Προς το περιεχόμενο

Τα σχέδια του OTE για VDSL, 4G και το εθνικό δίκτυο WiFi


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλοι  παλευουν με αφρικανικες ταχυτητες 6mbps  και αλλοι  εχουν προσβαση σε vdsl  αχχχχ αδικη που ειναι η ζωη...

 

Εγω με τα 2 που ονειρεύομαι τα 6 τι να πω;;; Άτιμο internet άλλους τους ανεβάζεις κι άλλους τους κατεβάζεις στα τάρταρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ως καταναλωτές, θα πρέπει να καταφέρουμε η κοστολόγηση των συνδέσεων internet σταθερής τηλεφωνίας να γίνεται 

-όχι βάση της μέγιστης πιθανής ταχύτητας ( ΩΣ...  24 mbps)

-αλλά βάση της ελάχιστης εγγυημένης ταχύτητας πχ. (ΑΠΟ 6 mbps)

...γιατί η κατάσταση πλέον είναι κοροϊδία, άσχετος παρόχου. 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του να βάλει μερικές καμπίνες όπου υπαρχει υποδομή και ειναι άδειες και μετα βλέπουμε. Το συνολικό δίκτυο στην ελλαδα ειναι τραγικό . Τωρα απο που βγαίνουν όλα αυτα τα στατιστικά δεν ξερω ...

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεκτείνοντας τη διαθεσιμότητα του VDSL στο 30% των νοικοκυριών. Επιτέλους, μήνες περιμένω με την αίτηση στο χέρι για να βάλω και ακόμα τίποτε. Μήπως και δούμε άσπρη μέρα γιατί με την 24αρα δουλειά δεν γίνεται ...

 

 

Αλλοι  παλευουν με αφρικανικες ταχυτητες 6mbps  και αλλοι  εχουν προσβαση σε vdsl  αχχχχ αδικη που ειναι η ζωη...

Κατα τα αλλα ο ΟΤΕ ειναι η μονη εταιρεια που κανει  σοβαρες επενδυσεις στον τομεα της ,οι υπολοιπες ειναι "αεριτζηδες" ανυπαρκτοι και επιβιωνουν μονο χαρη στον αντιμονοπωλιακες ρυθμισεις που σωστα υπαρχουν .

 

 

Εγω με τα 2 που ονειρεύομαι τα 6 τι να πω;;; Άτιμο internet άλλους τους ανεβάζεις κι άλλους τους κατεβάζεις στα τάρταρα...

 

Ρε παιδιά, όχι ότι δεν γουστάρω εξέλιξη και ταχύτητες αλλά πραγματικά σε τι σας χρειάζονται ακόμα μεγαλύτερες ταχύτητες?

Έχω 24αρα και πιάνω γύρω στα 10. Μια ταινία κατεβαίνει σε 15 λεπτά, τα βίντεο φορτώνουν γρήγορα, κάνω κλήσεις στο skype άνετα, τι άλλο να κάνω πια??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πότε θα ξεσηκωθούμε εμείς οι χρήστες, που πληρώνουμε 24Mbps και έχουμε 6. Απορώ πότε θα πληρώνουμε αντίστοιχα με αυτό που πέρνουμε, και όχι τα @@ μας.

 

τα vdsl μας μαράνανε...

Το vdsl από καμπίνα είναι η λύση στο πρόβλημα των χαμηλών ταχυτήτων σε adsl, δεν είναι απλά μια ακόμα υπόσχεση.

Ρε παιδιά, όχι ότι δεν γουστάρω εξέλιξη και ταχύτητες αλλά πραγματικά σε τι σας χρειάζονται ακόμα μεγαλύτερες ταχύτητες?

Έχω 24αρα και πιάνω γύρω στα 10. Μια ταινία κατεβαίνει σε 15 λεπτά, τα βίντεο φορτώνουν γρήγορα, κάνω κλήσεις στο skype άνετα, τι άλλο να κάνω πια??

