Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με νέα έρευνα, το Android αποδεικνύεται πιο σταθερό του iOS


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτα ειναι..ο ενας αναρωτιεται για το ΠΟΤΕ, ο αλλος για το ΠΟΥ, ο τριτος για το ΠΟΙΟΣ...αλλα ολοι καταληγουμε στο οτι η ερευνα ειναι για τα πανηγυρια...

Οπως οταν ο Phil Schiller εβγαζε στο twitter την ερευνα της Cisco οτι το 99% των malware εχουν ως στοχο το android, ενω εκανε αβαβα την ερευνα της Symantec που εβρισκε 387 security holes στο iOS (6) και μολις 13 στο droid. 

 

 

@kirileman google IS your friend. Ειναι μεσα στον κωδικα της εφαρμογης και παρακολουθει τις "bsod" των android και iOS. ebay, yahoo, pinterest, paypal, netflix κλπ ειναι αναμεσα στις εταιριες των οποιων οι εφαρμογες παρακολουθουνται απο την Crittercism ωστε οταν κρασαρουν να στελνουν στοιχεια για το τι το προκαλεσε.

 

Η τρύπα διαφέρει από το malware.

Το malware είναι ένα κομμάτι κώδικα...

Μπορώ αυτή τη στιγμή αν τρέξω ένα κομμάτι κώδικα σε οποιαδήποτε συσκευή με τα κατάλληλα δικαιώματα να την καταστρέψω....

Και γιαυτο το λόγο δεν θα σταματήσει ποτέ να υπάρχει malware. Γιατί εξαρτάται κυρίως από το χρήστη.

Οι καραγκιόζηδες που λένε ότι δεν υπάρχει malware για mac είναι άσχετοι... Το ίδιο και για linux. Υπάρχουν αλλά δεν είνα διαδεδομένα γιατί mac δεν έχουν πολλοί, linux ακόμα λιγότεροι (+ linux έχουν πιο έμπειροι χρήστες κατά μέσο όρο)....

 

Τώρα το security hole είναι άλλη υπόθεση. Είναι απλά κάποιο λάθος γραμμένο κομμάτι κώδικα, ή κάποιος κώδικας που μπορεί να χρησιμοποιηθεί προς όφελος κάποιου κακόβουλου...

Για αυτό δεν μπορεί να κάνει κάτι ο χρήστης.... Ευθύνεται η εταιρία κυρίως.... Το θέμα είναι ότι η apple έχει παράδοση στα security holes για κάποιο λογο....

 

Επαναπαύεται στο ότι δεν υπάρχει πολύ malware και πολλοί attackers για το λειτουργικό της + του ότι οι fan της τρώνε το κουτόχορτο περι ασφάλειας που κάθε φορά που συμμετέχει σε διαγωνισμό βγάζει πριν 150 fixes και πάλι καταφέρνει να πέσει πρώτη.

 

Οπότε άλλο το θέμα περι malware που το android έχει περισσότερα και λόγω της "ανοιχτής" πολιτικής της google και λόγω της διάδοσής του, και άλλο το security hole που φαίνεται η apple να έχει περισσότερα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτα ειναι..ο ενας αναρωτιεται για το ΠΟΤΕ, ο αλλος για το ΠΟΥ, ο τριτος για το ΠΟΙΟΣ...αλλα ολοι καταληγουμε στο οτι η ερευνα ειναι για τα πανηγυρια...

Οπως οταν ο Phil Schiller εβγαζε στο twitter την ερευνα της Cisco οτι το 99% των malware εχουν ως στοχο το android, ενω εκανε αβαβα την ερευνα της Symantec που εβρισκε 387 security holes στο iOS (6) και μολις 13 στο droid. 

 

 

@kirileman google IS your friend. Ειναι μεσα στον κωδικα της εφαρμογης και παρακολουθει τις "bsod" των android και iOS. ebay, yahoo, pinterest, paypal, netflix κλπ ειναι αναμεσα στις εταιριες των οποιων οι εφαρμογες παρακολουθουνται απο την Crittercism ωστε οταν κρασαρουν να στελνουν στοιχεια για το τι το προκαλεσε.

