Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Piston 2


original911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα υπαρχουν διαφορετικες "εκδοσεις" για τα ακουστικά; Ειναι ΚΑΙ handsfree?

Είναι κ handsfree ναι.Υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις.Αυτή που πήρα εγώ http://www.ibuygou.com/p-xiaomi_piston_earphone_2014_if_product_design_reward_commemorative_edition-5934-usd.htmlείναι με κάποια έξτρα πραγματάκια.Αυτή http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_piston_earphone_updated_version_brown-5708-usd.html αν δεν κάνω λάθος απλά δεν έχει τα έξτρα.Αυτές οι δύο εκδόσεις είναι η version 2.Τα υπόλοιπα μάλλον είναι "κατώτερης" ακουστικής ποιότητας εξού και η χαμηλότερη τιμή τους.http://www.ibuygou.com/catalog/xiaomi-earphone_and_loudspeaker_box-417-445.html

 

Υ.Γ.:Άν θέλεις ακουστικά μην το σκέφτεσαι πάρτα έχουν φοβερό ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πωω παιδιά μου ήρθαν χθές, με 2 λέξεις ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!

για 20 ευρώ νιώθω οτι τους έκλεψα!

απίστευτη ποιότητα κατασκευής και πεντακάθαρος ήχος. εγώ ειδικά που είμαι λίγο ψείρας με τον ήχο και γενικά αγαπάω το Hi fidelity κράταγα μικρό καλάθι αλλά με εξέπληξαν τελικά θετικότατα!

παίζουν πολύ σωστά σε όσα κομμάτια τα δοκιμάσα(όλα flac remastered) και είναι άστρωτα ακόμα.

επίσης φανταστική και η συσκευασία,πραγματικά μου κάνει εντύπωση πως τα πουλάνε τόσο φθηνά!

με τέτοια συσκευασία,ήχο και ποιότητα κατασκευής 20 ευρώ πρέπει να έχει το κόστος παραγωγής μόνο :P

όσοι ψάχνουν ακουστικά σε αυτό το budget είναι μονόδρομος.(βασικά handsfree μέχρι τα 80 ευρώ δεν έχουν αντίπαλο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωω παιδιά μου ήρθαν χθές, με 2 λέξεις ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!

για 20 ευρώ νιώθω οτι τους έκλεψα!

απίστευτη ποιότητα κατασκευής και πεντακάθαρος ήχος. εγώ ειδικά που είμαι λίγο ψείρας με τον ήχο και γενικά αγαπάω το Hi fidelity κράταγα μικρό καλάθι αλλά με εξέπληξαν τελικά θετικότατα!

παίζουν πολύ σωστά σε όσα κομμάτια τα δοκιμάσα(όλα flac remastered) και είναι άστρωτα ακόμα.

επίσης φανταστική και η συσκευασία,πραγματικά μου κάνει εντύπωση πως τα πουλάνε τόσο φθηνά!

με τέτοια συσκευασία,ήχο και ποιότητα κατασκευής 20 ευρώ πρέπει να έχει το κόστος παραγωγής μόνο :P

όσοι ψάχνουν ακουστικά σε αυτό το budget είναι μονόδρομος.(βασικά handsfree μέχρι τα 80 ευρώ δεν έχουν αντίπαλο)

Ευτυχώς γίναμε 2 και θα μας πιστέψουν. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, τα παρελαβα και εγω σημερα. 25$ απο vickmall.com

Πρωτη εντυπωση: ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ!

Ωραιο μπασο, καθαρος ηχος, ακομα και σε μεγαλες εντασεις καμια παραμορφωση, χωρις εννοειται να εχω κανει στρωσιμο ακομα.

Η συσκευασια πολυ ποιοτικη, μονο αν το πιασεις στα χερια σου καταλαβαινεις, στις φωτο χανει. Περιεχει 3 ζευγαρια "ελιες" (S,M,L) καθως και ενα  μεταλλικο πιαστρακι, υποθετω για να πιανει σε ρουχα.

Τα ακουστικα ειναι σε χρυσο+καφε χρωμα και το καλωδιο προστατευεται με περιβλημα σαν κορδονι.

Σε Nexus 5 που το χρησιμοποιω, τα πληκτρα δουλευουν κανονικα και ανεβοκατεβαζουν την ενταση.

 

Ο haris013 που γραφει πιο πανω, εχει δικιο, και 50€ θα τα εδινα ευκολα. Εξαιρετικο value for money.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, τα παρελαβα και εγω σημερα. 25$ απο vickmall.com

Πρωτη εντυπωση: ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ!

Ωραιο μπασο, καθαρος ηχος, ακομα και σε μεγαλες εντασεις καμια παραμορφωση, χωρις εννοειται να εχω κανει στρωσιμο ακομα.

Η συσκευασια πολυ ποιοτικη, μονο αν το πιασεις στα χερια σου καταλαβαινεις, στις φωτο χανει. Περιεχει 3 ζευγαρια "ελιες" (S,M,L) καθως και ενα  μεταλλικο πιαστρακι, υποθετω για να πιανει σε ρουχα.

Τα ακουστικα ειναι σε χρυσο+καφε χρωμα και το καλωδιο προστατευεται με περιβλημα σαν κορδονι.

Σε Nexus 5 που το χρησιμοποιω, τα πληκτρα δουλευουν κανονικα και ανεβοκατεβαζουν την ενταση.

 

Ο haris013 που γραφει πιο πανω, εχει δικιο, και 50€ θα τα εδινα ευκολα. Εξαιρετικο value for money.

και να προσθέσω στα λεγώμενα του Dr. οτι έχει εξαιρετικό μικρόφωνο το handfree και είναι πολύ πρακτικό καθώς χειρίζεσαι τα πάντα απο το control του handsfree και δεν χρειάζεται να βγάζεις/βάζεις συνέχεια το κινητό στην τσέπη.

Απαντάς κλήσεις,αλλάζεις tracks,play/pause όλα απο το handsfree!

Nexus 5 χρήστης και εγώ , κανένα απολύτως θέμα με τα πλήκτρα, παίζουν τέλεια out of the box και με το play music και με το powerAmp.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στρώσιμο πως γίνεται?

Υποτιθεται οτι τα αφηνεις να παιζουν μουσικη για αρκετες ωρες αρχικα σε μικρες και μετα σε μεσαιες εντασεις. Οπως και τα ηχεια πανω κατω. Δεν ξερω αν το δικο μου απαιδευτο αυτι θα καταλαβει διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται οτι τα αφηνεις να παιζουν μουσικη για αρκετες ωρες αρχικα σε μικρες και μετα σε μεσαιες εντασεις. Οπως και τα ηχεια πανω κατω. Δεν ξερω αν το δικο μου απαιδευτο αυτι θα καταλαβει διαφορες.

αυτό ακριβώς.

επίσης αν μπορείς παίζε κομμάτια που περιέχουν οσο το δυνατόν γίνεται περισσότερα φάσματα συχνοτήτων,δηλαδή μην βάζεις τραγούδια μόνο με μπάσο π.χ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...