Προς το περιεχόμενο

H Seagate παρουσίασε τον ταχύτερο σκληρό δίσκο χωρητικότητας 6ΤΒ


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από προσωπική εμπειρία όσους Seagate αγόρασα παλιούς ή νέους βγήκαν πολύ αξιόπιστοι ενώ στον αντίποδα οι wd μου κάηκαν. Όσον αφορά το μέγεθος των 6gb καλώς να έρθει. Έρχονται τα 4k videos..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seagate ρε φίλε;.. Κρίμα..

 

Κανένας Seagate που πήρα τα τελευταία 4 χρόνια δεν έχει κρατήσει πάνω από 2 χρόνια.. Ούτε καν με ελαφριά χρήση!..

Εγώ έχω το seagate της υπογραφής μου πέντε χρονάκια και αν και έχει μόνο 39% Health είναι σκυλί με performance 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το seagate της υπογραφής μου πέντε χρονάκια και αν και έχει μόνο 39% Health είναι σκυλί με performance 100%

 

 

με 39% health ποιά μέρα θα γκρεμοτσακιστεί το performance κατευθείαν στο 0% δεν ξέρω.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το seagate της υπογραφής μου πέντε χρονάκια και αν και έχει μόνο 39% Health είναι σκυλί με performance 100%

να εισαι σιγουρος οτι θα χαλασει μια στιγμη που θα τον χρειαζεσαι επειγόντως !! τουλαχιστον εχεις κανει backup για να μη βρεθεις προ εκπληξεως ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω είμαι συνήθως φίλος των WD και πλέον περιμένω έναν Χιτάτσι για το ΝΑΣ (μετά από πολύ ψάξιμο) αλλά όλες τις έρευνες να τις αντιμετωπίζετε με σκεπτικισμό, αν μου επιτρέπετε. 

 

Διαβάστε μια ψύχραιμη ανάλυση των αποτελεσμάτων για να δείτε ότι πολλές φορές κρύβονται πολλά πίσω από γραφήματα και νούμερα.

 

http://www.enterprisestorageforum.com/storage-hardware/selecting-a-disk-drive-how-not-to-do-research-1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...