Προς το περιεχόμενο

ZTE Grand S II: Πιθανότατα το πρώτο smartphone με 4GΒ RAM


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκει φταιει το touchwiz που το προγραμματισαν μαιμουδες οχι προγραμματιστες, εγω με 1gb ram στο kitkat δεν βλεπω lag Π-Ο-Υ-Θ-Ε-Ν-Α, το Android ειναι φτιαγμενο αψογα αλλο αν οι εταιριες στην αποτυχημενη προσπαθεια τους να δωσουν μια αλλη αισθηση απο το καθαρο Android το κανουν σκατα... </p>

 

Ως κάτοχος του Nexus 7 (1ης γενιάς) με kit Kat pure android και 1gb ram λαγκάρει ακόμα πολύ. Πριν το 4.3 ήταν unusable αλλά και τώρα smooth δεν το λες

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποια στιγμη ισως τα 4gb ram να γινει η βαση των smartphones, προς το παρον 3 λογοι υπαρχουν για την κινηση της ΖΤΕ:

 

1. Για τους Geeks που κανουν σαν παλαβοι με τα τεχνικα χαρακτηρηστικα.

2. Γιατι ολα τα ΖΤΕ με αντροιντ που εχω πιασει στα χερια μου λαγκαρουν τρελα, οποτε χρειαζονται 4 πυρηνες μηπως και καταφερουν να τρεχουν λιφο σμουθ.


Μου φαινεται πως, απο την μια ειναι θετικο για την zte να εχει το πρωτο κιν με 4 gb, απο την αλλη αρνητικο για το android.



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος του Nexus 7 (1ης γενιάς) με kit Kat pure android και 1gb ram λαγκάρει ακόμα πολύ. Πριν το 4.3 ήταν unusable αλλά και τώρα smooth δεν το λες

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Τι στο καλό γίνεται; Όσα nexus έχω πιάσει στα χέρια μου πετάνε... Το 7 της πρώτης γενιάς μόνο σε βαριές σελίδες δεν μου τα ελεγε καλά αλλά λίγες ήταν οι περιπτώσεις... Δοκίμασέ full wipe και δες τι γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4gb σε κινητο για μενα ειναι αστειοτητα και δειγμα του ποσο δυσχρηστο λειτουργικο ειναι το android.

Ή απλά μια ατυχής επίδειξη δύναμης από Κίνα μεριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε οποιον δεν αρεσει απλα δεν το παιρνει λες και σας υποχρεωνει κανεις ας φτασουν και 100gb ram μαγκια της zte.

Δηλαδή το ότι κινητά με 3Gb ραμ και με 2 gb ram τρώνε σκαλώματα δεν σε προβληματίζει; 

Το ότι ένα 32bit windows 7 με 3gb ram τρέχει νερό αυτό δεν σε προβληματίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το ότι κινητά με 3Gb ραμ και με 2 gb ram τρώνε σκαλώματα δεν σε προβληματίζει; 

Το ότι ένα 32bit windows 7 με 3gb ram τρέχει νερό αυτό δεν σε προβληματίζει;

 

Τελείως διαφορετική λογική και αρχιτεκτονική το ένα λειτουργικό με το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως διαφορετική λογική και αρχιτεκτονική το ένα λειτουργικό με το άλλο.

και πάλι δεν αναιρείται το γεγονός ότι mobile λειτουργικό τρώει σκαλώματα με 2-3gb ram ενω κανονικά x86 λειτουργικά πετάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι δεν αναιρείται το γεγονός ότι mobile λειτουργικό τρώει σκαλώματα με 2-3gb ram ενω κανονικά x86 λειτουργικά πετάνε...

 

Όταν καταλάβεις οτι το λειτουργικό δεν τρώει σκαλώματα από μόνο του, τα ξαναλέμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν καταλάβεις οτι το λειτουργικό δεν τρώει σκαλώματα από μόνο του, τα ξαναλέμε.

Συγγνώμη αλλα δεν ξέρεις τι λες. Και τα bugs τί ακριβώς είναι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλα και το android και τα windows phone....Σαν χρηστης των lumia 920 και του galaxy s3 μπορω να πω πως στο lumia δεν βλεπω κανενα προβλημα...Αντιθετα στο s3 αν δεν το rootareis και δεν του βαλεις μια ελαφρια rom τοτε θα χεις αρκετα-πολλα σκαλωματα (αν και τετραπυρινο). Ομως τα σκαλωματα τα τρωει επειδη η Samsung εχει προσθεσει ενα καρο αχρηστα (για μενα) πραγματα.... Βεβαια τα android ειναι πολυ ποιο βαρi απο καθε αλλο mobile λειτουργικο... Ακομα και σε lumia 520 μπορω να παιξω ενα παιχνιδακι της προκοπης που εχει μονο 512mb ram!!! Με galaxy core (1gb ram) φιλου μου ετρωγε κολληματα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλα και το android και τα windows phone....Σαν χρηστης των lumia 920 και του galaxy s3 μπορω να πω πως στο lumia δεν βλεπω κανενα προβλημα...Αντιθετα στο s3 αν δεν το rootareis και δεν του βαλεις μια ελαφρια rom τοτε θα χεις αρκετα-πολλα σκαλωματα (αν και τετραπυρινο). Ομως τα σκαλωματα τα τρωει επειδη η Samsung εχει προσθεσει ενα καρο αχρηστα (για μενα) πραγματα.... Βεβαια τα android ειναι πολυ ποιο βαρi απο καθε αλλο mobile λειτουργικο... Ακομα και σε lumia 520 μπορω να παιξω ενα παιχνιδακι της προκοπης που εχει μονο 512mb ram!!! Με galaxy core (1gb ram) φιλου μου ετρωγε κολληματα.... 

Το εχουμε πει το touchwiz σκοτωνει το κινητο, unlock bootloader, root, custom kernel, rom kitkat=κινηταρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουμε πει το touchwiz σκοτωνει το κινητο, unlock bootloader, root, custom kernel, rom kitkat=κινηταρα

Ακριβως αυτο! ;) Απλα αν καποιος δεν ασχολειται δεν τα ξερει αυτα... 

Παντως πλακα πλακα δεν θα με χαλαγε καθολου να εχω 4gb ram στο κινητο μου... grin.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...