Προς το περιεχόμενο

E3 (Electronic Entertainment Expo) 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζelda στα 720/60 εννοειται.Δε θυσιαζεις τα fps για την αναλυση για κανεναν λογο.Ευκαιρια της Nintendo να κλεψει τις εντυπωσεις μιας και οι αλλες δυο παρουσιασεις (Sony/Ms) χωρις να ειναι κακες δεν ηταν και συγκλονιστικες.Για να δουμε τι θα δουμε.Παντως περα απο κατι τρελαμενους με τις εταιριες τους σχεδον ολοι που μιλησα ειναι ψιλοαπογοητευμενοι μεχρι τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις ειδα την ms E3 2014 pres conference και τα μονα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ παιχνιδια που μ' αρεσαν ηταν τα:

 

 

και

 

 

Ολα τα αλλα παιχνιδια που εδειξαν ειτε ειναι multiplatform, ειτε δεν μου κινησαν και τοσο το ενδιαφερον οποτε η ms απο εμενα τουλαχιστον για το 2014 δεν εδειξε και τιποτα το τρομερο για να μην πω καν οτι δεν εδειξε τιποτα για να συναγωνιστη το virtual reality morpeus περιφερειακο της sony ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εμενα μου αρεσαν και οι δυο παρουσιασεις? Ενταξει δεν ειδαμε τιποτα συγκλονιστικο (πλην του No man's sky το οποιο αν και multiplatform κλεβει τις εντυπωσεις) και προσωπικα το Bloodborne απο μονο του εξασφαλιζει αγορα PS4 + το παιχνιδι οταν βγει με το καλο καποια στιγμη το 2015 ενω απο τη μερια της MS το Sunset overdrive ειναι σιγουρα το highlight. 

 

Το βραδυ με το καλο που θα επιστρεψω απο τη δουλεια θα δω και τι εχει να μας πει η Nintendo, που οπως ειπα αν και θα επρεπε, δεν περιμενω να δω ολα της τα χαρτια στο τραπεζι απο τοσο νωρις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι είχε μια παρουσίαση αφοσιωμένη 100% στα games δεν είναι θετικό αυτό???

Για εμενα οχι και τοσο μιας και δεν εδειξε τιποτα το τρομερο για να αγορασει κανεις xbox one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιωργο οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ μου εμενα απ' ολα οσα εδειξαν τουλαχιστον αποκλειστικα παιχνιδια μονο 2 μου αρεσαν και ποιο πολυ το sunset overdrive ολα τα αλλα ουτε κρυο, ουρε ζεστη.

 

Επισης ξενερωσα γιατι δεν ειδα κατι που φημολογουτανε για νεο abe odyssey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο τελειωνω και της sony την press conference και καμια μα καμια σχεση με την pres conference της ms.

 

Πολυ μα παρα πολυ περισσοτερα παιχνιδια ολου του ειδους και πολυ περισσοτερη διαρκεια απο αυτη της ms.

 

Για ακομα μια φορα η sony απλα τα εσπασε σε αυτη τη γενια κονσολων.

 

Για εμενα προσωπικα η ms δεν προκειτε να γυρισει το παιχνιδι υπερ της πλεον απλα θα ειναι μονιμως δευτερη και καταιδρωμενη και αυτο γιατη το nintento wii u παει κατα διαολου αλλιως ισως την περναγε κι αυτο.

 

 

Ακομα και στα αποκλειστικα παιχνιδια που η ms ξεκινησα καλυτερα στην e3 2013 πλεον δεν ισχυει κατι τετοιο.

 

Xbox one exlusive games 17 games vs ps4 exclusive games 32 games

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο τελειωνω και της sony την press conference και καμια μα καμια σχεση με την pres conference της ms.

 

Πολυ μα παρα πολυ περισσοτερα παιχνιδια ολου του ειδους και πολυ περισσοτερη διαρκεια απο αυτη της ms.

 

Για ακομα μια φορα η sony απλα τα εσπασε σε αυτη τη γενια κονσολων.

 

Για εμενα προσωπικα η ms δεν προκειτε να γυρισει το παιχνιδι υπερ της πλεον απλα θα ειναι μονιμως δευτερη και καταιδρωμενη και αυτο γιατη το nintento wii u παει κατα διαολου αλλιως ισως την περναγε κι αυτο.

 

Το Wii U έχει περισσότερα κομμάτια από το XONE, η ΜS μέχρι και σήμερα είναι 3rd place

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με μια σημαντικη διαφορα.
Ποτε βγηκε το wii u(30 Νοεμβρίου 2012 στην Ευρώπη) και ποτε το xbox one(21 μαϊου 2013) & ps4(20 Φεβρουαρίου του 2013).
 
Οπως βλεπεις εχουν τουλαχιστον 1 χρονο διαφορα και παρολα αυτα το wii u μπορει να εχει πουλησει περισσοτερα κομματια αλλα ΔΕΝ εχει παιχνιδια φιλε μου οποτε πλεον το wii u ειναι μια πεθαμενη κονσολα για εμενα εκτος αν κανει κατι το απιστευτα καλο η nintendo και το σωσει που χλωμο το κοβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως η Microsoft θα ανέβει, και δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που να διαφωνεί σε αυτό.

Όσο για τις Press Conf., προσωπικά της MS μου φάνηκε καλύτερη. Μίλησαν καθαρά και μόνο για παιχνίδια (κι ας μην με ενδιαφέρουν αρκετά).

Στη Sony οταν άρχησαν να μιλάνε για PS TV, PS comics και τέτοια δεν περνούσε η ώρα.. Ναί, είχε παιχνίδια, αλλά come on!

Κάνουν αυτό για το οποίο πέρυσι η MS έφαγε κράξιμο, και κατά περίεργο τρόπο όλοι λένε οτι η Sony πήρε τα σώβρακα της MS..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως γιατι αυτο φαινετε ανετα απο ποσες κονσολες εχει πουλησει η καθε εταιρια παγκοσμιως.

Ναι λαμβανω ως ελαφρυντικο για τη ms οτι δεν εχει κυκλοφορησει σε ολο το κοσμο το xbox one οπως η sony το ps4 αλλα αυτο δεν αλλαζει οτι προς το παρον και κατα τη γνωμη μου και στο μελλον η sony ειναι στην κορυφη και οχι η ms.

 

Και ναι θα συμφωνήσω οτι οταν ξεκινησαν και λεγανε για το ps tv κ.τ.λ. βαριεσε οσο δεν παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...