Προς το περιεχόμενο
PC Gaming (Συζήτηση)

Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Κατω κατω με ψιλα γραμματακια.. 

Additional fees can be withheld depending on your location.

Μαλλον επρεπε να το παρω απο το Ευρωπαικο gamersgate η gamebillet και οχι απο το αγγλικο. Καλη ταριφα παντως.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 10k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Το πρόβλημά μου είναι αυτό ακριβώς: αν οι κατηγορίες είναι αληθινές. Αν δεν είναι; Ποιος κατηγορήθηκε και, όταν κρίθηκε αθώος ή δεν αποδείχτηκε το παραμικρό, αποκαταστάθηκε η φήμη του;

O Benoît Sokal (δημιουργός των Amerzone και Syberia (1-3) point and click adventure games) απεβίωσε χθες.  https://www.microids.com/mourning-benoit-sokal/

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικά παιχνίδια τα No One Lives Forever και δε βλέπω remaster δυστυχώς:

https://www.rockpapershotgun.com/2020/11/09/a-toast-to-no-one-lives-forever-on-its-20th-birthday/

Τσιμπήστε τα από εδώ: http://nolfrevival.tk/

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 ώρες πριν, Despotas είπε

Εξαιρετικά παιχνίδια τα No One Lives Forever και δε βλέπω remaster δυστυχώς:

https://www.rockpapershotgun.com/2020/11/09/a-toast-to-no-one-lives-forever-on-its-20th-birthday/

Τσιμπήστε τα από εδώ: http://nolfrevival.tk/

Πόσο φοβερό το 2! Πάνε σχεδόν 20 χρόνια που το έπαιξα και το θυμάμαι λες και ήταν χθες. Και με ένα 100ρικο το αγόραζα άνετα ένα remake. Και ας μην δίνω ούτε διψήφια ποσά για τα αυτοαποκαλούμενα Triple A σημερινά.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τους αγόρασαν τους κοδμαστερς

Take-Two + Codemasters

23 ώρες πριν, stevenfins είπε

https://www.vg247.com/2020/11/10/take-two-f1-dirt-codemasters/

Επιβεβαιώθηκε η εξαγορά της codemasters από την Take Two. Όχι ιδιαίτερα θετική είδηση θα έλεγα..

Δεν το είχα δει το νέο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω να κάνω μία ερώτηση.

Όταν κάνω μία εγκατάσταση παιχνιδιού στο τάδε δίσκο, ενώ εγκαθιστάται το παιχνίδι εκεί που επιλέγω, βλέπω πως εγκαθιστά και διάφορα άλλα δεδομένα στον δίσκο c. Υπάρχει τρόπος να τα εγκαθιστώ κι αυτά στον δίσκο που επιλέγω να εγκαθίστανται ώστε να είναι μαζί με τα παιχνίδια; Δηλαδή να μην δεσμέυω τον χώρο του δίσκου C γιατί είναι μόνο 100gb.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
26 λεπτά πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Καλημέρα παιδιά.

Όταν κάνω μία εγκατάσταση παιχνιδιού στο τάδε δίσκο, ενώ εγκαθιστάται το παιχνίδι εκεί που επιλέγω, βλέπω πως εγκαθιστά και διάφορα άλλα δεδομένα στον δίσκο c. Υπάρχει τρόπος να τα εγκαθιστώ κι αυτά στον δίσκο που επιλέγω να εγκαθίστανται ώστε να είναι μαζί με τα παιχνίδια; Δηλαδή να μην δεσμέυω τον χώρο του δίσκου C γιατί είναι μόνο 100gb.

Ποια άλλα δεδομένα εννοείς; Αν λες φακέλους cache και τέτοια, έχει το κάθε πρόγραμμα (steam, origin κτλ) επιλογή στις ρυθμίσεις να το αλλάξεις. Κάτι άλλο που να πιάνει σημαντικό χώρο δεν μου έρχεται, πχ τα saves είναι ασήμαντο μέγεθος.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Καλημέρα παιδιά.

