Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy S5 από σήμερα στα ράφια των καταστημάτων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ειδαμε και με το S3 που πηρα περυσι τον Μαιο.570 ειχε στο Πλαισιο 400 κατι στα sktroutz οσο και το αγορασα.Μετα απο μισο χρονο τιμη 230 στο sktroutz και ουτε καν κυκλοφορια αλλου.Μην πετατε τα λεφτα σας.Ειδατε και με το S4 οτι η τιμη του επεσε πιο κατω απο την μιση σε μισο χρονο.Το S5 σε 8 αντε να μην πω κια αυτο 6 μηνες θα εχει 300ε καινουριο.Αφου οι πλαστικουρες δεν τραβανε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

760 μονο ??οτι πρεπει για τον μισθο του Ελληνα. θα δουλεψουμε 2 ατομα για 2 μηνες και θα το αγορασουμε και μετα θα ριξουμε κληρο ποιος τυχερος θα το παρει...και θα το αγορασω hansaplastex χρωμα που ειναι και ωραιο!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε παιδια το πρωτο ή το τελευταιο κινητο ειναι που ξεκιναει την πορεια του με τετοιες τιμες?  

 

το LG flex 900 ευρω στο πλαισιο, 450 στο skroutz.. ειναι δυνατον? 

 

για να βαζουν τετοιες τιμες καποιοι τα αγοραζουν(αν οχι στην ελλαδα στο εξωτερικο) οποτε υπομονη σε μισο χρονο θα ερθει στα ισια του... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συσκευή εχεις; να φανταστώ 5s ;

Δηλαδή ενα 5αρι με λιγα λογια!

Ετσι φιλέ μού όπως έχει καταντήσει και η apple( πιστεύω μέχρι στιγμής έχει πάρει τις χειρότερες αποφάσεις στο τομέα των iphones) αν δεν διορθώσει τα λαθει που έκανε και γαμησε ενα τέλειο σχεδόν λογισμικό που είχε και εχεις τώρα τα πενταρια να τρώνε τρέλα κολλήματα λόγο bugs Η για άλλος λόγους π δεν γνωριζω και έχουν και τρελό battery drain δεν θα παει καλά! Είχα και iPhone 3gs και iPhone 4 αλλά και 5 τώρα έχω βρει την υγεια μου με το one και με την Google edition ! Δεν μπορώ να πω οτι δεν μου λυπει το iOS(έτσι όπως το κάνανε τώρα μπορεί και να μην μου λυπει) αλλά όλα είναι θέμα συνήθειας . Οποτε αν το καλοσκεφτείς ίσως να μην κρατας την καλύτερη συσκευή γιατί ο ανταγωνισμός έχει παει σε άλλο επίπεδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εύλογα το s4 και το s5 δεν έκαναν και δεν θα κάνουν θραύση, δεν μπορώ όμως να μην σχολιάσω αυτό που μόλις διάβασα από κάποιον που λέει 'Ποια η διαφορά ανάμεσα σε nexus και galaxy?' . Άνθρωπε μου καλύτερα να πεις ποια είναι η ομοιότητα, διότι η διαφορά στα χρώματα, στην κάμερα και σε άλλα σημεία μπορούν να την αντιληφθούν και οι ποιο άσχετοι.  Τουλάχιστο να έλεγες για το g2, η κανα htc one τότε θα'λεγα πως συγκρίνονται. Αν είναι δυνατό. 

 

Αγορίνα, επειδή μάλλον απαντάς σε εμένα, εγώ ρώτησα πολύ συγκεκριμένα:

 

 

Για ποιό λόγο κοστίζει τέσσερα κατοστάρικα παραπάνω από το Nexus 5 αναρρωτιέμαι...

 

Δεν ρώτησα ποιές είναι οι διαφορές τους. Δεν διαφωνώ ότι έχουν κάποιες διαφορές. Ρώτησα ποιές διαφορές από αυτές δικαιολογούν ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΑ (400) ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

 

Εάν η απάντησή σου είναι  «η κάμερα», τότε θα σου απαντήσω ότι με ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΑ (400) ΕΥΡΩ αγοράζω entry-level DSLR κάμερα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ρώτησα ποιές είναι οι διαφορές τους. Δεν διαφωνώ ότι έχουν κάποιες διαφορές. Ρώτησα ποιές διαφορές από αυτές δικαιολογούν ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΑ (400) ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

 

Εάν η απάντησή σου είναι  «η κάμερα», τότε θα σου απαντήσω ότι με ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΑ (400) ΕΥΡΩ αγοράζω entry-level DSLR κάμερα.

