιο αν το άρθρο αφορούσε την apple?

Αν αφορούσε σε 2 από τις 1 εκατομμύριο εφαρμογές τρίτων, τις οποίες η Apple αδειοδοτεί για διάθεση στο App store, ναι. Ακριβώς το ίδιο. 

 

Αν τώρα η κατασκευάστρια του κινητού ισχυριζόταν ότι το προϊόν της έχει antivirus που το καθιστά "bullet-proof" και αυτές οι εφαρμογές αποδείκνυαν το αντίθετο, δεν θα έγραφα τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Back in time, θα θυμαστε οι παλιοι, γινοταν χαμος κυριως με win vs linux. Πλεον γινεται mobile os vs mobile os. Σε καμια 10αρια χρονια τι θα γινεται αραγες? :P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...