Προς το περιεχόμενο
PC Gaming (Συζήτηση)

Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Nick77 είπε

Απλά νομίζω ότι τη δυνατότητα να επιλέγεις 10 παιχνίδια την δίνει σε όσους και καλά συνέχισαν να είναι συνδρομητές έπειτα από την αλλαγή του humble monthly σε humble choice στα τέλη του '19. Αν δεν κάνω λάθος σε καινούριους συνδρομητές επιτρέπει την επιλογή 9 παιχνιδιών από τα 12. Εκτός αν πλέον και στους καινούριους δίνει 10/12 και μας κοροϊδεύει και σε αυτόν τον τομέα... :P

Εγώ χθες επέλεξα 9 από τα 12 παιχνίδια. Συν 1 ακόμα αύριο που είναι το mystery. Σε παλιούς είναι 10 στα 12 συν το mystery? 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 10,4k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Το πρόβλημά μου είναι αυτό ακριβώς: αν οι κατηγορίες είναι αληθινές. Αν δεν είναι; Ποιος κατηγορήθηκε και, όταν κρίθηκε αθώος ή δεν αποδείχτηκε το παραμικρό, αποκαταστάθηκε η φήμη του;

O Benoît Sokal (δημιουργός των Amerzone και Syberia (1-3) point and click adventure games) απεβίωσε χθες.  https://www.microids.com/mourning-benoit-sokal/

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι, οι "παλιοί" επιλέγουμε 10 συν το mystery.

Βέβαια πέραν 4-5 παιχνιδιών, τα υπόλοιπα συνήθως είναι σαβουρίτσες, οπότε τι 9 τι 10...

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και ειναι wow-related, το βαζω εδω. Μολις εμαθα οτι βρηκανε νεκρο τον Byron Βernstein(Reckful). Ο καλυτερος pvp-rogue player του WoW, λογος που πολλοι ξεκινησαμε να παιζουμε αρενες με warrior, που μας εμαθε το game και φυσικα ενας απο τους αγαπημενος μου streamers. Απστευτα λυπηρο γεγονος :( 

R.I.P.

Επεξ/σία από najinblue3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν έπαιζα ποτέ WoW τον έβλεπα όμως στο hearthstone και καμία φορά τα IRL streams του είχαν πλάκα, είχε έρθει και Ελλάδα Σαντορίνη αν θυμάμαι καλά.

R.I.P ☹️

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

τρομερο  αυτο που συνεβει σημερα.  εγω τον γνωριζα απο το Hearthstone. απο οτι διαβασα, ζητησε την πρωην κοπελα του σε γαμο μεσα απο το twitter. και πεσανε τα τρολς να τον φανε, τον κοροιδευανε και του ζηταγανε να σκοτωθει. κατι που το εκανε στο τελος. εφριξα με καποια απο τα tweets που διαβασα. και μαλιστα υπηρχε απο πολυ παλια ιστορια με bullying και harassment εις βαρος του. φαινεται το τελευταιο περιστατικο ηταν και η τελευταια σταγονα..

τι να πω, κριμα,. ας αναπαυτει τουλαχιστον ειρηνικά το παλικαρι τωρα. 😔

• Like 1
  • Sad 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τι να πω κρίμα πραγματικά. Αυτό το καρκίνωμα τα social media και το cyber bullying να επηρεάζει τον ψυχισμό ακόμα και ώριμων θεωρητικά ανθρώπων δε το κατάλαβα ποτέ. Τον θυμάμαι και εγώ από κάποια streams. RIP.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Έχω παίξει μαζί του στο Hearthstone στο legend ladder αλλά ήταν πιο γνωστός για τους απίστευτους τελικούς στο wow mlg με τον shadow dance rogue του. Τον θυμάμαι πίσω στο wotlk ηταν πολύ εντυπωσιακός

