Προς το περιεχόμενο

H1Z1 | Auto Royale | Battle Royale [Free to Play]


zer_raiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια τι γνωμη εχετε για το game?μπηκα στα stats του steam και ειναι αρκετα ψηλα σημερα με 38χιλιαδες παιχτες,αξιζει η αγορα?τα γραφικα να πω την αληθεια περα απο το οτι δεν μου γεμιζουν πολυ το ματι μου βγαζει και λιγο arcade κατι που δεν μου αρεσει για τετοιου ειδους παιχνιδια.καποιος που εχει ασχολειθει να μου πει μια αποψη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον η γνωμη μ για το παιχνιδι μετα απο λιγες ωρες π επαιξα εχθες. Το παιχνιδι εχει ατμοσφαιρα σε σχεση με αλλα του ειδους του, πχ μ αρεσει η τρομακτικη μουσικη π μπαινεις σε μια πολη, και αυτη η κινουμενη ομιχλη π την περιβαλει, εχει δηλαδη μια αισθηση τρομου, τα γραφικα δν μ αρεσουν πολυ και δν ειναι αυτο π περιμενα να δω αλλα τα fps (ποτε κατω απο 60) ειναι πολυ playable σε σχεση με το dayz. με το που μπηκα στην πολη μετα απο ψαξιμο βρηκα και τα πρωτα μ ammo σε κατι ταρατσες και μετα απο πολυ ωρα και το πρωτο οπλο, αν και μπορεις ευκολα με λιγο πανι και κλαδακια να κραφταρεις το πρωτο σ weapon ενα bow με arrows.φρουτα βρισκεις πολυ ευκολα και φαγητο. γενικα θυμιζει πολυ dayz σε πρωιμο σταδιο, εχει θεμα με το lag σε high traffic σερβερς, εχει παρα πολλα bug ακομα και τελος το map δν μ φαινεται γεματο σε towns και loot !!! ειναι νωρις ακομα ομως θα δουμε σε κανα δυο μηνες τι αλλαγες θα κανουν και τι θα διορθωθει κ βλεπουμε...

αλλα μπορω να πω οτι μ αρεσε λιγο παραπανω απο οτι το dayz standalone οταν πρωτοβγηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποτίθεται πως χρησιμοποιεί planetside 2 μηχανή γραφικών; Γιατί του PS είναι αξιοπρεπέστατα (και τώρα τελευταία είναι και αρκετά optimized).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Το παιχνιδι γινεται με την μερα ολο και καλυτερο. το ενδιαφερον του δε το χανει ποτε. εχω 300 ωρες ηδη και συνεχιζω να βγαζω γουστο καθημερινα. Αν θελει κανεις να κανουμε κανα team ας με βρει στο steam : Profile name --- > blackorn

Θα υπαρξει συντομα και team-BR server αποκλειστικα για ομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα και εγώ παλι και μου αρέσει πολύ περισσότερο απο παλιά..είχα να παίξω κάνα 2μηνο.έχουν βάλει χάρτη, περισσότερα λοοτ.πιο πολλά ζόμπι.σίγουρα θα ασχοληθω παλι.παίζω στον athens μπας και βρω κανέναν έλληνα..μέχρι στιγμής δεν έχω βρει ουτε ανθρωπο.χθες ξεκίνησα στον σέρβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αρνούμε πάντως να τους δώσω 20€ για support,ειδικά με τα micro-transactions που είχε στην αρχή,ενώ το παιχνίδι μόλις βγει θα είναι free

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα airdrop είναι πεταμενα λεφτά πραγματικα, εγώ δεν είχα αγορασει αλλά είχα πάρει δώρο απο νίκες στα br στην αρχή. Τελείως random τι θα σ τύχει, μια στις 10 να σ τύχει οπλο, αν μπορέσεις να τ πάρεις κ δεν σε φάνε λαχανο αν σε δουν και αν γλυτωσεις απο τα 20 ζόμπι που πάνε πακετο. Το παιχνίδι μ αρέσει παρα πολύ πλεον, και απο οτι βλέπω πέφτει κ αρκετό ban με τους cheaters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Lam13 Ελα να κανουμε κανα BR , το survival δεν ασχοληθηκα, τουλαχιστον οχι μονος