Kαι αλλα 100 ενα mp3 player της προκοπης και κυκλοφορεις σαν τον αστυνομο Σαινη εξω :P

 

Για να σου λυσω την απορια, το αν αξιζει τα 400 παραπανω ευρω εχει να κανει με το πως τα βλεπει ο καθενας τα πραματα. Αλλα ξερεις και ξερω οτι αυτη ειναι τιμη "γνωριμιας" που πολυ συντομα θα πεσει στα 500 και κατω. Το s4 ειναι φτηνοτερο απο το n5, τα αξιζει το n5 τα παραπανω πιστευεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Το s4 ειναι φτηνοτερο απο το n5, τα αξιζει το n5 τα παραπανω πιστευεις?

 

Τρεις μήνες πριν  ήμουν στο δίλημμα N5 vs S4, κατέληξα στο N5 και το έκανα επειδή έκρινα ότι ο Snapdragon 800 αξίζε τα 50 ευρώ παραπάνω από τον Snapdragon 600.

 

Είμαι σίγουρος πάντως ότι ο Snapdragon 801 δεν αξίζει 400 ευρώ παραπάνω από τον 800.

 

Και σίγουρα είναι θέμα οπτικής γωνίας, απλά αν για κάποιον μετράει τόσο πολύ η φωτογραφία ώστε να δώσει 400 ευρώ παραπάνω, τότε μάλλον πρέπει να πάρει φωτογραφική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορίνα, επειδή μάλλον απαντάς σε εμένα, εγώ ρώτησα πολύ συγκεκριμένα:

 

 

 

Δεν ρώτησα ποιές είναι οι διαφορές τους. Δεν διαφωνώ ότι έχουν κάποιες διαφορές. Ρώτησα ποιές διαφορές από αυτές δικαιολογούν ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΑ (400) ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

 

Εάν η απάντησή σου είναι  «η κάμερα», τότε θα σου απαντήσω ότι με ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΑ (400) ΕΥΡΩ αγοράζω entry-level DSLR κάμερα.

   Kαι αυτα τα 400 ευρω ο αλλος δουλευει εναν μηνα για να τα βγαλει. Και εσυ θα τα χαλασεις σε φωτογραφικη ρε αλητη ? 

   Και τι σχεση εχει η DSLR camera με το κινητο και τα συγκρινεις? Πιανουμε την λογικη καμερα το ενα καμερο το αλλο ?

 

  Αμα δεν σας αρεσει το κινητο , δεκτο, αλλα η τιμη ειναι ταριφα του flagship της Samsung. Λες και τα προηγουμενα τα πουλουσε 400 και τωρα τα πηγε στα 750 κανετε.

 

  Καποιος αλλος μπορει να γουσταρει να τα δωσει. Και αμα θελει να παρει καμερα DSLR που ανεφερες, θα δωσει αλλα 400, δεν θα την στερηθει μην ανησυχεις καθολου. Δεν θα διαλεξει αναμεσα στα 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

   Kαι αυτα τα 400 ευρω ο αλλος δουλευει εναν μηνα για να τα βγαλει. Και εσυ θα τα χαλασεις σε φωτογραφικη ρε αλητη ? 

   Και τι σχεση εχει η DSLR camera με το κινητο και τα συγκρινεις? Πιανουμε την λογικη καμερα το ενα καμερο το αλλο ?

 

  Αμα δεν σας αρεσει το κινητο , δεκτο, αλλα η τιμη ειναι ταριφα του flagship της Samsung. Λες και τα προηγουμενα τα πουλουσε 400 και τωρα τα πηγε στα 750 κανετε.

 

  Καποιος αλλος μπορει να γουσταρει να τα δωσει. Και αμα θελει να παρει καμερα DSLR που ανεφερες, θα δωσει αλλα 400, δεν θα την στερηθει μην ανησυχεις καθολου. Δεν θα διαλεξει αναμεσα στα 2. 

 

Ρε άνθρωπε του θεού, είπα εγώ να μην τα δώσει κάποιος; Έπιασα εγώ τη λογική «κάμερα το ένα, κάμερα και το άλλο»;

 

Ρωτάω ποιες είναι αυτές οι κοσμογονικές διαφορές μεταξύ δύο κινητών παρόμοιων επιδόσεων που να αξίζουν 400 ευρώ. Είναι απλούστατη ερώτηση και απαντάτε άλλ' αντ' άλλων.

 

Τελοσπάντων, πέσαν πολλά φαντμπόις απ' όλα τα στρατόπεδα και ήδη το βαρέθηκα το τόπικ. Καλά το πάτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...