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το Humble Bundle Ιουλιου βγηκε οποτε και προχωρησα στις αγορες μου στο steam για το καλοκαιρι και λογω steam summer sale και καποιων παιχνιδιων που ηθελα απο καιρο να παρω οπως και καποια παλια διαμαντακια που θελω να ξανα παιξω. Το Dying Light ειναι η Enchanced εκδοση το Life Is Strange η deluxe το Nier η standard μιας και δεν προσφερει κατι παραπανω η YoRHa Edition που να προσθετει στο παιχνιδι. Τα Portal κλασικα ακομα με εχουν μεινει απο το PS3 οποτε θα τα ξανα παιξω τα quell εξαιρετικα puzzle παιχνιδακια τα εχω τελειωσει στο κινητο αλλα τα προτεινω για κατι χαλαρο να εξασκισουμε και το μυαλο μας. Το Shadow Tactics και το Soma δεν θα μπορουσα να τα παραλειψω εχω ακουσει τα καλυτερα εδω μεσα το Sonic στο 1 ευρω ηταν instant buy τα Tomb Raider κλασικα παιχνιδια που ακομα και σημερα παιζονται ανετα. Τα 2 Batman της Telltale παρτε τα με τις shadow εκδοσεις ειναι ιστορικο χαμηλο απο τα 12.49 που ειχαν στο epic. Hollow knight/Ori απο τα καλυτερα indie αριστουργηματα και πιστευω θα με κρατησουν πολλες ωρες ποιοτικου και challenging gameplay στους πολυ ομορφους κοσμους που εχουν. Kona/Seraph/Suzy Cube/Niko Through The Dream μου αρεσαν οπτικα το καθενα για τον δικο του ομορφο κοσμο που εχει. Mirror Edge παρομοιο δεν εχει ξανα βγει και το νεο εχει παρει πολυ χαμηλες βαθμολογιες. 

Προφανως και τα προτεινω ελπιζω να βοηθησει καποιους να διαλεξουν το επομενο τους παιχνιδι τωρα που εχουμε εκπτωσεις. Επομενες αγορες θα παω σε Witcher 3/Horizon Zero Dawn. 

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το Humble Bundle Ιουλιου βγηκε οποτε και προχωρησα στις αγορες μου στο steam για το καλοκαιρι και λογω steam summer sale και καποιων παιχνιδιων που ηθελα απο καιρο να παρω οπως και καποια παλια διαμαντακια που θελω να ξανα παιξω. Το Dying Light ειναι η Enchanced εκδοση το Life Is Strange η deluxe το Nier η standard μιας και δεν προσφερει κατι παραπανω η YoRHa Edition που να προσθετει στο παιχνιδι. Τα Portal κλασικα ακομα με εχουν μεινει απο το PS3 οποτε θα τα ξανα παιξω τα quell εξαιρετικα puzzle παιχνιδακια τα εχω τελειωσει στο κινητο αλλα τα προτεινω για κατι χαλαρο να εξασκισουμε και το μυαλο μας. Το Shadow Tactics και το Soma δεν θα μπορουσα να τα παραλειψω εχω ακουσει τα καλυτερα εδω μεσα το Sonic στο 1 ευρω ηταν instant buy τα Tomb Raider κλασικα παιχνιδια που ακομα και σημερα παιζονται ανετα. Τα 2 Batman της Telltale παρτε τα με τις shadow εκδοσεις ειναι ιστορικο χαμηλο απο τα 12.49 που ειχαν στο epic. Hollow knight/Ori απο τα καλυτερα indie αριστουργηματα και πιστευω θα με κρατησουν πολλες ωρες ποιοτικου και challenging gameplay στους πολυ ομορφους κοσμους που εχουν. Kona/Seraph/Suzy Cube/Niko Through The Dream μου αρεσαν οπτικα το καθενα για τον δικο του ομορφο κοσμο που εχει. Mirror Edge παρομοιο δεν εχει ξανα βγει και το νεο εχει παρει πολυ χαμηλες βαθμολογιες. 

Προφανως και τα προτεινω ελπιζω να βοηθησει καποιους να διαλεξουν το επομενο τους παιχνιδι τωρα που εχουμε εκπτωσεις. Επομενες αγορες θα παω σε Witcher 3/Horizon Zero Dawn. 

