Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί ; (v2)


SPANK

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί ; (v2)  

1.371 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί ; (v2)



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

toshiba και dell.και μακρυα απο τα κινεζικα-φθηνα lenovo που τελευταια λογο και κρισης πωλιουνται με το κιλο.το ιδιο ισχυει και με τα turbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toshiba και dell.και μακρυα απο τα κινεζικα-φθηνα lenovo που τελευταια λογο και κρισης πωλιουνται με το κιλο.το ιδιο ισχυει και με τα turbox

 

32348d1390957533-let-s-define-what-we-th

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toshiba και dell.και μακρυα απο τα κινεζικα-φθηνα lenovo που τελευταια λογο και κρισης πωλιουνται με το κιλο.το ιδιο ισχυει και με τα turbox

 

Ναι, γιατί όλα τα άλλα δεν κατασκευάζονται στην Κίνα.

Μόνο στην Ιαπωνία, την Αμερική και την Γερμανία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας αποκτησει κατα σειρα Acer 9502WSMI 17'' αρκετα καλο και απροβληματιστο ,ακριβο στην εποχη του,Lenovo U350 13,3 αξιοπρεπες και τιμιο για τα λεφτα του και τωρα τελευταια το MSI GE70 17'' το οποιο ειναι πολυ δυνατο και γρηγορο καταληγω στο γνωστο οτι πληρωνεις ...παιρνεις σε ολες τις εταιρειες.Σημειωση ποτε δεν χρειαστηκα σερβις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα hp g62 με ATI chipset γραφικών που μετά από 1,5 χρονο είχε γίνει φούρνος και έσβηνε ακόμα και με ταινίες. Κάηκε επεξεργαστής.

 

Τώρα έχω ένα hp 15d012sv με nvidia 1gb γραφικά, δηκώνει ακοπα το ελφρο gaming που κάνω και θερμοκρασιακά είναι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lenovo   ,  thinkpad x200s   apo to 2009  μηχανημα του εβαλα ssd  και πεταει 


Καλή τύχη.

Εμπειρίες με HP

1) HP Pavillion DV6-2XXX Series :

Χάλασε το βυσματάκι τροφοδοσίας,δεν έδινε ρεύμα (μετά από 1 χρόνο και κάτι μέρες ιδιοκτησίας,δλδ εγγύηση τέλος)
Μετά η μπαταρία και ο φορτιστής πάπαλα!
Μετά χάλασε μητρική/κάρτα γραφικών (πάνε πακέτο αυτά,κάτι απ'τα δύο να χαλάσει αλλάζονται και τα δύο) και δεν έβρισκα πουθενά μητρική!
Ας μην μιλήσω για τα προβλήματα υπερθέρμανσης , πριν τον 1ο χρόνο

2) HP Pavillion DV6-1XXX Series :

Χάλασε το DVD και οι πλαϊνές θύρες USB 
Ο φορτιστής και η μπαταρία επίσης
Πάλι προβλήματα με υπερθέρμανση,από τον 2ο χρόνο όμως

3) (HP) Compaq Presario CQ61

Χάλασε το πληκτρολόγιο και η μπαταρία
Τι; να παίξω παιχνίδια; υπερθέρμανση

4) HP G2

Προβλήματα με υπερθέρμανση πριν τον 1ο χρόνο


Και η Acer τα ίδια σκ@@@ είναι

1) Acer Aspire 5732 

Χάλασε η μπαταρία, το ανεμιστηράκι (κάνει θόρυβο,βασικά έκανε και θα καταλάβεις παρακάτω), προβλήματα με υπερθερμάνσεις, ο σκληρός δίσκος του (ο 500gb της υπογραφής, είναι γεμάτος bad sectors και όταν χρησιμοποιείται κάνει ήχο κλικ..τον χρησιμοποιώ μόνο για προσωρινή αποθήκευση) και τώρα πρόσφατα τα κακάρωσε η μητρική.