 

@xtrmsnpr , και μενα ο ενδιασμος μου για 20 σε αλφα μπετα ηταν δυνατος. Τωρα μπορω να σου πω ξεκαθαρα οτι με διασκεδαζει πολυ περισσοτερο απ'οτι το εχω πληρωσει.

 

@Metaxas , αυτα δεν χρειαζονται πραγματικα, τιποτα δεν χρειαζεται να αγορασεις. Παντως η πεποιθηση ειναι οτι οταν βγει κανονικα δεν θα ειναι free, θα πρεπει να εχεις 'event ticket' για να μπαινεις σε BR. τουτεστιν Η' συνδρομη κανα 10-15αρικο το μηνα για οσα BR και να μπεις, Η' καποιο ποσο για 'πακετα-ticket'. Τουλαχιστον αυτο ακουγεται απο streamers του παιχνιδιου. Οπως και να'χει , ηδη εγω που ειμαι ενας μεσος παιχτης εχω κερδισει περι τα 40 tickets. Αν ασχοληθεις λιγο παραπανω τωρα στα BR ανετα θα εχεις αρκετο αριθμο για να παιξεις οταν θα γινει (και αν γινει) αυτο.

 

Τελευταια 3 patch εχουν ριξει 20.000+ ban για cheating... Και το επιβεβαιωνω κι εγω που παιζω καθημερινα. Ελαχιστες ειναι οι περιπτωσεις πια.

Σημερα παλι ειχαν Update, κι αν ειναι κατι που μου την σπαει ειναι οτι ανα 5-6 μερες κλεινουν τους servers 1 με 5 ρο μεσημερι και δε μπορω να παιξω... :-)

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να πω και γω την γνωμη μου για το παιχνιδι,σαν gameplay ειναι σχετικα καλο,ειδικα με παρεα γινεται ακομα καλυτερο,ο χαρτης ειναι αρκετα μεγαλος σε εκταση,και θα γινει αποτι λενε 16 φορες μεγαλυτερος...Εκει που πρεπει ειναι δυσκολο,αλλου ευκολο...απο γραφικα δεν θα το ελεγα τοσο χαλια οσο διαβαζω,καθε 4-5 μερες γινεται update που διορθωνει bugs,που δεν ειναι τοσα πολλα,λογου χαριν το μονο που χω δει ειναι γυναικειοι χαρακτηρες με αντρικα χαρακτηρηστικα προσωπου (μουσια κτλπ) που μονο πλακα εχει παρα σε ενοχλει :D ...Το μεγαλυτερο μειωνεκτημα για μενα ειναι οτι κρασαρει συνεχως,ειδικα στα br ..ολο dc ,crash στο loading screen , αν κανεις alt tab  κτλπ,κατι που βλεπω και σε φιλους..Και οσον αφορα το p2w ,το μονο που σκεφτομαι που να σου δινει προβαδισμα ειναι τα airdrops που πανευκολα μπορουν να στα "κλεψουν" ... Η λογικη οτι ζηταει για το alpha χρηματα ειναι επειδη εχει καποια δωρεαν modes που οταν γινει f2p θα πρεπει να πληρωσεις η να βρεις το καταλληλο ticket για να παιξεις,που προσωπικα με 13-14 ωρες στο survival δεν εχω βρει..Ετσι αν και alpha ειναι διασκεδαστικο και πιστευω αξιζει να το αγορασεις,ειδικα τωρα που το steam υποστηριζει και επιστροφη αν εχεις παιξει κατω απο 2 ωρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...