Χρησιμοποιεις τη λογικη σε thread που βγαζει το iphone μουφα. Καλη τυχη σου ευχομαι 

Αυτο ακριβώς λεω. Το ιδιο συμβαίνει και σε windows,linux. Εκει είναι που κερδίζει κόσμο η apple βέβαια.Σε αρκετούς προτεινω προϊόντα apple οταν φτιάχνω τα pc τους. Ενα mac δύσκολα να κρασάρει σε εναν noob χρήστη στα windows στο μήνα πάνω θα γινει το party.

Σαν τα νεα αυτοκίνητα εχουν αυτόματες ταχύτητες αλλα και μηχανικές.. Ανάλογα την άσφαλτο κλπ διαλέγεις.. Παντα ομως οι ταχύτητες χρειάζονται στα γκάζια....

Το προβλημα ειναι οτι ο νεος χρηστης που θα παρει pc, ακριβως επειδη ειναι νεος δεν νομιζω να εχει προτεραιοτητα να σκασει 1000αρικο +. Οποτε ακομα και ευκολοτερα / απλουστερα να ειναι τα mac, αυτην την ευκολια / απλοτητα την χρειαζονται οι νεοι χρηστες, οι οποιοι ομως θα αγορασουν κατι φτηνο και οχι mac

Nταξει αφου το λεει η ερευνα ετσι θα'ναι.

 

Μπεεεε

Oχι , αφου το λεει η ερευνα θα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το αναποδο, σωστα...?

 

Λοιπον στα της ερευνας τωρα. Προφανως τα ποσοστα κρασαρισμαντος ΚΑΙ των 2 ειναι ΠΟΛΥ μικρα. Οποτε να καθεται ο καθενας να πεταει τα προσωπικα του παραδειγματα με το iphone που δεν του κολλησε ποτε εδω και 17 χρονια (ΠΡΟΦΑΝΩΣ, αφου μιλαμε για 1-2%) και το android που κολλαει ολη μερα, ε νταξει. Χαλαρωστε. 10 ατομα στο forum δεν ειστε ο μεσος ορος

 

Περα απο αυτα τα προσωπικα παραδειγματα του καθενος λοιπον, το android ειναι και ποιο σταθερο. Κια λογικο μου φαινεται. Ο Safaris σε παλαιοτερες συσκευες (οπως το iphone4 μου) κρασαρι 8 φορες τη μερα και αποτελει διαδεδομενο προβλημα στο internet. Για παραδειγμα, δεν παιζει να ανοιξω / στειλω email με attachment γιατι θα κρασαρι. Δεν παιζει να γραψω post στο forum μεγαλυτερο των 5 γραμμων γιατι θα κρασαρι. Με ενα φτηνιαρικο android που εχω κανω ολα τα παραπανω. Ναι, μπορει να τα κανει καπως απελπιστικα αργα (αλλωστε μιλαμε για συσκευη που εχει το 1/5 της τιμης του iphone4) αλλα τα κανει. 

Έχουμε 2 κατηγορίες χρηστών σε αυτό το topic. Αυτούς που έχουν εμπειρία και απο τα 2 λειτουργικά και ξέρουν τι συμβαίνει και αυτούς που διαβάζουν μόνο τον τίτλο και καμαρώνουν επειδή ...έτσι το λέει!

 

Διαλέχτε...

 

:)

Exoυμε και την κατηγορια των ατομων που οταν οι ερευνες εξυμνουν τη συσκευη τους ειναι σωστη, οταν οχι να τους παρει ο διαολος :D

To πλεονέκτημα του ios είναι η πολύ ομαλότερη, πιο απρόσκοπτη λειτουργία του, και τα λιγότερα κρασαρίσματα.

