Προς το περιεχόμενο

H1Z1 | Auto Royale | Battle Royale [Free to Play]


zer_raiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Blame hype

 

Pretty sure οτι το game ηδη εβγαλε τα λεφτα του απο τις πωλησεις του early access κ μονο

Πρωτο game στο twitch σε prime time εδω κ κανα 2 μερες κ top selling στο Steam so..

 

Ουτε εγω συμφωνω με την παπαρια μοδα του early access , αλλα δεν σας αναγκασε κανεις να το αγορασετε οποτε δεν βλεπω λογο γκρινιας . Ακομα κ τα airdrops τα μετριασανε προς το παρον  κ ριχνουν μαπες itemz

 

Μια από τα ίδια dude, έτσι ήταν και τα αλλα survival mmo πριν από αυτό, δεν είναι τίποτα καινούργιο, αυτό όμως έκανε την χειρότερη αρχή με το πρόλογο που ρίξανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ειπα οτι ειναι κατι καινουριο , αλλα για μενα ειναι σαφως ανωτερο του Dayz

 

Τα προβληματα του βεβαια atm ειναι αρκετα

καθε game εχει προβλήματα αλλα τοσο κακό marketing δεν εχω ξανά δει, οι κοινότητα τους τιμώρησε αλλα ειπαν αλλα έκαναν! το dayz εχει και θα εχει πολλα προβλήματα αλλα ναι ειναι καθαρό survival και εκει τους παραδέχομαι.

τυχαιο το 56% θετικες κριτικές στο H1Z1 ? και το dayz 84% ?, εγω ξανα early access δεν θα αγορασω γιατι μας εχουνε βρει ευκολα λεφτα και αυτο ειναι λάθος.

 

(και δεν νομιζω να γινει free to play αλλο ενα ψεμα θα ειναι και αυτο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε game εχει προβλήματα αλλα τοσο κακό marketing δεν εχω ξανά δει, οι κοινότητα τους τιμώρησε αλλα ειπαν αλλα έκαναν! το dayz εχει και θα εχει πολλα προβλήματα αλλα ναι ειναι καθαρό survival και εκει τους παραδέχομαι.

τυχαιο το 56% θετικες κριτικές στο H1Z1 ? και το dayz 84% ?, εγω ξανα early access δεν θα αγορασω γιατι μας εχουνε βρει ευκολα λεφτα και αυτο ειναι λάθος.

 

(και δεν νομιζω να γινει free to play αλλο ενα ψεμα θα ειναι και αυτο)

 

Οι πολλες αρνητικες αξιολογησεις του H1Z1 εγιναν την πρωτη μερα οπου το παιχνιδι ειχε θμετα, και απ'οτι εδειξε οι developers ακουσαν το κοινο και διορθοσαν πολλα πραγματα μεσα σε 1 μερα με 2 patches. (Στο DayZ 1 χρονο δεν εχουν καταφερει να διορθωσουν βασικα πραγματα). Τωρα πλεον δεν ειναι ουτε P2W.

 

Για δες τωρα τις αξιολογησεις του, μονο θετικες εχει στις TOP και στις Recent.

Ηδη ειναι στο 59%, και ανεβαινει σταθερα. Και παραμενει top seller μετα το GTA V.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ το planetary annihilation είχαν βάλει στα 60 όταν πρωτομπήκε steam και πουλούσε, αυτό θα κωλώσει; πέρα απο αυτά, λογικά θα πάει f2p, απλά τώρα κάνουν και αυτοί την αρπαχτή τους. Αφου ξέρουν οτι θα πουλήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος πρέπει επιτέλους να δώσει βάση στα zombies, μέχρι στιγμής όλα τα game έχουν αδιάφορα zombie και full pvp, ίσως ένα mmo με βάση dead rising 3/dying light αλλα δύσκολα. Anyways αποφεύγετε early alpha γενικά imho.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το H1Z1 περασε σε πωλησεις τα pre-orders του GTA V!

h1z1.png

Ποιο εύκολα δίνεις 20€ παρά 60. Αν ήταν 60 και το h1z1, δεν νομίζω να περνούσε. Άλλωστε είμαι σίγουρος ότι πολλοί πήγαν εκεί, από το delay που πήρε, οπότε σου λέει, να έχω κάτι να ασχολούμαι για τους άλλους τρις μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GTA κ H1Z1 δεν ειναι καν παρομοια genre..

