Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω ανακοίνωσαν ότι κάθε CoD πλέον θα κάνει ~3 χρόνια για να κυκλοφορήσει.Οπότε να ελπίζουμε σε κάτι διαφορετικό ; 

 

Εχεις καταλαβει λαθος. Το ιδιο το παιχνιδι θα βγαινει καθε χρονο. Αυτο που εχει αλλαξει ειναι οτι πλεον υπαρχουν 3 εταιριες παραγωγης του τιτλου και κανουν εναλαξ το development. 

 

Π.Χ. 

 

2014 -> Call of Duty απο εταιρια 1

2015 -> CoD απο εταιρια 2

2016 -> CoD απο εταιρια 3

2017 -> CoD απο εταιρια 1 και παλι. 

 

Ετσι η καθε εταιρια ξεχωριστα θα εχει 2 χρονια full development κυκλο πριν την κυκλοφορια. Δεν μπορει παραδειγμα η Trayarch να καταφερνει καθε φορα να βγαζει μεσα σε ενα χρονο CoD τιτλους με τη σεσουλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά κάθε CoD (απο κάθε αντίστοιχο studio) θα κάνει τρία χρόνια να βγεί (και μάλλον αυτό θα εννοεί ο Psycho).

Πάντως και πάλι, σιγά μην δούμε κάτι το διαφορετικό. Και πέντε χρόνια να είχανε περιθώριο, ακριβώς το ίδιο πράγμα θα μας έδιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται.

 

Σίγουρα αυτό θα είναι το επόμενο next big Thing και το πιό τρελό......

Αυτό θα είναι σίγουρα κάψιμο αλλά και επικίνδυνο(κατά την γνώμη μου) αλλά ας μην φύγω off-topic.

 

Το ίδιο θα ξαναπώ. Όσο προχωράει η τεχνολογία τόσο καινούργια πράγματα θα βλέπουμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ενδιαφέρον το occulus rift και νομίζω στην σωστή κατεύθυνση. Πιστεύω οτι θα είναι ο πρόγονος των επερχόμενων gaming interface που θα θέσουν το κλασσικό keyboard/mouse combo στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Η επιτυχία μιας τεχνολογίας έχει να κάνει σε τεράστιο βαθμό με την ευκολία χρήσης της. Εδώ στις 3D tv και μόνο η "υποχρεωτική" χρήση γυαλιών αποτρέπει κάποιους να το αξιοποιούν. Θεωρώ οτι μας περιμένουν εκπληκτικά πράματα στο μέλλον. Ας ρίξει μια ματιά η βιομηχανία και σε.. coin up 20ετίας για να πάρει ιδέες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον πράγματι αλλά να δούμε πως θα πάει τώρα που εξαγοράστηκε από το hatebook.Ο Carmack είπε ότι δεν θα ανακατευθεί, μακάρι να είναι έτσι, αλλά είναι κι' άλλες εταιρείες που δουλεύουν σε παρόμοιο project όπως η Sony(Για την οποία δεν ξέρουμε αν θα είναι για όλες τις πλατφόρμες ή μόνο για Ps4) και η True Player Gear.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ δεν πέθανε όταν είχαμε κάτι κουβάδες 8086 με 512 κβ ram και hercules και πάλι βγαζανε ενα σωρό games, έστω και φόλες, και τα βάζαμε με τα θηρία την Αmiga και τον ST και θα πεθάνει τώρα με τόση υποστήριξη, με τις 2 νέες κονσόλες να είναι κατά βαση pc και την valve να ετοιμάζετε να εξαπολύσει pc με άλλο λειτουργικό, ήμαρτον λέμε, όσοι μιλάνε για θάνατο του pcgaming είναι για κλοτσιές.

 

edited

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουάου!!! δεν το ήξερα!!! Και πόσο πάει αυτό το συστηματάκι σήμερα;

Πηρα το DK1 226 ευρω φιλε μου + 30 μεταφορικα.. Best money που εχω ξοδεψει για gadget ever!!! 

 

Τιποτα απο αυτα που θα δεις στο youtube και αυτα που θα διαβασεις δεν μπορουν να σε προετοιμασουν για την εμπειρια οταν το δοκιμασεις!

