Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/2/2018 στις 8:24 ΠΜ, seithan είπε

Απο το "τρέχω" VR μέχρι "απολαμβάνω" VR, μεσολαβούν ίσως και 2 χιλιάρικα ευρώ διαφορά. 

Mε i5 4430 kai r9 390 το απολαμβανα στο προηγούμενο pc,οπότε σιγουρα δεν χρειάζεται "2 χιλιαρικα ευρω διαφορά".
Αν δεν έχετε πρακτική εμπειρία για κάτι,μην αναπαράγετε οτι διαβάζετε δεξιά-αριστερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
20 λεπτά πριν, Snoob είπε

Δίκιο έχεις, είναι στην Arstotzka...

Εντάξει, θα το ξανατρέξω, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρω, όποιος έφτιαξε το βίντεο πρέπει να τους έχει μάθει απέξω :)

Έτσι φαίνεται. Πιθανόν επειδή θα πρέπει να έχει παίξει το παιχνίδι πολλές φορές. 

Για μένα ο στόχος μου στο παιχνίδι ήταν μεν να δω κάποιες εναλλακτικές εκβάσεις στις επιμέρους ιστορίες και στην κατάληξη αλλά το 100% δεν μου φαίνεται και πολύ fun times. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν το λέω για το 100% τόσο, όσο για το πόσους πρέπει να περνάς από έλεγχο για να μπορέσεις να αντέξεις -οικονομικά- ώστε να δεις την κατάληξη.

Είχα φάει άσχημες ήττες στο συγκεκριμένο -το συγκεκριμένο διαβατήριο θα το είχα χάσει, δεν θυμάμαι παρά μόνο 1-2 πόλεις πού ακριβώς είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δοκίμασα πάλι: πρώτη μέρα, 14. Έμαθα το χρώμα των "δικών μας" διαβατηρίων και 2 από τις 3 πόλεις έκδοσης. Καλά πήγε. Έριχνα και μια γρήγορη ματιά στο φύλο και τη φωτογραφία.

Παραλίγο να πιάσει και κάτι που ήθελα να δω: αν προλάβεις να βάλεις στο χώρο ελέγχου πολίτη, την ώρα που τελειώνει η μέρα σου, μπορείς να τον κρατήσεις εκεί όσο θες για έλεγχο; (δεν πρόλαβα, έδωσα "επόμενος" αλλά πριν μπει στο κουβούκλιο έληξε η ώρα...)

Φαντάζομαι τι θα γίνεται σε διψήφιο αριθμό ημερών ή όταν μπουν και άλλες παράμετροι.

Κρίμα, ως ιδέα είναι εξαιρετική, αλλά η πίεση χρόνου μου το χαλάει. Το ίδιο ακριβώς με το beholder, που επίσης έχει υπέροχη αισθητική, αλλά δεν το προλαβαίνω καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Snoob είπε

Παραλίγο να πιάσει και κάτι που ήθελα να δω: αν προλάβεις να βάλεις στο χώρο ελέγχου πολίτη, την ώρα που τελειώνει η μέρα σου, μπορείς να τον κρατήσεις εκεί όσο θες για έλεγχο; (δεν πρόλαβα, έδωσα "επόμενος" αλλά πριν μπει στο κουβούκλιο έληξε η ώρα...)

Ναι, ισχύει αυτό, εκτός και αν το έχουν αλλάξει με κάποιο patch -- που δεν το νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρενθετικά, απορώ πώς δεν υπάρχει νήμα γι' αυτό το διαμαντάκι. Γίνεται αγχωτικό από πολύ νωρίς, αλλά ως ιδέα είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/27/2018 στις 7:24 ΜΜ, ilos είπε

Κυκλοφόρησε σήμερα το Into The Breach στο steam.

http://store.steampowered.com/app/590380/Into_the_Breach/

Πρόκειται για ένα νέο roguelike από τους δημιουργούς του FTL. Θα το παρομοίαζα σαν ένα xcom mod για τα advance wars (αν έχετε παίξει ποτέ αυτά τα παιχνίδια). Κοντρολάρεις μια ομάδα από 3 mechs (τα οποία όπως και στο FTL ξεκλειδώνουν αρκετές νέές παραλλαγές/συνδυασμούς όσο το παίζεις) σε tile based maps με turn based combat. Τα mech γίνονται customized με διάφορα abilities που τα χρησιμοποιείτε σε συνδυασμό με τα enviromental hazards καθώς και το γεγονός ότι γνωρίζετε από πριν το turn του αντιπάλου (τα σιχαμένα Vek :)). Προσεχτικός σχεδιασμός στην αλληλουχία των επιθέσεων για να προστατευθεί ο άμαχος πληθυσμός (grid power) όσο και τα ποίκιλα side objective είναι περισσότερο απαραίτητα και από την ίδια την ζωή των πιλότων των mech σας πολλές φορές (ειδικά στην αρχή που αυτοί είναι underleveled). Κάθε πλήρες run  είναι περίπου όσο και στο ftl θα έλεγα κάνα δίωρο.

στο ιδιο μοτιβο βλεπω αυτο


σε αλλα νεα Classic SNES JRPG, Chrono Trigger, is now available on Steam, αλλα ειναι android/iphone port

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/26/2018 στις 9:57 ΠΜ, Snoob είπε

Παρενθετικά, απορώ πώς δεν υπάρχει νήμα γι' αυτό το διαμαντάκι. Γίνεται αγχωτικό από πολύ νωρίς, αλλά ως ιδέα είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσα.

Το πήρα κι εγώ σήμερα που το έχει προσφορά στα 4.49€ (έχει παίξει και κάτω από 2€ για λίγο από ότι είδα).

Εντάξει. Στρες στο φούλ. Να έχω αλληθωρίσει να κοιτάζω σε τέσσερα σημεία ταυτόχρονα, να σκέφτομαι πως αν κάνω λάθος η οικογένειά μου δε θα φάει σήμερα αλλά παράλληλα να έχω πλήρως ενσωματωθεί στο ρόλο μου, ενώ δίπλα βάραγε η «μικρή γιατρός» του Disney Junior που έβλεπαν τα μικρά.

Κάψιμο. 

Κι όλα αυτά από 41mb παιχνίδι, προς επίρρωση αυτού που είπες. Κάποιες φορές (όχι πάντα) αρκεί μια καλή ιδέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

σε αλλα νεα Classic SNES JRPG, Chrono Trigger, is now available on Steam, αλλα ειναι android/iphone port

Και εχει φαει απειρο κραξιμο επειδη στην ουσια ειναι η mobile εκδοση του παιχνιδιου,κοινως lazy port στο μεγαλειο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.012c157bc2b3b975b3b42818ee8aee03.png

Σύμφωνα με βάσιμες πληροφορίες που διαδόθηκαν από το Games Beat το Battlefield του 2018 θα διαδραματίζεται στον Β΄ Παγκόσμιο πόλεμο και θα ονομάζεται Battlefield V. To Battlefield επιστρέφει στο WWII μετά από σχεδόν 10 χρόνια, μιας και η τελευταία τέτοια κυκλοφορία της σειράς ήταν το Battlefield 1942 του 2009. Το site αναφέρει πως οι πηγές προέρχονται από την ΕΑ αλλά δεν διευκρινίζει από που ακριβώς καθώς θέλει να διατηρηθεί η ανωνυμία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...