Mαλλον δεν τα διαβασες καλα. Αυτα ηταν περσινα ξινα σταφυλια. Πλεον το ios κρασαρι περισσοτερο. Επισης, ουτε ομαλοτερο ουτε απροσκοπτο ειναι. Παρε ενα iphone (iphone4)στα 300 ευρω και ενα android στα 300 ευρω (s3) και κανε τις συγκρισεις και θα καταλαβεις

Εδώ που τα λέμε, ο τίτλος είναι και λίγο... προβοκατόρικος έτσι; :) Η έρευνα αναφέρεται σε εφαρμογές που κρασάρουν και όχι στο λειτουργικό. In other news, το καλό είναι ότι αν μια εφαρμογή κρασάρει στο iOS, κλείνει (την κλείνει το λειτουργικό δηλαδή) και... αυτό. Από την άλλη, αν κρασάρει στο Android, μπορεί κατα περίπτωση, να πάρει όλο το λειτουργικό μαζί της. Υ.Γ. Σφαχτείτε τώρα :P

Οι εφαρμογες στο ios κρασαρουν? Μα πως? Αφου το appstore δεν ειναι που εχει καλυτερες εφραμογες / καλυτερους developers που προσεχουν τις λεπτομερειες περισσοτερο γιατι βγαζουν περισσοτερα κερδη στο ios και βεβαια, υπαρχει και ο ποιοτικος ελεγχος της apple. Ενω οι εφαρμογες στο google store, ξεφραγκο αμπελι. Μα τι εγιναν ολα αυτα? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι , αφου το λεει η ερευνα θα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το αναποδο, σωστα...?

Εσυ καλα κανεις και παιρνεις σαν τυφλοσουρτη τα αποτελεσματα "ερευνων", εγω προτιμω να κρινω ιδιοις ομασι, ειδικα για θεματα που "με παιρνει" να καταλαβω τι ισχυει.

 

Απλα εχω μια απορια. Σε ερευνες που καταληγουν σε αντιφατικα συμπερασματα μεταξυ τους, πώς τα βγαζεις περα? Ποιαν διαλεγεις απτις 2 και κυριως, πώς αντεχεις να απορριψεις την αλλη αφου ειναι κι εκεινη ερευνα ? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν καταλαβαίνω πως βγήκε στο iOS 7 να υπάρχουν λιγότερα κρασαρισματα απο το iOS 6 τουλάχιστον μέχρι την 7.1, τα αποτελέσματα είναι απόλυτος φυσιολογικά αν η εταιρεία αυτή παίρνει στοιχεία απο real time crash report μέσο internet.

Μην ξεχνάμε ότι οι iOS συσκευές αν και λιγότερες βρίσκονται στο Internet σε πραγματικό χρόνο περισσότερες απο ότι οι android συσκευές. Εκτός και η εταιρεία έχει πρόσβαση στα crash log αλλά δεν νομίζω.....

YΓ.Βάλε και το γεγονος οτι,απο όσες android συσκευές ειναι στο ιντερνετ πόσες έχουν την τελευταία εκδοση...

Γιατι τα ποσοστα εχουν να κανουν με τον αριθμο των συσκευων....

Εσυ καλα κανεις και παιρνεις σαν τυφλοσουρτη τα αποτελεσματα "ερευνων", εγω προτιμω να κρινω ιδιοις ομασι.

 

Απλα εχω μια απορια. Σε ερευνες που καταληγουν σε αντιφατικα συμπερασματα μεταξυ τους, πώς τα βγαζεις περα? Ποιαν διαλεγεις απτις 2 και κυριως, πώς αντεχεις να απορριψεις την αλλη αφου ειναι κι εκεινη ερευνα ? :lol:

Πηρα εγω κατι σαν τυφλοσουρτη? Εχω iphone4 και s3 (ιδια κατηγορια τιμης) και ενα s advanced (αρκετα φτηνοτερο απο το iphone4). Ε θες να στα φερω να δεις ποιο κρασαρι και ποιο οχι η με πιστευεις? Με το iphone4 email με attachment δεν μπορεις να στειλεις. Heck, πολλες φορες ουτε post σε forum δεν σε αφηνει να κανεις.

 

Ποια ερευνα κατεληξε σε αντιφατικα συμπερασματα? Αμα βρεις ερευνα που να λεει οτι οι android εφαρμογες κρασαρουν περισσοτερα, μοιρασου την μαζι μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα εγω κατι σαν τυφλοσουρτη?

Με την ειρωνικη σου παραθεση οτι και καλα επειδη εγω μπορει να μην πιστευω μια ερευνα τοτε πιστευω οτι ισχυει το ακριβως αναποδο, καταληγω στο οτι εσυ τα συμπερασματα ερευνων τα εχεις ως αξιωματα.