 

Εδωσα και 130 ευρω σε μελος εδω μεσα και πηρα ενα pc (ειχα καλομαθει με τις κονσολες) και με 386 ευρω παιζω next next next generation πλεον... :D

 

Ασε που εχουν περασει απο το σπιτι μου ολοι οι γνωστοι και φιλοι και τραβαω video τις αντιδρασεις τους οταν το δοκιμαζουν.. Sit down comedy!!!

 

 

Δειτε και ενα video που εφτιαξα και ιδιαιτερα το Half Life 2.. Τοσα χρονια μετα εξακολουθει να παραμενει το κορυφαιο fps!

 

 

Επισης εκπληκτικα ειναι και τα: Doom 3 BFG, Hawken, Euro Trucker 2, Live for Speed, TEAM FORTRESS 2, κα.. 

 

Κανα 2 games που εχω δοκιμασει (black mesa, skyrim) που δεν εχουν native υποστηριξη δεν μου αρεσανε.. Ειναι ευκολο να ζαλιστεις λογο οτι δεν εχουν φτιαχτει για oculus, ασε που στα περισσοτερα κουνας το οπλο με το κεφαλι σου λες και το φορας κερατο.. Το ζουμι ειναι στα games που εχουν φτιαχτει με το oculus στο μυαλο..

 

Τελος εχω παθει την πλακα μου με το VR Cinema.. Η αισθηση του μεγεθους της οθονης ειναι απλα απιστευτη!

 

 

Το ξερω οτι το DK2 ειναι στον δρομο αλλα δεν μπορουσα να περιμενω... Τωρα απλα υπομονη κανα 2 χρονακια για το retail... 

 

Οταν διορθωσουν τις ατελειες που εχει (χαμηλη αναλυση οθονης, θολουρα κατα την κινηση, ζαλαδα, κα) να ξερετε πως το μελλον στα video games ειναι το VR..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με απασχολεί το θέμα της κόπωσης και φθοράς του αυχένα από το βάρος του VR εξοπλισμού, το οποίο είναι μπροστά από το κεφάλι. Οι αυχενικοί σπόνδυλοι είναι ιδιαίτερα ευαίσθητοι.

 

Θα πρέπει το βάρος να πέσει κάτω από τα 100 γραμμάρια για να έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε το VR αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητάς μας.

 

Έχουμε ακόμα μιά 5-ετία στο νερό.

 

Κατα τα άλλα για το PC gaming, εγώ έπαθα PC gaming κόπωση και έχει τώρα κάνα 2-μηνο που ασχολούμαι σχεδόν αποκλειστικά με το 3DS.

 

Τρώω τρελό δούλεμα από το κουμπάρο μου που έχω υπολογιστή των 1000-φεύγα ευρώ, με καινούργια τηλεόραση 50 ιντζών καθαρά για PC gaming, και κάθομαι και ασχολούμαι με το 3DS.

 

Είχα ανάγκη από λίγο ποιοτικό ΑΑΑ JRPG και σε αυτό το τομέα το PC πάσχει σοβαρά.

 

Εν αναμονή για Dark Souls.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, για την ώρα είναι λίγο ρηχά τα πράγματα..Σιγά σιγά όμως με Watch Dogs, Wildstar, Wolfenstein κ.α θα ασχοληθούμε περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Oculus Rift θα αποτύχει όπως έχουν αποτύχει παρόμοιες προσπάθειες VR, όπως απέτυχε παρόμοια προσπάθεια ανάστασης του 3D.

O λόγος είναι ότι η τεχνολογία δεν είναι ακόμη ώριμη και είναι προς τη λάθος κατεύθυνση.

Όταν βγάλουν Holodeck αλά Star Trek είμαι μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Oculus Rift θα αποτύχει όπως έχουν αποτύχει παρόμοιες προσπάθειες VR, όπως απέτυχε παρόμοια προσπάθεια ανάστασης του 3D.

O λόγος είναι ότι η τεχνολογία δεν είναι ακόμη ώριμη και είναι προς τη λάθος κατεύθυνση.

Όταν βγάλουν Holodeck αλά Star Trek είμαι μέσα.

 

Πρέπει να δουλέψεις σαν σύμβουλος στο facebook. Αφού θα τους γλύτωνες 10 billion $, σίγουρα θα τσιμπούσες 300.000$ per annum salary 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...