Προς το περιεχόμενο

Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;


SPANK

Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;  

1.097 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;

    • Αερόψυξη
    • Υδρόψυξη
    • Άζωτο
    • Αλλο (αναφέρετε τι ακριβώς)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, triplex1 είπε

Το κουκλακι ηρθε και καθολου φασαριοζικο , το δε αποτελεσμα απλα καταπληκτικο.

Συνεχιστε να πληρωνετε Noctua & Dark Rock.

Τα 29.6 dBA ειναι πολλα, ασχετα αν δεν πηγε τερμα στο τεστ σου

Η δικια μου φαντασου ειναι <24 dBA

Επεξ/σία από ppetr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 540
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, ppetr είπε

Τα 29.6 dBA ειναι πολλα, ασχετα αν δεν πηγε τερμα στο τεστ σου

Δεν ακουγεται πολυ αδερφε , σαφως η macho ηταν αθορυβη αλλα παιζει μεγαλο ρολο στο ολο θεμα και το case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πολλά είναι σχετικό όπως και η αθόρυβη υδρόψυξη 😂που διαβάζουμε γενικώς,κάτω από 30db μια χαρά είναι 

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, ppetr είπε

Ή ηταν, οι εποχες αλλαζουν

τι θες να πεις φίλε 24,5 DB ωραίος συνχαρητηρια και εμένα τόσο λέει η Noctua αλλά δεν νομίζω να ισχύει εκτός αν εννοεί 1200rpm ναι εκεί ισχύει το 24,5, στις 1500 30db είναι όλες εκτός της be quiet αλλά έχουν διαφορά 8 έως 10 βαθμούς από την Noctua

4 ώρες πριν, triplex1 είπε

Δεν ακουγεται πολυ αδερφε , σαφως η macho ηταν αθορυβη αλλα παιζει μεγαλο ρολο στο ολο θεμα και το case.

όλο και κάποιος θα πετάξει κακία για νά σου χάλασει την διάθεση 😂

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ICE-T είπε

τι θες να πεις φίλε 24,5 DB ωραίος συνχαρητηρια και εμένα τόσο λέει η Noctua αλλά δεν νομίζω να ισχύει εκτός αν εννοεί 1200rpm ναι εκεί ισχύει το 24,5, στις 1500 30db είναι όλες εκτός της be quiet αλλά έχουν διαφορά 8 έως 10 βαθμούς από την Noctua

όλο και κάποιος θα πετάξει κακία για νά σου χάλασει την διάθεση 😂

Αστους να λενε οι πιο πολλοι απο το youtube τα βλεπουν εχουν περασει απο τα χερια μου τα τελευταια 20+ χρονια τοννοι απο ψυκτρες.

Κατ'αρχην την εψαχνα απο τον Απριλιο που διερευσε οτι θα κυκλοφορησει και ασχετα που ειμαι φαν της thermalright  μου την προτεινε και ενας Νοτιοκορεατης ο οποιος ηταν απο τους πρωτους που την τεσταρε με 5900x.

Κουτουραδες δεν κανουμε , μεγαλα παιδια ειμαστε.

Στις στροφες πους ανεβασε το επιπεδο θορυβου της ειναι αρκετα χαμηλο , τα 29,6db που την δινουν ειναι με τον μπροστα στις 1850 και τον μεγαλο στις 1800 που αν τα πιασει το cpu ή θα γινει χιονανθρωπος ή θα πρεπει να το σκισεις στο o.c (τα 10 λεπτα του cinebench 23 ηταν με το cpu στα 4,4 καρφωμενο)

Καποια στιγμη θα το δωσω και ενα 10λεπτο στο φουλ με aida64 για να φυγουν αποριες.

Σε γενικες γραμμες οπως το ειδα 1η μερα οποιος το βαλει γλυτωνει κυριολεκτικα απο τις aio πουγια καποιους ειναι αθορυβες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Αστους να λενε οι πιο πολλοι απο το youtube τα βλεπουν εχουν περασει απο τα χερια μου τα τελευταια 20+ χρονια τοννοι απο ψυκτρες.