Αν καταλαβα λαθος, τοτε ο τροπος σου ηταν λαθος.

Εχω iphone4 και s3 (ιδια κατηγορια τιμης) και ενα s advanced (αρκετα φτηνοτερο απο το iphone4). Ε θες να στα φερω να δεις ποιο κρασαρι και ποιο οχι η με πιστευεις? Με το iphone4 email με attachment δεν μπορεις να στειλεις. Heck, πολλες φορες ουτε post σε forum δεν σε αφηνει να κανεις.

Για αρχη πρεπει να καταλαβεις τι σημαινει κρασαρισμα.

Τα παραδειγματα που αναφερεις, εχουν τοση σχεση με κρασαρισμα οση κι εγω με το Βορειο Πολο.

Ποια ερευνα κατεληξε σε αντιφατικα συμπερασματα?

Πολλες. Πχ οι μεν που λενε οτι τα κινητα ειναι βλαβερα για την υγεια αλλα και αυτες που λενε ακριβως το αναποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ειρωνικη σου παραθεση οτι και καλα επειδη εγω μπορει να μην πιστευω μια ερευνα τοτε πιστευω οτι ισχυει το ακριβως αναποδο, καταληγω στο οτι εσυ τα συμπερασματα ερευνων τα εχεις ως αξιωματα.

Αν καταλαβα λαθος, τοτε ο τροπος σου ηταν λαθος.

Για αρχη πρεπει να καταλαβεις τι σημαινει κρασαρισμα.

 

Πολλες. Πχ οι μεν που λενε οτι τα κινητα ειναι βλαβερα για την υγεια αλλα και αυτες που λενε ακριβως το αναποδο.

1) Οταν εσυ λες οτι αφου το λεει η ερευνα ΔΕΝ θα ειναι ετσι, τι συμπερασμα να βγαλω? Αρα ολες οι ερευνες ειναι ακυρες σωστα? Η μονο οσες "θαβουν" την αγαπημενη σου?

 

2)Κρασαρισμα σημενει να πας να στειλεις ενα email και να κλεινει η εφαρμογη

 

3)Καταρχας δεν νομιζω να υπαρχει ερευνα που να λεει οτι τα κινητα βλαπτουν την υγεια. Κατα δευτερον, ειναι ακυρο με το παρον topic γιατι δεν υπαρχει αντιθετη ερευνα, μια ειναι η ερευνα και λεει οτι το android κρασαρι λιγοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το προβλημα ειναι οτι ο νεος χρηστης που θα παρει pc, ακριβως επειδη ειναι νεος δεν νομιζω να εχει προτεραιοτητα να σκασει 1000αρικο +. Οποτε ακομα και ευκολοτερα / απλουστερα να ειναι τα mac, αυτην την ευκολια / απλοτητα την χρειαζονται οι νεοι χρηστες, οι οποιοι ομως θα αγορασουν κατι φτηνο και οχι mac

 

To πρόβλημα ειναι στη τσέπη του καθενός.

Στην ασχετοσύνη που κανει ασταθές και ευαλωτο λογισμικό τα windows και στο τέλος πως του αρέσει να τα σκάει στο πλαισιο για formatακι..

Επίσης δεν βλέπω το λόγο να βάλει κάποιος windows στο pc του οταν αυτός το μόνο που κάνει ειναι να ακούει μουσική,να βλέπει πόρνο (εκει κολλάει τους ιους) και να μπαίνει fb,ολα αυτα τα κάνει και με ενα linux διχως να του μαμίεται καθε 5 μερες το σύστημα.

Οποτε ο κάθε χωριάτης παίρνει pc γιατι δεν εχει εναλλακτικές πηγαίνοντας σε ενα κατάστημα kotsovolo κλπ το 90% ειναι windows και το αλλο 10% τα ακριβα mac που δύσκολα θα τα παρει ο χωριάτης.Οταν εμένα ομως με φωνάζουν να τους φτιάξω το pc τους γιατι κόλλησαν ιο τους δίνω τις εναλλακτικές και τους λεω κατάματα την αλήθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριθμό συσκευών που έστειλαν crash report μέσω Ίντερνετ ?