 

Τα survival games δεν ειναι για ολους και σιγουρα εχουν διαφορετικο target audience

Anyways , το παιχνιδι παει καλα . Τα patches ειναι συχνα κ μετα την αρχικη πατατα με τα aidrops φαινεται οτι θα συνεχισει ετσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GTA κ H1Z1 δεν ειναι καν παρομοια genre..

 

Τα survival games δεν ειναι για ολους και σιγουρα εχουν διαφορετικο target audience

Anyways , το παιχνιδι παει καλα . Τα patches ειναι συχνα κ μετα την αρχικη πατατα με τα aidrops φαινεται οτι θα συνεχισει ετσι 

Δεν είπα ότι είναι ίδια. Είπα ότι κοινό, απλά πήγε εκεί. Είμαι μεγάλος fan των GTA παιχνιδιών και συγχρόνως αγαπώ όλα τα ζόμπι games. Έχω αδυναμία σε αυτό το είδος. Ας υποθέσουμε ότι είμαι και ανήλικος χωρίς δικό μου εισόδημα. Αν είχα μαζέψει λεφτά για να αγοράσω το GTA και μου έριξαν delay, σκέφτηκα μιας και είναι μόλις 20€ και στην ουσία θα πρέπει να μαζέψω μόνο αυτά τα λεφτά σε 3 μήνες, γιατί να μην πάρω κάτι που αγαπώ βαθύτατα;

Αμέσως αμέσως, σου περιέγραψα 10% των gamers (και λίγους βάζω) παγκοσμίως. 7 δις είμαστε, το 10% είναι 100,000,000. 1-2% να σκέφτηκαν έτσι... ορίστε το ποσό της αύξησης που ψάχνεις.

 

Μια γενική παρατήρηση. Όταν ένα παιχνίδι τρώει delay, είναι εύκολο άτομα που περίμεναν εκείνο το τίτλο, να πάνε κάπου αλλού, άσχετα τι είδους κατηγορίας είναι το 'κάπου αλλού'. Γιατί πολύ απλά, πάει για αργότερα το πρώτο. Δεν είναι το ίδιο άτομο, ανάμεσα στην αγορά ενός των δύο και επιλέγει. Το GTA δεν έχει ανταγωνισμό αυτή τη στιγμή. Θα συμφωνούσα μαζί σου, αν μου έλεγες ότι βγαίνουν και τα δύο ίδια ημερομηνία και ότι όντως το ίδιο άτομο, προτίμησε H1Ζ1 αντί του GTA.

 

...sorry για το τεράστιο κείμενο, απλά ήθελα να κάνω ένα point :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις το πηρα και θα σας πω εντυπωσεις μολις κατεβει.... μολις μερικες μερες εχει βγει μην το κρινετε τοσο ασχημα απο τωρα, και το dayz στις αρχες θυμαμαι χειροτερο ηταν σε θεματα bugs, μν ξεχνατε οτι η sony ειναι πισω απο αυτο το game, οχι καποιοι π πηραν ενα mod του arma και προσπαθουν να το κανουν game με χιλιαδες χακερ σε καθε game. εχω εκνευριστει αρκετα μολις μπαινω σε ενα game να γινεται delete ο char μ τυχαια, να βλεπω φαντασματα χακερ και να με kos. και αλλα ποσα προβληματα μετα απο εναμιση χρονο κυκλοφοριας περιπου. ενα απο τα υπερ ομως του dayz ειναι οτι ΔΕΝ ειναι p2w αλλα πιστευω υπαρχουν οπλα να βρεις απο διαφορα video που εχω δει, χωρις να φας 100 ψοφους να παρεις το σεντουκι απο airdrop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...