Τα αρχεία συνήθως είναι πολύ μικρά σε μέγεθος configurations files. Aντε άμα έχεις άπειρα saves σε κάνα game να πιάσουν λίγο χώρο, αλλα τα σβήνεις οποτε θες. Επίσης κάποια games έχουν θέμα όταν δεν γίνονται install στο system drive.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι σωστά δεν πιάνουν χώρο ευτυχώς!:D Απλά γίνεται μπάχαλο στα "εγγραφά μου" που πάνε και σε μερικά μου έχει τύχει να κάνουν και φακέλους παρά φακέλους (μερικά και χύμα σε άλλον χώρο του c) και τρέχα γύρευε να βρεις ποιο είναι και ανήκει που!!!:confused:

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 λεπτά πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Ναι σωστά δεν πιάνουν χώρο ευτυχώς!:D Απλά γίνεται μπάχαλο στα "εγγραφά μου" που πάνε και σε μερικά μου έχει τύχει να κάνουν και φακέλους παρά φακέλους (μερικά και χύμα σε άλλον χώρο του c) και τρέχα γύρευε να βρεις ποιο είναι και ανήκει που!!!:confused:

Εγώ μόλις τρέχω 1η φορά ένα παιχνίδι, τσεκάρω στα έγγραφα και στα AppData να δω τι φακέλους έχει δημιουργήσει και τους αλλάζω εικονίδιο (έχει μέσα στην εγκατάσταση του παιχνιδιού) έτσι ώστε να ξέρω από ποιο έχουν δημιουργηθεί όταν έρθει η ώρα να το σβήσω. Αλλά και να ξεφύγει κάτι δεν έγινε και τίποτα.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Εγώ μόλις τρέχω 1η φορά ένα παιχνίδι, τσεκάρω στα έγγραφα και στα AppData να δω τι φακέλους έχει δημιουργήσει και τους αλλάζω εικονίδιο (έχει μέσα στην εγκατάσταση του παιχνιδιού) έτσι ώστε να ξέρω από ποιο έχουν δημιουργηθεί όταν έρθει η ώρα να το σβήσω. Αλλά και να ξεφύγει κάτι δεν έγινε και τίποτα.

Πως γίνεται αυτό φίλε;😲 Που ακριβώς έχει αυτή την επιλογή στην εγκατάσταση του παιχνιδιού; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Πως γίνεται αυτό φίλε;😲 Που ακριβώς έχει αυτή την επιλογή στην εγκατάσταση του παιχνιδιού; 

Όχι δεν έγινα κατανοητός. :P Εννοώ ότι μέσα στον φάκελο που έχει γίνει η εγκατάσταση του παιχνιδιού, έχει εικονίδια για να διαλέξω να βάλω σ' αυτά που δημιουργεί αφού το τρέξω 1 φορά.

Επεξ/σία από p4n0s86
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φτιάξε φακέλους μέσα στον δίσκο που θες για music/documents/desktop κτλ και μετακίνησε τα paths τους στον αντίστοιχο. Έτσι πχ εάν έχεις έναν ssd 100gb θα τον κρατάς άδειο, και τα πάντα από αυτά θα μπαίνουν στον μηχανικό που είναι 12ΤΒ παράδειγμα. Τον appdata δεν τον μετακινείς, μη το κάνεις δηλαδή.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
11 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Φτιάξε φακέλους μέσα στον δίσκο που θες για music/documents/desktop κτλ και μετακίνησε τα paths τους στον αντίστοιχο. Έτσι πχ εάν έχεις έναν add 100gb θα τον κρατάς άδειο, και τα πάντα από αυτά θα μπαίνουν στον μηχανικό που είναι 12ΤΒ παράδειγμα. Τον appdata δεν τον μετακινείς, μη το κάνεις δηλαδή.

Κι αυτό γίνεται ναι, αλλά καθαρά για τα saves και τα settings των παιχνιδιών δεν υπάρχει λόγος. Εκτός αν βάζει τίποτα mods στο Eurotruck ας πούμε που πιάνουν μερικά giga οπότε τότε είναι η λύση.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Κι αυτό γίνεται ναι, αλλά καθαρά για τα saves και τα settings των παιχνιδιών δεν υπάρχει λόγος. Εκτός αν βάζει τίποτα mods στο Eurotruck ας πούμε που πιάνουν μερικά giga οπότε τότε είναι η λύση.

Ναι σπανια, επίσης σε κάνα RPG που κανεις πολλά hard saves παίζει να φτάσει μερικά gb, αλλα και πάλι πρόβλημα δεν είναι πιστεύω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.