Και τι σχεση εχει ο αριθμος των συσκευων με τα ποσοστα crash? Γιαυτο λεγονται ποσοστα και οχι αριθμος, επειδη δεν εχουν σχεση το ενα με το αλλο.

 

Το 2% ποσοστο crasharismatos ειναι 2% ειτε εξεταστουν 10 τρισεκατομυρια συσκευες ειτε 1000

To πρόβλημα ειναι στη τσέπη του καθενός.

Στην ασχετοσύνη που κανει ασταθές και ευαλωτο λογισμικό τα windows και στο τέλος πως του αρέσει να τα σκάει στο πλαισιο για formatακι..

Επίσης δεν βλέπω το λόγο να βάλει κάποιος windows στο pc του οταν αυτός το μόνο που κάνει ειναι να ακούει μουσική,να βλέπει πόρνο (εκει κολλάει τους ιους) και να μπαίνει fb,ολα αυτα τα κάνει και με ενα linux διχως να του μαμίεται καθε 5 μερες το σύστημα.

Οποτε ο κάθε χωριάτης παίρνει pc γιατι δεν εχει εναλλακτικές πηγαίνοντας σε ενα κατάστημα kotsovolo κλπ το 90% ειναι windows και το αλλο 10% τα ακριβα mac που δύσκολα θα τα παρει ο χωριάτης.Οταν εμένα ομως με φωνάζουν να τους φτιάξω το pc τους γιατι κόλλησαν ιο τους δίνω τις εναλλακτικές και τους λεω κατάματα την αλήθεια..

Και ποσα format πρεπει να πληρωσει στο τεχνικο για να καλυψει το κοστος αποκτησης ενος mac? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Οταν εσυ λες οτι αφου το λεει η ερευνα ΔΕΝ θα ειναι ετσι, τι συμπερασμα να βγαλω? Αρα ολες οι ερευνες ειναι ακυρες σωστα? Η μονο οσες "θαβουν" την αγαπημενη σου?

Στο συγκεκριμενο θεμα και την συγκεκριμενη ερευνα, επετρεψε μου να προτιμω την δικη μου εμπειρια παρα κατι που προσπαθει να μου επιβαλλει μια ερευνα. Αν λοιπον ερθει αυριο μια ερευνα και σου πει οτι ο ηλιος ανατελει απτη Δυση, εσυ θα το δεχθεις "επειδη το λεει η ερευνα"? Και αν δε το δεχθεις, αυτο σημαινει οτι εισαι fanboy της Ανατολης?

Μεχρι στιγμης αυτο μας λες παντως.

 

2)Κρασαρισμα σημενει να πας να στειλεις ενα email και να κλεινει η εφαρμογη

Α οκ γιατι λιγο πιο πανω ελεγες οτι επειδη δε μπορεις να στειλεις attachments ειναι κρασαρισμα.

Εμενα παντως δεν μου εχει κρασαρει ποτε ΕΙΔΙΚΑ η εφαρμογη του mail σε ios. Eιπαμε, ο καθεις με τις δικες του εμπειριες.

3)Καταρχας δεν νομιζω να υπαρχει ερευνα που να λεει οτι τα κινητα βλαπτουν την υγεια.

Που ζεις?

Κατα δευτερον, ειναι ακυρο με το παρον topic γιατι δεν υπαρχει αντιθετη ερευνα, μια ειναι η ερευνα και λεει οτι το android κρασαρι λιγοτερο

Καθολου ακυρο. Με ρωτησες αν υπαρχουν ερευνες που ειναι αντιφατικες μεταξυ τους και σου ανεφερα παραδειγμα. Εξαλλου οταν μιλησα για το τι κανεις εσυ στις αντιφατικες ερευνες, δεν μιλουσα για android, μιλουσα για ΕΡΕΥΝΕΣ. Γενικα, ερευνες, ανεξαρτητως αντικειμενου. Ηταν σαφες (και ειναι, αν ξαναδεις το ποστ μου προσεκτικοτερα).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και ποσα format πρεπει να πληρωσει στο τεχνικο για να καλυψει το κοστος αποκτησης ενος mac? :P

Εσυ τα βάζεις με τα mac τι τιμη τους κλπ. Εγω στέκομαι στο πρόβλημα και εσυ μου διαφεύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμενο θεμα και την συγκεκριμενη ερευνα, επιτρεψε μου να προτιμω την δικη μου εμπειρια παρα κατι που προσπαθει να μου επιβαλλει μια ερευνα. Αν λοιπον ερθει αυριο μια ερευνα και σου πει οτι ο ηλιος ανατελει απτη Δυση, εσυ θα το δεχθεις "επειδη το λεει η ερευνα"? Και αν δε το δεχθεις, αυτο σημαινει οτι εισαι fanboy της Ανατολης?

