Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει που αναφέρεται το "next-gen games". Οι κονσόλες θα έχουν στην καλύτερη gpu power ισάξια της 2080S, δηλαδή πιθανώς αντίστοιχη της 3060Ti/6700, mid to high end επομένως. Ε εντάξει. Πόσο καλύτερα γραφικά θα μπορούν να υποστηρίξουν απ' ότι έχουμε δει στα PC; Ή εννοούν next gen σε σχέση με τις τωρινές κονσόλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει που αναφέρεται το "next-gen games". 

There are no plans to release this BF game on old-gen consoles (at least for now)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει που αναφέρεται το "next-gen games". Οι κονσόλες θα έχουν στην καλύτερη gpu power ισάξια της 2080S, δηλαδή πιθανώς αντίστοιχη της 3060Ti/6700, mid to high end επομένως. Ε εντάξει. Πόσο καλύτερα γραφικά θα μπορούν να υποστηρίξουν απ' ότι έχουμε δει στα PC; Ή εννοούν next gen σε σχέση με τις τωρινές κονσόλες;

Δεν υπάρχει next-gen για το PC, αυτά αφορούν τις κονσόλες. Ωστόσο όταν λέμε next-gen graphics, εννοούμε παιχνίδι που είναι καθαρά φτιαγμένο για PS5 ή XSX. Αν φτιάχνεται και για τις τωρινές κονσόλες τότε είναι current-gen οπτικά όπως ό,τι έχουμε δει ως τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2020 στις 7:47 ΜΜ, DaVillain είπε

Αυτό ακριβώς. Ουδέποτε μίλησαν για "νέα μηχανή γραφικών". Εδω και πολύ καιρό ήταν ξεκάθαροι και είχαν πει οτι δεν θα φτιάξουν νέα μηχανή αλλά και το Starfield και το TES6 θα ειναι στην δική τους κλασσική μηχανή γραφικών, την οποία θα κάνουν overhaul (τσεκαρισμα και αναβάθμιση) για την νέα γενιά.

Μια μηχανή που ειναι στην ουσια η Gamebryo του Morrowind, που εγινε overhaul στο Oblivion και Fallou3 & NV, που ξαναέγινε overhaul (με αλλο ονομα ως Creation) στο Skyrim και τρωει μικροαναβαθμισεις απο τότε σε F4 & F76. E και τώρα θα φάει ένα ακόμα overhaul για την νέα γενιά.

τα προβλήματα όμως που εχει το F76, πολλά από αυτά πηγάζουν πίσω στο Morrowind. πραγματικα δε ξέρω κατα πόσο ειναι εφικτό να συνεχίσουν αυτή την κοπτοραπτικη αντί να κανουν ριζική αλλαγή. Ας ελπίζουμε οτι θα τους βγει, γιατι 10+ χρόνια ταλαιπωρίας εχει τραβήξει ο κοσμος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει που αναφέρεται το "next-gen games". Οι κονσόλες θα έχουν στην καλύτερη gpu power ισάξια της 2080S, δηλαδή πιθανώς αντίστοιχη της 3060Ti/6700, mid to high end επομένως. Ε εντάξει. Πόσο καλύτερα γραφικά θα μπορούν να υποστηρίξουν απ' ότι έχουμε δει στα PC; Ή εννοούν next gen σε σχέση με τις τωρινές κονσόλες;

Απάντησες μόνος σου. Μια χαρά next gen είναι αν πας από mobile hd7770 -> 6700(xt) και από σαπάκι kabini custom jaguar apu που μπαίνει σε tablets σε mobile zen 2 με κυριλέ ρολογάκια.

Η πλάκα είναι ότι μια κονσόλα ps5 digital θα κάνει περίπου όσο μια 6700xt. Τροφή για σκέψη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 2021 είναι η χρονιά των παιχνιδομηχανών όπου όλη η βιομηχανία θα τις σπρώξει για πολλούς λόγους.

Οπότε ναι , τα pc θα ταλαιπωρηθούν από υπερτιμημένο hardware και unoptimized games που θα τρέχουν καλύτερα στις νέες κονσόλες παρά σε ένα pc με διπλάσια τιμή. Η "χρυσή" τριετία των pc 2018/2019/2020 έλαβε τέλος (δεν ξέρω για πόσο , ίσως για καμιά 2ετία μέχρι να πουλήσουν αρκετές κονσόλες)

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα ειναι κακη ιδεα να κανεις νεο PC πανω στο console lauch, τα πραγματα ειναι περιεργα. θα περιμενα τουλαχιστον ενα χρονο πριν κανω σοβαρη επένδυση για να δουμε που παει η αγορα και ολες οι νεες τεχνολογιες :) 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Η 6700ΧΤ θα είναι καλύτερη όμως..

Από του SeX ίσως είναι στα ίδια ή ελάχιστα καλύτερη σε θεωρητικά specs. Πρακτικά στα ports όμως αυτό σημαίνει ότι θα παίζει console parity settings στην καλύτερη των περιπτώσεων αν είναι άψογο το port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

Τι κρίμα που δεν είναι πιστό remake, αμφιβάλλω για τρελες διαφορες αναμεταξύ remaster και mods. :(

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...