Προς το περιεχόμενο

Yahoo Mail - Έγινε κάποιο Delete;


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα παρατήρησα ότι τα μόνα emails που έχω στο Yahoo, είναι από το 2014 και μετά.

Το Yahoo το έχω σχεδόν 10 χρόνια. Τι έγιναν τα emails; Βγήκε κάποια ανακοίνωση και δεν πήρα χαμπάρι;

 

edit:

Μου συμβαίνει και στο Hotmail... Αλλά ευτυχώς ήταν σε έναν φάκελο με την ονομασία POP. 

Υπάρχει περίπτωση το Thunderbird ή το mail του Mac να σβήνει τα emails;

Επεξ/σία από Heatspreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αυτο με το yahoo το ειδα και εγω. Οχι ομως γενικα να εχει σβησει παλια email, απλα βρηκα στα διεγραμενα 3-4 emails που αποκλειεται να τα ειχα σβησει εγω. Μαλλον η yahoo παει απο το κακο στο χειροτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρατήρησα ότι τα μόνα emails που έχω στο Yahoo, είναι από το 2014 και μετά.

Το Yahoo το έχω σχεδόν 10 χρόνια. Τι έγιναν τα emails; Βγήκε κάποια ανακοίνωση και δεν πήρα χαμπάρι;

 

edit:

Μου συμβαίνει και στο Hotmail... Αλλά ευτυχώς ήταν σε έναν φάκελο με την ονομασία POP. 

 

Υπάρχει περίπτωση το Thunderbird ή το mail του Mac να σβήνει τα emails;

Μήπως στο thunderbird ΔΕΝ εχεις αφήσει ρύθμιση να μένουν τα email στο server; Εναλλακτικά μήπως το εχεις ρυθμίσει να σβήνονται μετά απο Χ καιρό;

 

Για το mail του mac δεν το εχω προχειρο οποτε δεν μπορώ να κοιτάξω ρυθμίσεις. 

Φιλε αυτο με το yahoo το ειδα και εγω. Οχι ομως γενικα να εχει σβησει παλια email, απλα βρηκα στα διεγραμενα 3-4 emails που αποκλειεται να τα ειχα σβησει εγω. Μαλλον η yahoo παει απο το κακο στο χειροτερο

Να τα έβαλε η yahoo στο διαγραμμένα απίθανο. Μήπως εχει και αλλος τους κωδικους του λογαριασμου σου; Είναι σίγουρα ασφαλές το μηχάνημα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως στο thunderbird ΔΕΝ εχεις αφήσει ρύθμιση να μένουν τα email στο server; Εναλλακτικά μήπως το εχεις ρυθμίσει να σβήνονται μετά απο Χ καιρό;

 

Για το mail του mac δεν το εχω προχειρο οποτε δεν μπορώ να κοιτάξω ρυθμίσεις. 

Να τα έβαλε η yahoo στο διαγραμμένα απίθανο. Μήπως εχει και αλλος τους κωδικους του λογαριασμου σου; Είναι σίγουρα ασφαλές το μηχάνημα σου;

Δεν ξέρω. Απλά το εγκατέστησα. Δεν πειράζω ρυθμίσεις.

Ποτέ δεν σβήνω emails!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα email μου, βρίσκονται κανονικά μέσα στον Thunderbird στο PC μου. 

Δυστυχώς το Macintosh με πούλησε, αφού στην εφαρμογή Mail, δεν υπάρχει τίποτα. Φαίνεται ότι η εφαρμογή του Macintosh τα συγχρονίζει, ενώ το Thunderbird τα κατεβάζει. Με λίγα λόγια αν δεν είχα το PC και να είχα βάλει το Thunderbird θα είχα καταστραφεί τελείως.

 

Παρόλο που πηγαίνω offtopic, αρχίζω να πιστεύω λίγο τους Haters περί φυκιών και μεταξωτών κορδελών. Στα Do not disturb και άλλα τέτοια παιχνιδάκια, είναι πρώτα. Από ουσία και δουλειά τίποτα τα Mac.

 

Προς το παρόν ψάχνω την αιτία που σβήστηκαν τα email. Αν ο λόγος είναι κάποιο Update από μεριάς OSX, ετοιμαστείτε για αγγελία... Όχι ότι δεν υποψιάζομαι το Thunberbird βεβαίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Εδώ και μήνες εξαφανίζονται μέιλ και σε εμένα. Ό,τι υπάρχει μέχρι μία ημερομηνία του 2013 και πίσω δεν πειράζεται, ότι υπάρχει μεταξύ αυτού και κάνα μήνα πίσω σβήνεται σε τυχαία φάση...

Τι στο κέρατο? Έχω χάσει τόσα μέιλλλλλλλλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...