Εγώ για laptop θα πρότεινα Lenovo ThinkPad/Toshiba/Dell Inspiron (μοντέλα των 500€+) και τώρα για MacBooks..εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα. Το θεωρώ απόλυτη σπατάλη χρημάτων. Καλύτερα να κάνω ένα HackBook,βασισμένο σε Lenovo ThinkPad Yoga.


 


Καλή τύχη.

Εμπειρίες με HP

1) HP Pavillion DV6-2XXX Series :

Χάλασε το βυσματάκι τροφοδοσίας,δεν έδινε ρεύμα (μετά από 1 χρόνο και κάτι μέρες ιδιοκτησίας,δλδ εγγύηση τέλος)
Μετά η μπαταρία και ο φορτιστής πάπαλα!
Μετά χάλασε μητρική/κάρτα γραφικών (πάνε πακέτο αυτά,κάτι απ'τα δύο να χαλάσει αλλάζονται και τα δύο) και δεν έβρισκα πουθενά μητρική!
Ας μην μιλήσω για τα προβλήματα υπερθέρμανσης , πριν τον 1ο χρόνο

2) HP Pavillion DV6-1XXX Series :

Χάλασε το DVD και οι πλαϊνές θύρες USB 
Ο φορτιστής και η μπαταρία επίσης
Πάλι προβλήματα με υπερθέρμανση,από τον 2ο χρόνο όμως

3) (HP) Compaq Presario CQ61

Χάλασε το πληκτρολόγιο και η μπαταρία
Τι; να παίξω παιχνίδια; υπερθέρμανση

4) HP G2

Προβλήματα με υπερθέρμανση πριν τον 1ο χρόνο


Και η Acer τα ίδια σκ@@@ είναι

1) Acer Aspire 5732 

Χάλασε η μπαταρία, το ανεμιστηράκι (κάνει θόρυβο,βασικά έκανε και θα καταλάβεις παρακάτω), προβλήματα με υπερθερμάνσεις, ο σκληρός δίσκος του (ο 500gb της υπογραφής, είναι γεμάτος bad sectors και όταν χρησιμοποιείται κάνει ήχο κλικ..τον χρησιμοποιώ μόνο για προσωρινή αποθήκευση) και τώρα πρόσφατα τα κακάρωσε η μητρική.


Εγώ για laptop θα πρότεινα Lenovo ThinkPad/Toshiba/Dell Inspiron (μοντέλα των 500€+) και τώρα για MacBooks..εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα. Το θεωρώ απόλυτη σπατάλη χρημάτων. Καλύτερα να κάνω ένα HackBook,βασισμένο σε Lenovo ThinkPad Yoga.


 

σωστος  εγω ειχα ενα pavillion DV 9500    και ανεβαζε θερμοκρασιες καηκε η καρτα γραφικων ενσωματωμενη   στην μητρικη     και μου ζητουσαν ενα καρο λεφτα  , ποτε HP  και το ειχα παρει 1240€    και το εσπασα με την βαριοπουλα


Thinkpad. Οποίος είχε ποτέ δεν πήγε αλλού.

Sent from my iPad using Insomnia

Σωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν όλα τα laptop δικά μου. Φίλων/συγγενών, εκτός από το Compaq CQ61 το οποίο ακόμη βασιλεύει, και το Acer Aspire 5732Z.

Να πω το παράξενο όμως? Φούρνισα την μητρική του Acer και ξαναλειτουργεί :D

Και στο HP DV6 2115 λειτούργησε,απλά μετά από 1 ώρα Candy Crush (είναι της θείας μου) πάπαλα πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell D8xx , DEll Precision , HP Elitebook , Toshiba Tecra .

 

Ένα διάστημα είχα την ευκαιρία να δοκιμάζω διάφορα και τα παραπάνω με άφησαν πολύ ικανοποιημένο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...