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png

πόσα έδωσες συνολικά;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, Arkin είπε

Λιγο πανω απο 50 ευρω.

το shadow tactics είχε δοθεί από την epic, το soma ήταν καιρό στο trove και τα περισσότερα από τα άλλα είχαν δοθεί σε bundles στο παρελθόν. Δεν λέω ότι είναι τρομερή τιμή το 50ρικο και πιθανόν τα παιχνίδια το αξίζουν με το παραπάνω αλλά ίσως μπορούσες να τα βρεις φθηνότερα.

• Confused 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, marios02 είπε

το shadow tactics είχε δοθεί από την epic, το soma ήταν καιρό στο trove και τα περισσότερα από τα άλλα είχαν δοθεί σε bundles στο παρελθόν. Δεν λέω ότι είναι τρομερή τιμή το 50ρικο και πιθανόν τα παιχνίδια το αξίζουν με το παραπάνω αλλά ίσως μπορούσες να τα βρεις φθηνότερα.

Πολυ δυσκολα πιο φθηνα. Μονο απο steam αυτα που πηρα μειον το 5ευρω βγηκε η τιμη 10 ευρω κατω απο τις lowest τιμες εκτος τα free και τα bundles. Το shadow tactics και το soma ξερω οτι ειχαν δωθει αλλα δεν τα πηρα αλλα θελω να τα εχω και στο steam. Το soma ειναι ακομα στο trove εχω ενεργη συνδρομη και ειναι DRM FREE αλλα το ηθελα στο steam. Dying light 10αρικο απο DLCGAMER δεν εχει παιξει πιο φθηνα και το Nier απο CDKEYS 11 ευρω ουτε αυτο εχει παιξει πιο φθηνα και ειναι εξαιρετικη τιμη για τετοιο παιχνιδι. Επισης γνωριζω για τα bundles που εχουν παιξει αλλα αυτη τη στιγμη στις τιμες που παιζουν για το συνολο των παιχνιδιων που θα ασχοληθω με ολα θεωρω οτι τα χρηματα που εδωσαν ειναι πολυ λιγα. Απο κλειδαραδικα οπως G2A/KINGUIN κτλ δεν αγοραζω ποτε εκτος CDKEYS που το εμπιστευομαι και Instant Gaming. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πολυ δυσκολα πιο φθηνα. Μονο απο steam αυτα που πηρα μειον το 5ευρω βγηκε η τιμη 10 ευρω κατω απο τις lowest τιμες. Το shadow tactics και το soma ξερω οτι ειχαν δωθει αλλα δεν τα πηρα αλλα θελω να τα εχω και στο steam. Το soma ειναι ακομα στο trove εχω ενεργη συνδρομη και ειναι DRM FREE αλλα το ηθελα στο steam. Dying light 10αρικο απο DLCGAMER δεν εχει παιξει πιο φθηνα και το Nier απο CDKEYS 11 ευρω ουτε αυτο εχει παιξει πιο φθηνα και ειναι εξαιρετικη τιμη για τετοιο παιχνιδι. Επισης γνωριζω για τα bundles που εχουν παιξει αλλα αυτη τη στιγμη στις τιμες που παιζουν για το συνολο των παιχνιδιων που θα ασχοληθω με ολα θεωρω οτι τα χρηματα που εδωσαν ειναι πολυ λιγα. Απο κλειδαραδικα οπως G2A/KINGUIN κτλ δεν αγοραζω ποτε εκτος CDKEYS που ειναι το εμπιστευομαι και Instant Gaming. 

Ναι συμφωνώ, δεν είπα ότι όλα ήταν bundled, σαφώς και είναι ιστορικά χαμηλά σε κάποια από αυτά. Εντάξει, το SOMA εννοείται προτιμότερο να το έχεις με achievements, cloud saves κλπ οπότε καταλαβαίνω γιατί το πήρες.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.