Κατ'αρχην την εψαχνα απο τον Απριλιο που διερευσε οτι θα κυκλοφορησει και ασχετα που ειμαι φαν της thermalright  μου την προτεινε και ενας Νοτιοκορεατης ο οποιος ηταν απο τους πρωτους που την τεσταρε με 5900x.

Κουτουραδες δεν κανουμε , μεγαλα παιδια ειμαστε.

Στις στροφες πους ανεβασε το επιπεδο θορυβου της ειναι αρκετα χαμηλο , τα 29,6db που την δινουν ειναι με τον μπροστα στις 1850 και τον μεγαλο στις 1800 που αν τα πιασει το cpu ή θα γινει χιονανθρωπος ή θα πρεπει να το σκισεις στο o.c (τα 10 λεπτα του cinebench 23 ηταν με το cpu στα 4,4 καρφωμενο)

Καποια στιγμη θα το δωσω και ενα 10λεπτο στο φουλ με aida64 για να φυγουν αποριες.

Σε γενικες γραμμες οπως το ειδα 1η μερα οποιος το βαλει γλυτωνει κυριολεκτικα απο τις aio πουγια καποιους ειναι αθορυβες.

αθορυβες ναι σε idle με νεκρά μέσα είμαι σίγουρος παρέα με το coil whine της τρομπας νερού 

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα fan τα δύο επανω που αφαιρεσα μαλλον θα παω εδω  http://www.akasa.com.tw/search.php?seed=AK-FN078  και ο λογος ειναι οτι το κουτι δεν ειχε καθολου σκονη γιατι τα συγκεκριμενα ''εβγαζαν'' οπότε δεν μπορω να τ'αφησω ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Στα fan τα δύο επανω που αφαιρεσα μαλλον θα παω εδω  http://www.akasa.com.tw/search.php?seed=AK-FN078  και ο λογος ειναι οτι το κουτι δεν ειχε καθολου σκονη γιατι τα συγκεκριμενα ''εβγαζαν'' οπότε δεν μπορω να τ'αφησω ετσι.

ωραία φαίνονται slim design,pwm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

ωραία φαίνονται slim design,pwm

Απο το μετρημα που εκανα μ'ενα παχυμετρο στο βαθος απο την επανω μερια του case μου αφηνουν και ενα κενο των 7 χιλιοστων οποτε πιστευω οτι θα ειμαι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Απο το μετρημα που εκανα μ'ενα παχυμετρο στο βαθος απο την επανω μερια του case μου αφηνουν και ενα κενο των 7 χιλιοστων οποτε πιστευω οτι θα ειμαι μια χαρα.

αρκετό κενό πολύ ωραία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

αρκετό κενό πολύ ωραία

Αγαπαμε Ταϊβαν γιατι βγαζει και του πουλιου το γαλα , bugatti veyron να ζητησεις θα στη βγαλουν ιδια , κρατηδιο που δεν εχει καμια σχεση με την Κινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψυκτρα με επεισε 100% για το τι ειναι ικανη να κανει και δεν χρειαζεται ουτε Prime να βαλω  , ουτε Blender , ουτε αλλου ειδους Benchmark , με  Aida 64 ανεβασε 68 βαθμους max μεχρι 1658rpm και δουλευε στους 66 για 10 λεπτα.

 

temp cpu fc140.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, triplex1 είπε

Η ψυκτρα με επεισε 100% για το τι ειναι ικανη να κανει και δεν χρειαζεται ουτε Prime να βαλω  , ουτε Blender , ουτε αλλου ειδους Benchmark , με  Aida 64 ανεβασε 68 βαθμους max μεχρι 1658rpm και δουλευε στους 66 για 10 λεπτα.

 

temp cpu fc140.png

δεν χρειαζεται καν το AIDA 64 2021 ειμαστε μια χαρα ειναι η ψυχτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

δεν χρειαζεται καν το AIDA 64 2021 ειμαστε μια χαρα ειναι η ψυχτρα

Το ξερω πιο πολυ το εβαλα για να δω την διαφορα απο την Macho HR02

10 βαθμοι κατω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...