Προς το περιεχόμενο

πιθανη παραβιαση προσωπικων δεδομενων απο τεχνικο ???εξοργιστικο!!


ntinosdi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στον τεχνικο ποτε το εδωσες αρχες Μαρτη; Γιατι στα logs υπαρχει ενα κενο 1 μηνα 

 

Feb 28 12:32:22 aaas-iMac.local softwareupdated (200)[202]: BackgroundActivity: Finished Background Check Activity

Apr 5 17:34:24 aaas-iMac.local softwareupdate_notify_agent (501)[206]:

Επεξ/σία από highsky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορω να το κανω πριντ διοτι μου το εβγαλε οταν τον πρωτοανοιξα,υστερα δεν ξαναεμφανιστηκε!

ναι αρχες μαρτη το εδωσα.

εντωμεταξυ επειδη καιγομαι να παραδωσω δουλειες,ειπα χθες να κανω ρεστορ το μπακ απ μεσω ταιμ μασιν.

τετοια γκαντεμια δε μου εχει ξανατυχει!

υστερα απο ενα 5ωρο ρεστορ,παω το ανοιξω κ μου βγαζει λευκη οθονη!

λεω,δε με παιρνει χρονικα,θα κατσω να βαλω τα μαβερικ καθαρα,θα ανεβασω τις φωτογραφιες μου,θα παρω τους καταλογους του λαιτρουμ κ θα τους βαλω στο νεο λαιτρουμ που θα εγκαταστησω  κ θα τις δουλεψω ετσι!

αλλα δεν υπαρχουν οι φωτος στο μπακ απ!!!!κοιταξα ολους τους φακελους των μπακαπ με παλαιοτερες ημερομηνιες,αλλα ο φακελος με τη συγκεκριμενη δουλεια αδειος!!!φρικη!!

αν δεν ειχα κρατησει αυτα τα αρχεια σε καρτες sd τωρα θα τραβαγα τα μαλια μου!

ταλαιπωρια!!!τι μπορει να εχει συμβει στις φωτος αυτες??

τελικα το ταιμ μασιν μηπως δεν ειναι τοσο αξιοπιστο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα ερωτηματα που θετεις δε μπορω να σου απαντησω μιας και απο Mac δε γνωριζω το μονο που μπορω να πω και αν μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος ειναι οτι συμφωνα με τα logs οτι εκανε ο τεχνικος στο service ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ. Λειπει ολο το χρονικο διαστημα απο τη στιγμη που τον εδωσες μεχρι στις 5 του μηνος που τον πηρες .Εκτος αν τα εκανε ολα στις 5 που δε νομιζω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορω να το κανω πριντ διοτι μου το εβγαλε οταν τον πρωτοανοιξα,υστερα δεν ξαναεμφανιστηκε!

ναι αρχες μαρτη το εδωσα.

εντωμεταξυ επειδη καιγομαι να παραδωσω δουλειες,ειπα χθες να κανω ρεστορ το μπακ απ μεσω ταιμ μασιν.

τετοια γκαντεμια δε μου εχει ξανατυχει!

υστερα απο ενα 5ωρο ρεστορ,παω το ανοιξω κ μου βγαζει λευκη οθονη!

λεω,δε με παιρνει χρονικα,θα κατσω να βαλω τα μαβερικ καθαρα,θα ανεβασω τις φωτογραφιες μου,θα παρω τους καταλογους του λαιτρουμ κ θα τους βαλω στο νεο λαιτρουμ που θα εγκαταστησω  κ θα τις δουλεψω ετσι!

αλλα δεν υπαρχουν οι φωτος στο μπακ απ!!!!κοιταξα ολους τους φακελους των μπακαπ με παλαιοτερες ημερομηνιες,αλλα ο φακελος με τη συγκεκριμενη δουλεια αδειος!!!φρικη!!

αν δεν ειχα κρατησει αυτα τα αρχεια σε καρτες sd τωρα θα τραβαγα τα μαλια μου!

ταλαιπωρια!!!τι μπορει να εχει συμβει στις φωτος αυτες??

τελικα το ταιμ μασιν μηπως δεν ειναι τοσο αξιοπιστο???

Μα καλά ποσά γίγα ήταν και έκανε 5 ώρες! Ο δίσκος που κανείς backup είναι αξιόπιστος? Το timemachine το χρησιμοποιώ συνέχεια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Αν τα αρχεία που κανείς backup είναι περισσότερα απο αυτά της χωρητικότητας του δίσκου backup τότε σβήνει τα παλιά και κρατάει τα πιο φρέσκα, αλλά πάντα υπάρχει το τελευταίο είδωλο συστήματος. Απο το log σου βλέπω ότι έγινε προσπάθεια για backup αλλά δεν ειμαι σίγουρος αν πέτυχε. Καλό είναι να το έχει μόνιμα το timemachine ώστε να αποφεύγονται λάθη της τελευταίας στιγμής.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εναν εξωτερικο  WD firewire 800 1Τ εχω....

πριν απο λιγο στροφαρα και πρεπει να πω μια λεπτομερεια που δν ειπα!

εστειλα τον αιμακ μου για σερβις ,27αρης ειναι του 2011 και μου δοθηκε αντικατασταση ενας νεος 21'' απο αυτους με τη φλατ την οθονη.

το τελευταιο μηνα εκανα εκει τις δουλειες μου κ τα μπακαπ που εκανα εκει,τα μετεφερα στον δικο μου χθες που ηρθε.

Ε λοιπον πολλοι φακελοι με δουλειες μου(φωτογραφιες κυριως) ειναι αδειοι!!! εχω παθει μεγαλυτερη ζημια αποτι νομιζα!κ επαναλαμβανω μου εβγαλε κ λευκη οθονη υστερα απο το ρεστορ!

γιατι συνεβει αυτο??γνωριζει κανεις???

απιστευτη γκαντεμια!!! :mad: :fear:   :cry:  :cry:  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μου εβγαλε κ λευκη οθονη υστερα απο το ρεστορ!

γιατι συνεβει αυτο??γνωριζει κανεις???

απιστευτη γκαντεμια!!! :mad: :fear:   :cry:  :cry:  :cry:

 

Η λευκή οθόνη είχε και κάτι άλλο, για παράδειγμα μια γκρίζα μπάρα, ή κάποιο σήμα ;.

Όταν ξεκινήσεις τώρα το μηχάνημα, την βγάζει ξανά;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

επειδη θελω κι εγω να στειλω για σερβις το δικο μου mac, τι να κανω ετσι ωστε να σβησω απο μεσα τα παντα και να μην εχω δυσαρεστες εκπληξεις οπως ο φιλος;

mavericks τρεχω τωρα, με εγκατασταση πανω απο το ML οχι καθαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη θελω κι εγω να στειλω για σερβις το δικο μου mac, τι να κανω ετσι ωστε να σβησω απο μεσα τα παντα και να μην εχω δυσαρεστες εκπληξεις οπως ο φιλος;

mavericks τρεχω τωρα, με εγκατασταση πανω απο το ML οχι καθαρη.

Μπες στο recovery disk και με disk utility κανε secure erase.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...