Να κατεβάζεις την ταινία σε 5 λεπτά, να βλέπεις sopcast σε υψηλή ανάλυση, 4K video στο youtube χωρίς καθυστερήσεις, να ανεβάζεις στο 1/5 του χρόνου που ανεβάζεις τώρα κ.α.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vdsl από καμπίνα είναι η λύση στο πρόβλημα των χαμηλών ταχυτήτων σε adsl, δεν είναι απλά μια ακόμα υπόσχεση.

Να κατεβάζεις την ταινία σε 5 λεπτά, να βλέπεις sopcast σε υψηλή ανάλυση, 4K video στο youtube χωρίς καθυστερήσεις, να ανεβάζεις στο 1/5 του χρόνου που ανεβάζεις τώρα κ.α.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να επέλεγα να πλήρωνα πολλαπλάσιο πάγιο για να έχω vdsl για κατεβάζω την ταινία σε 5 αντί για 15 λεπτά και όλα αυτά που είπες. Όταν οι τιμές vdsl φτάσουν τις σημερινές τιμές adsl οκ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλοι  παλευουν με αφρικανικες ταχυτητες 6mbps  και αλλοι  εχουν προσβαση σε vdsl  αχχχχ αδικη που ειναι η ζωη...

Κατα τα αλλα ο ΟΤΕ ειναι η μονη εταιρεια που κανει  σοβαρες επενδυσεις στον τομεα της ,οι υπολοιπες ειναι "αεριτζηδες" ανυπαρκτοι και επιβιωνουν μονο χαρη στον αντιμονοπωλιακες ρυθμισεις που σωστα υπαρχουν .

 

Τα ειπες ολα !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση να επέλεγα να πλήρωνα πολλαπλάσιο πάγιο για να έχω vdsl για κατεβάζω την ταινία σε 5 αντί για 15 λεπτά και όλα αυτά που είπες. Όταν οι τιμές vdsl φτάσουν τις σημερινές τιμές adsl οκ.

27 ευρώ πληρώνω, δεν το λες και πολλαπλάσιο πάγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

επεκτείνοντας τη διαθεσιμότητα του VDSL στο 30% των νοικοκυριών. Επιτέλους, μήνες περιμένω με την αίτηση στο χέρι για να βάλω και ακόμα τίποτε. Μήπως και δούμε άσπρη μέρα γιατί με την 24αρα δουλειά δεν γίνεται ...

 

Αλλοι παλευουν με αφρικανικες ταχυτητες 6mbps και αλλοι εχουν προσβαση σε vdsl αχχχχ αδικη που ειναι η ζωη...

Κατα τα αλλα ο ΟΤΕ ειναι η μονη εταιρεια που κανει σοβαρες επενδυσεις στον τομεα της ,οι υπολοιπες ειναι "αεριτζηδες" ανυπαρκτοι και επιβιωνουν μονο χαρη στον αντιμονοπωλιακες ρυθμισεις που σωστα υπαρχουν .

 

Εγω με τα 2 που ονειρεύομαι τα 6 τι να πω;;; Άτιμο internet άλλους τους ανεβάζεις κι άλλους τους κατεβάζεις στα τάρταρα...

 

Ρε παιδιά, όχι ότι δεν γουστάρω εξέλιξη και ταχύτητες αλλά πραγματικά σε τι σας χρειάζονται ακόμα μεγαλύτερες ταχύτητες?

Έχω 24αρα και πιάνω γύρω στα 10. Μια ταινία κατεβαίνει σε 15 λεπτά, τα βίντεο φορτώνουν γρήγορα, κάνω κλήσεις στο skype άνετα, τι άλλο να κάνω πια??

αυτη την ταινια φιλε μου που την κατεβαζεις με 10 ταχυτητα σε 15 min δεν ειναι ταινια αλλα τραγωδια για τυφλους οταν κατεβασεις κΑνονικη ταινια εν ετη 2014 θα καταλαβεις γιατι 6 και 10 ειναι πολυ λιγα. Sent from my ipad4 using Insomnia
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θαμα δεν είναι ο χρόνος που κάνει να κατεβεί μια τaiνια τι 10λεπτα τι μια ωρα, το θέμα ταχύτητας φαίνεται στις online εργασιες και πως να χαρακτηρίσεις στα adsl τις ταχύτητες upload, αρχίζεις σήμερα και τελειώνεις τον άλλο μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...