Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με νέα έρευνα, το Android αποδεικνύεται πιο σταθερό του iOS


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.madata.gr/diafora/technology/337793.html

 

Είμαι σίγουρος πως το ιδανικό iphone θα είναι από 4,7 ίντσες και άνω, όπως είναι αυτό το διάστημα από 4 και άνω και όπως ήταν πριν μερικά χρόνια από 3,5! :P

Μέτα κράζανε το S2 για τις 4,3, " ε, όχι και S2 παρα είναι παντόλφα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Xαχα τώρα ο steve μπορεί να αναπαυθεί εις τους ουρανούς !!! Το ακούσαμε κι αυτό ! Φωτιά θα πέσει να τους κάψει με αυτά που γράφουν ! Θα τρίζουν τα κόκαλα του steve με τέτοιες ανακρίβειες ! Steve δεύρω έξω να κλείσεις στόματα..Πολύ αέρα γαλαξιακο αέρα πηραν οι αναλυτές και τους πείραξε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπική εμπειρία σε iPad mini εφαρμογές όπως πχ το Facebook το YouTube κλπ ... Αρκετες φορές εκεί που τις χρησιμοποιείς κρασαρουν ... Όντος ισχύει κάτι τέτοιο ... Σε android είναι λίγο πιο σπάνιο για εφαρμογές να κρασαρουν και να σε πετάνε έξω ... Αλλα αυτο δεν σημαίνει ότι είναι πιο σταθερό ... Αλλο μια κακοφτιαγμένη εφαρμογή ...και αλλο η σταθερότητα ...! Για φουλ σταθερότητα ...και χωρίς κολλήματα ...wp8 ... Προσεχώς wp8.1!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το παραμύθι αλλα δεν εχει δράκο δεν μας λέει η έρευνα σε πόσες συσκευές ειναι περασμένο το adroid και σε πόσες το iOS.

Η βλακεία της apple ειναι που έκλεισε το instalous (σε jailbraik συσκευές) γιατι στο adroid μπορείς να περάσεις εφαρμογές μη market

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι η έρευνα δεν έχει ως στόχο κανέναν από όσους έγραψαν σε αυτό το νήμα. όλοι εδώ ε΄χουν πάρει την απόφασή τους για το πιο λειτουργικό είναι καλύτερο για τις ανάγκες τους. Στόχος είναι όσοι ψαρώνουν με αυτά (και με τα αντίστοιχα της άλλης) όσοι δεν ψάχνονται για το τι τους εξυπηρετεί και να αγοράζουν το αντίστοιχο OS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντός από προσωπική μου εμπειρία μιας και έχω iPhone με iOS 7.1 και android με 4.4.2 το iPhone κρασαρει πολύ παραπάνω από το android , μέχρι τώρα πίστευα ότι είχα προβληματική συσκευή αλλά μετά την έρευνα πειστικά ότι οι κατοχή iPhone όταν κρασαρει απλός δεν μιλάνε <br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντός από προσωπική μου εμπειρία μιας και έχω iPhone με iOS 7.1 και android με 4.4.2 το iPhone κρασαρει πολύ παραπάνω από το android , μέχρι τώρα πίστευα ότι είχα προβληματική συσκευή αλλά μετά την έρευνα πειστικά ότι οι κατοχή iPhone όταν κρασαρει απλός δεν μιλάνε <br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

Εγώ έχω iOS 1 1/2-2 χρόνια και δεν μου έχει κρασάρει ποτέ.. Με βαριά χρήση μπορώ να πω.

 

Ανδροιδ δεν ακούμπησα ποτέ για να ξέρω..

 

 

PS: (Εννοείτε ουτε το ΒΒ μου έχει κρασάρει ποτέ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ και τα δύο λειτουργικά εδώ και χρόνια. Θα συμφωνήσω ότι το ios παραμένει (τουλάχιστον στα μάτια μου) πιο σταθερό-smooth λειτουργικό με τις διάφορές όμως να τείνουν να εξαλειφθούν . Το ios δεν έχει γίνει χειρότερο σε όλα αυτά τα χρόνια, απλά το Android γίνεται ολοένα και καλύτερο. Το Android συνεχώς βελτιώνεται σε όλους τους τομείς, ενώ αντίθετα το ios παραμένει το σταθερά κλειστό λειτουργικό με τους απίστευτα ανόητους περιορισμούς.

 

Και επειδή το θέμα λειτουργικό συνδέεται άρρηκτα πλέον και με την επιλογή της συσκευής, πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει στις μέρες μας να έχεις ένα iphone 5s με ios 7.1 ή  για παράδειγμα το φτηνότερο κατά 200+ ευρώ LG G2 με KITKAT  4.4.2 λειτουργικό. 

Το 5s παραμένει ελάχιστο πιο smooth, αλλά με το G2 έχεις πολύ μεγαλύτερη & καλύτερη οθόνη (ακόμη και σε ppi), αρκετά μεγαλύτερη αυτονομία, καλύτερη συνδεσιμότητα, καλύτερη κάμερα, μικρότερο sar και 200+ ευρώ στην τσέπη.

 

Δυστυχώς σήμερα αν προτιμήσεις το ios θα πρέπει να παντρευτείς και το iphone 5s με την 4αρα οθόνη και τους όποιους περιορισμούς υπάρχουν σε μη jailbreak συσκευές. Η έλλειψη επιλογών σε hardware (ένα μοντέλο iphone) θεωρώ ότι λειτουργεί σε βάρος του software (ios).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, η ουσία της έρευνας είναι ότι και τα δύο λειτουργικά έχουν βελτιωθεί.

Απλώς, όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω, η εταιρία (ή το σάιτ που τη δημοσίευσε και όσα την αναπαράγουν) σκαρφίστηκε μία διατύπωση που να δημιουργεί flame, για να ακουστεί-διαφημιστεί η ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αξιόπιστη η εταιρία και η έρευνα που έκανε, έχοντας ΜΕΤΟΧΟ τη GOOGLE: http://en.wikipedia.org/wiki/Crittercism.

Και πολύ δεοντολογική η μη αναφορά αυτής της "ασήμαντης λεπτομέρειας". Συγχαρητήρια!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ελέγχει το κρασάρισμα των εφαρμογών, και όχι του λειτουργικού: http://techcrunch.com/2013/03/12/crittercism-lands-12m-from-google-ventures-more-to-help-mobile-developers-monitor-app-network-performance/

Οπότε, μία συσκευή που χρησιμοποιεί ελάχιστες εφαρμογές (και ξέρουμε ποιες συσκευές είναι αυτές), δεν κρασάρει, έτσι απλά.

Είπαμε, συγκλονιστική έρευνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΒΑΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ !!!!

 

 

αφου υπαρχουν ανθρωποι που τσιμπανε σε τετοιες ερευνες θα ακουμε πολλα καθε τοσο .. ευκαιρια για μαχη λοιπον .. η χαρα των φορουμ ....  των τρολ κλπ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα σε μια έρευνα ότι τα μακαρόνια είναι πιο νόστιμα απ' το ρύζι. Αληθεύει;

Αν την έρευνα την κάνει εταιρία μακαρονιών, φυσικά και αληθεύει! :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...