Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Πάντως δεν έχουμε εντελώς δίκιο με το να βάζουμε όλα και όλους στην ίδια μοίρα, δείτε πχ FTL και το υπέροχο καταπληκτικό To the Moon (το έκανα και play through στο κανάλι μου στο Twitch). Η προσοχή δόθηκε σε πράγματα που δεν δίνουν τα μεγάλα στούντιο, δηλ. σενάριο, μουσική, χαρακτήρες, συναίσθημα και καθόλου στα γραφικά.

 Το αποτέλεσμα ήταν μοναδικό με όλους να βάζουν τα κλάματα στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που είναι η ανατριχίλα του HL1 ,η διάρκεια, οι εκπληκτικές εναλλαγές πιστών , τι να πρωτοπείς.

Και το φανταστικό είναι ότι όλες οι συνέχειες ήταν η μια καλύτερη από την άλλη. Πράγμα που συμβαίνει αντίστpοφα συνήθως.

Το HL3 για μένα είναι το πιό πολυαναμενόμενο γεγονός στον χώρο του gaming. Θα ζήσω για να το δώ; :-(

 

Περιττό να πώ ότι με ψήσατε να ξαναπαίξω το Crysis 1 και το Far Cry 1 , τα δύο μοναδικά fps μάλλον που κοιτάνε στα μάτια το HL1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από FPS να αναφέρω το πρώτο Medal of Honor που ήταν θεϊκό, το Undying που ήταν σούπερ σούπερ, το HL2 ήταν τρομερό και φοβερό, το Modern Warfare 2 (δεν έχω παίξει το 1) ήταν από τίς καλύτερες εμπειρίες μου ποτέ σε FPS, και τώρα το Wolfenstein είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό, ικανοποιητικό, το ευχαριστήθηκα όσο δεν έχω ευχαριστηθεί τον τελευταίο καιρό.

 Εύφημος μνεία στο StarTrek : First Assault και το Alien vs Preadator 2. 

 Σόρι αν ήμουν off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έσκασε η είδηση για νέο PC exclusive!!

 

 

Το Toxikk είναι ένα νέο arena FPS (τύπου Unreal Tournament,Quake 3) από την indie dev team "Reaktor".

Ξεχωρίζει λόγο του κλασσικού gameplay τύπου arena,που έχει λείψει σε πολλούς που μεγαλώσαμε τη δεκαετία του 90.

Γρήγορη δράση με mouse aiming,με medkits και όπλα που τα βρίσκεις ψάχνωντας τα maps και σηκώνοντας τα απ' το πάτωμα!

Mutators τύπου instagib,low grav,και τα λοιπά και τα ρέστα!  :lol:

 

Αυτό ήταν αυτό που περίμενα. Παίζω Quake Live και για χρόνια έπαιζα Enemy Territory και αν και φοβερά στο gameplay τους τα γραφικά τους πλέον είναι αρχαία,και τα παιχνίδια τόσο παλιά που τα έχει ξεχάσει πολύς κόσμος.

 

Μακάρι να το φτιάξουν καλό και να μη το χαλάσουν Θεούλη μου!  :wub:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Halo: The Master Chief Collection Listed For PC On Amazon Spain

 

Αν και θέλω πολύ να ισχύει το παραπάνω, χλωμό το κόβω..

 

Λίγο δύσκολο με την κατάσταση του xboxone η ms το χρειάζεται ως exclusive σε xboxone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μώρε άσε τις πωλήσεις, εδώ μιλάμε για προ-πωλήση 

 

δίνεις δηλαδή λεφτά για κάτι που πρακτικά δε γνωρίζεις πώς θα είναι και σε μια εταιρεία που σε έχει ταΐσει μπόλικη φόλα 

 

ε τα θέλει μετά ο κώλος σου..

 

δε λέω πως τα δύο αυτά παιχνίδια θα είναι κακά, εύχομαι φυσικά να μην είναι, αλλά κάτσε πρώτα να δεις τι θα βγάλουν και μετά πάρτο

 

όχι έτσι στα τυφλά 

Να ταν το προβλημα οτι απλα δεν ξερεις πως θα ειναι. Το προβλημα ειναι οτι μιλαμε για ενα αγαθο που εχει "απειρες" κοπιες, και παρολαυτα τρεχεις να το προπαραγγελεις, μην τυχον και τελειωσει? Ελεος...

 

Στο κατω κατω, βλεπει η Ubisoft 2m προπαραγγελιες "good, βγαλτε το οπως ειναι, μη ξοδευουμε και resources για αλλους 2 μηνες development"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέντευξη Crytek:

http://www.eurogamer.net/articles/2014-08-08-the-transformation-was-painful-we-paid-the-price

 

Τα κύρια σημεία:

 

# Η Crytek θα αφοσιωθεί στο να φτιάχνει free to play παιχνίδια και να τα θεωρεί "υπηρεσίες" αντί για "προιόντα".

# Ryse 2 θα ξεκινήσει να φτιάχνεται "όταν ο κόσμος που θα έχει αγοράσει next gen κονσόλες θα είναι όσος έχει current gen σήμερα" γιατί προφανώς η Crytek πρέπει να διατηρήσει το όνομα που έχει φτιάξει για καλά γράφικα,πράγμα που τη προτρέπει απ' το να συνεχίσει να φτιάχνει παιχνίδια για xbox360/ps3,ενώ ταυτόχρονα ο αριθμός πουλημένων κονσολών xboxone/ps4 είναι πολύ μικρός..

# Καινούριο Crysis "ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον,προς το παρόν δεν εργαζόμασται σε αυτό".

# Άγνωστος έσωσε τη Crytek από τη χρεοκοπία με "μεγάλο deal" που θα αποκαλυφθεί κάποτε στο μέλλον. Προς το παρόν δεν επιθυμεί να δημοσιοποιηθεί το όνομα του.

# Η Microsoft θέλησε να αγοράσει τα πνευματικά της σειράς Ryse αλλά η Crytek δεν τα πούλησε.

# Ο Cevat σπάστηκε με την ανυπομονησία των υπαλλήλων που διαμαρτυρήθηκαν για το ότι δεν τους πλήρωναν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doom 3 Turned Ten Years Old, Still Looks Gorgeous Even For Today’s Standards

 

Πωπω, θα με κάνει να το βάλω πάλι..

 

 

Klein μωρε, ενα μετριο και βαρετο παιχνιδακι ηταν. Καμια σχεση με τα παλια και ειδικα το mod Brutal doom το οποιο απλα σκιζει και το παιζεις κατι παραπανω απο ανετα σημερα. Το μοναδικο σημειο που ειναι Χ στο brutal doom ειναι το reload. Δεν γινεται σε τετοιο παιχνιδι να υπαρχει reload, παει κοντρα σε ολοκληρη τη φιλοσοφια του τιτλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...