Μεχρι στιγμης αυτο μας λες παντως.

 

H μου κανεις πλακα η δεν ξερεις τι ειναι οι ερευνες. Εσυ μου λες οτι η δικη σου προσωπικη ερευνα (η οποια εχει δειγμα 1 χρηστη, εσενα) ειναι πιο σωστη απο αυτη που εχει δειγμα μερικες χιλιαδες. Με την ιδια λογικη λοιπον, η δικια μου ερευνα (που εχει χρηστη εμενα) λεει τα ακριβως αναποδα απο αυτα που λες εσυ. Αν λοιπον συνδυασουμε ολες τις προσωπικες ερευνες του καθενος μας, καταλαηγουμε στην ερευνα της crittercism, και το αποτελεσμα ειναι το γνωστο. Το android εχει λιγοτερα κρασαρισματα.

 

Ειδικα οταν μιλαμε για ποσοστα 1 και 2 % ειναι τουλαχιστον αστειο να παιρνεις εσενα ως παραδειγμα. ΠΡΟΦΑΝΩΣ, το πιθανοτερο ειναι να ανηκεις στο 98-99% που ΔΕΝ κρασαρι. Αν ειναι δυνατον να εξηγω τα αυτονοητα

 

 

Α οκ γιατι λιγο πιο πανω ελεγες οτι επειδη δε μπορεις να στειλεις attachments ειναι κρασαρισμα.

Εμενα παντως δεν μου εχει κρασαρει ποτε ΕΙΔΙΚΑ η εφαρμογη του mail σε ios. Eιπαμε, ο καθεις με τις δικες του εμπειριες.

Αφου δεν μπορω να στειλω email επειδη κλεινει (κρασαρι ο safari), τι ειναι? Εσενα λοιπον που δεν σου εχει κρασαρι ΠΟΤΕ η εφαρμογη mail, εισαι στο 98-99%. Επειδη λοιπον δεν εχε κρασαρι σε εσενα, δεν σημαινει οτι δεν κρασαρι στους υπολοιπους εκατομυρια κατοχους iphone Εσυ μαλλον πιστευεις οτι επειδη δεν ετυχε σε σενα δεν τυχαινει σε κανεναν. Ε ηρθε η ερευνα να σε διαψευσει, αλλα εσυ προτιμας να τη βγαλεις σκαρτη. Ε βγαλτηνα οτι θες, το αποτελεσμα δεν αλλαζει. Το ios εχει περισσοτερα κρασαρισματα

 

 

Που ζεις?

Καθολου ακυρο. Με ρωτησες αν υπαρχουν ερευνες που ειναι αντιφατικες μεταξυ τους και σου ανεφερα παραδειγμα. Εξαλλου οταν μιλησα για το τι κανεις εσυ στις αντιφατικες ερευνες, δεν μιλουσα για android, μιλουσα για ΕΡΕΥΝΕΣ. Γενικα, ερευνες.

Το οτι υπαρχουν ερευνες σε ΑΛΛΑ πραματα που ειναι αντιφατικες μεταξυ τους δεν σημενει οτι δεν ισχυει καμια ερευνα. Μα καλα μας κοροιδευεις? Στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν υπαρχει αντιφατικη ερευνα, αρα αυτη η ερευνα ισχυει. Τα αυτονοητα θα λεμε?

Εσυ τα βάζεις με τα mac τι τιμη τους κλπ. Εγω στέκομαι στο πρόβλημα και εσυ μου διαφεύγεις.

