Προς το περιεχόμενο

Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;


SPANK

Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;  

1.097 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;

    • Αερόψυξη
    • Υδρόψυξη
    • Άζωτο
    • Αλλο (αναφέρετε τι ακριβώς)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκετά premix έχουν αυτή την ιδιότητα, αλλά με την πάροδο του χρόνου χάνεται. Επίσης με την σκόνη εαν αυτή υπάρχει στο σύστημα.

Δεν ξέρω εαν συμφωνούν και οι άλλοι αλλά δύσκολα να έχεις κάποια διαρροή. Άλλωστε εκεί που υπάρχει κίνδυνος είναι μόνο στο αρχικό στήσιμο που κάνεις όμως στην ουσία με συνδεμένη μόνο την αντλία για αυτό ακριβώς το λόγο. Να τσεκαρεις διαρροές ;)

τα ειχα ακουσει αυτα αλλα δεν ηξερα οτι οντως ισχυουν!! για την σκονη δεν ειχα ακουσει!! ευχαριστω πολυ θα παω στα κλασικα υγρα!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 540
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδες...

εχω ενα coolermaster cosmos 1000 και το ψυχω με ανεμιστηρες Artic Cooling....αρκετα αθορυβες και θερμοκρασιες CPU :33 βαθμους GPU : 30 βαθμους και μητρικη :33 βαθμους κελσιου...σε κατασταση λειτουργιας.

 

Σκεφτομαι για υδροψυξη κατι σε Corsair H100i GTX Extreme Performance

 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/psyktres/Corsair-Hydro-Series-H100i-GTX-Extreme-Performance-CW-9060021-WW.htm?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Newsletter-20150605-weekly-report&cm_mmc=Plaisio+Newsletter-_-Newsletter-20150605-weekly-report-_-Body-_-Corsair-H100i-GTX-Hydro-Series-Extreme-Performance

 

αΞΙΖΕΙ Η ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕς ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ..??

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω ψυχτρες απο μπροστα να μπαινει ο αερος στο case μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω ψυχτρες απο μπροστα να μπαινει ο αερος στο case μου....

Ανεμιστηρακια εννοεις απο μπροστα.

Bottom fan: 120 x 25 mm x 1 / 1200 RPM / 17 dBA

Top fan: 120 x 25 mm fan x 2 / 1200 RPM / 17 dBA

Rear fan: 120 x 25 mm x 1

HDD fan: 120 x 25 mm x 1 (optional)

Αυτο ειναι το cooling system του κουτιου σου,δεν παιρνει μπροστα ανεμιστηρακια εκτος και αν κανεις πατεντα,που δεν γνωριζω αν γινεται και στα σιγουρα κιολας.

 

Για υδροψυξη θα προτεινα αυτην εδω http://www.skroutz.gr/s/5720549/CoolerMaster-Nepton-240M.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω οτι το case μου δεν παιρνει απο μπροστα...εκτος αν γινει παντεντα η το βγαλω για πουλημα και κοιταξω καποιο αλλο...

 

Τι εχεις να πεις σχετικα με ετοιμη υδροξυψη τυπου

CoolerMaster Nepton 240M

η κατασκευη ολοκληρη ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Καλη χρηση η συγκεκριμενη αλλα δεν θα προτεινα ποτε ψυκτρα με μη αποσπομενους ανεμηστηρες , ετσι και χαλασει ενας η βγαλει θορυβο θελει αλλαγη ολη η ψυκτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και απο εμενα. Εγω εχω στην cpu την σειρά Hydro της Corsair το H50. Ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Το μονο που θελω ειναι καποια στιγμή να πάρω ακόμη ενα fan και να το κάνω να δουλευει push/pull.

post-168579-0-33777400-1439471774_thumb.jpg

post-168579-0-30655500-1439471786_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Σε διπλό ψυγείο τι διαφορά μπορώ να δω σε θερμοκρασία αν αντί για push πάω σε push-pull.? Αξίζει ή μπά.?

Αν είναι χοντρό λογικά θα δεις σε 30 mm πάχος δεν νομίζω να αξίζει τον παραπάνω θόρυβο, εξαρτάται βέβαια και τι ανεμηστηρες έχεις, αν είναι αδυναμοι χωρίς καλή στατική πίεση τότε ένα ζευγάρι ακόμα θα βοηθήσει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

η μεγαλη διαφορα για μενα της h110i με την nepton δεν ειναι θερμοκρασιες γιατι η διαφορα ειναι πολυ μικρη

αυτο που δεν μου αρεσει στην corsair ειναι οτι απο το pump βγαινουν 5 καλωδια,1 για την μητρικη,1 για το τροφοδοτικο,2 για τους ανεμηστηρες κ το usb,η nepton εχει 1 για την μητρικη,κ τους ανεμηστηρες τους συνδεεις οπου θες,γιαυτο τον λογο προτιμω την nepton

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μεγαλη διαφορα για μενα της h110i με την nepton δεν ειναι θερμοκρασιες γιατι η διαφορα ειναι πολυ μικρη

αυτο που δεν μου αρεσει στην corsair ειναι οτι απο το pump βγαινουν 5 καλωδια,1 για την μητρικη,1 για το τροφοδοτικο,2 για τους ανεμηστηρες κ το usb,η nepton εχει 1 για την μητρικη,κ τους ανεμηστηρες τους συνδεεις οπου θες,γιαυτο τον λογο προτιμω την nepton

Συμφωνώ για τα καλώδια.Όμως οι cooler master έχουν απαράδεκτους σωλήνες για μένα,πολύ άσχημοι στο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...