Μα αν ισχυουν τα υπολοιπα που λες (οτι ειναι πιο newb friendly) τοτε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ παμε στην τιμη. Γιατι ο νεος user δεν θα παρει pc των 2000 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι σχεση εχει ο αριθμος των συσκευων με τα ποσοστα crash? Γιαυτο λεγονται ποσοστα και οχι αριθμος, επειδη δεν εχουν σχεση το ενα με το αλλο.

 

Το 2% ποσοστο crasharismatos ειναι 2% ειτε εξεταστουν 10 τρισεκατομυρια συσκευες ειτε 1000

 

Θέλεις να μου πεις ότι εξετάστηκαν οι ίδιες συσκευές πχ. 1.000.000 συγκεκριμένες συσκευές iPhone 5S και 1.000.000 συγκεκριμένες συσκευές S4 ενώ βρισκόντουσαν στο internet ίδια χρονική διάρκεια και βγήκε το αποτέλεσμα της έρευνας. Αν ναι τότε μπράβο.

Ασε με να έχω τις επιφυλάξεις μου....

Όσο για το τι σχέση έχουν το ένα με το άλλο δεν θα το σχολιάσω ειδικά με εσένα που η σχέση εξόρυξης του αλουμινίου είναι ίδια με της κατεργασίας.... Σε λίγο θα μας πεις ότι επειδή ο πηλός είναι τσάμπα θα έπρεπε και τα πήλινα αντικείμενα να τα δίνουν δωρεάν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στελνεις mail με σαφαρι. Οκ χρηστη iphone4.

Απαγορευεται ετσι?

Θέλεις να μου πεις ότι εξετάστηκαν οι ίδιες συσκευές πχ. 1.000.000 συγκεκριμένες συσκευές iPhone 5S και 1.000.000 συγκεκριμένες συσκευές S4 ενώ βρισκόντουσαν στο internet ίδια χρονική διάρκεια και βγήκε το αποτέλεσμα της έρευνας. Αν ναι τότε μπράβο.

Ασε με να έχω τις επιφυλάξεις μου....

Δεν ξερω, αλλα δεν εχει σημασια. Αυτο ακριβως ειναι η στατιστικη. Δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο και δνε χρειαζεται να εχει εξεταστει ο ιδιος αριθμος συσκευων. Αν το δειγμα ειναι σωστο, τοτε ειτε 10.000.000 συσκευες εξετασεις ειτε 1000 τα αποτελεσματα ειναι τα ιδια. Αυτο δεν χωραει αμφισβητηση, ειναι απτα fundamental πραγματα της στατιστικης.

 

 

Όσο για το τι σχέση έχουν το ένα με το άλλο δεν θα το σχολιάσω ειδικά με εσένα που η σχέση εξόρυξης του αλουμινίου είναι ίδια με της κατεργασίας.... Σε λίγο θα μας πεις ότι επειδή ο πηλός είναι τσάμπα θα έπρεπε και τα πήλινα αντικείμενα να τα δίνουν δωρεάν....

Δεν μιλησα πουθενα για αυτα τα πραματα. Εγω ειπα το αυτονοητο, οτι το αλουμινιο ειναι ΕΥΤΕΛΕΣΤΑΤΟ υλικο (ειναι στη 2η θεση σε αφθνια στο πλανητη μας μετα το οξυγονο) και σε ολα τα προιοντα χρησιμοποιειται για μειωση του κοστους (ποδηλατα , ρολογια , ψυκτρες κλπα κλπα). Μονο στα κινητα θεωρειται premium. 

 

Btw η κατεργασια του σιδηρου γαι χρηση σε κινητο ειναι πιθανοτατα πολυ ακριβοτερη. Αρα με τη λογικη σου, το σιδερο ειναι πιο premium απο το αλουμινιο? Ε δε νομιζω

 

Επισης, το αιγυπτιακο μεταξι γινεται πουκαμισο (κατεργαζεται δηλαδη) το ιδιο ευκολα με το συνθετικο βαμβακι. Αρα και τα δυο ειναι το ιδιο premium συμφωνα με εσενα. Εμ ελα που δεν ειναι ετσι.  Η δυσκολια κατεργασιας ενος αντικειμενου δεν αυξανει την αξια του. Και οι βραχοι δυσκολα κατεργαζονται (υπερβολικα δυσκολα θα ελεγα) αλλα δεν ειναι premium

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...