Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όχι δεν είναι κακό το game, αλλα σίγουρα ήταν το χειρότερο exclusive του PS4

Υπαρχουν και χειροτερα παιχνιδια απο αυτο βλεπε Knack,Killzone Shadowfall,TheOrder,Godzilla(αν μετραει)κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα παντως μου αρεσε το συγκεκριμενο εξου και το οτι περα οτι το εκανα πλατινα το παιχνιδι εβγαλα το παιχνιδι και στην τερμα δυσκολια καθως επισης και new game+ survival 2 και γενικα εβγαλα και τα dlc achievement καθως επισης εκατσα και βρηκα τα παντα in game.Και τελειωσα ολα τα challenges με gold.

To παιχνιδι σαφως και εχει θεματα και καποια στιγμη οντως κανει κοιλια και ισως εκει αρχιζεις και βαριεσαι αλλα δεν το λες οτι ειναι και σκουπιδι το παιχνιδι.Θεωρω ηταν μια τιμια προσπαθεια για ενα studio που πρωτη φορα εκατσε και εφτιαξε ενα τετοιο παιχνιδι.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Υπαρχουν και χειροτερα παιχνιδια απο αυτο βλεπε Knack,Killzone Shadowfall,TheOrder,Godzilla(αν μετραει)κλπ.

To The Order ήταν more of a tech demo, το Killzone ήταν όντως μέτριο αλλα πιο fun tbh, το Knack δεν το έπαιξα. Το Godzilla δεν το κάνω καν google. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποταμι δεν γυριζει πισω

ο Jim Ryan, πρόεδρος της Sony Interactive Entertainment, ανακοινωσε ότι θα έρθουν και άλλα PlayStation exclusives στο PC

https://www.vg247.com/2021/02/23/days-gone-pc-spring-more-playstation-exclusives/

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πεσουν και τα τσιμεντα οταν συμβει το αντιστοιχο με το Σπαρτιατη...

Οσο και να το περιμενεις, οταν γινει θα ειναι το απολυτο playstation δωρο στην κοινοτητα του pc gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το last of us 1 που ειναι το περιμενω απο τοτε που βγηκε στο ps3...Θα βγει και αυτο η να περιμενουμε να βγει στο pc μαζι με το ps6? Μακαρι να γινει με ολα τα exclusive αλλα δεν το βλεπω...

Ps.Εκανα υπομονη τοτε με το ps3 ποσα χρονια, μολις βγηκε το παιχνιδι στο ps4 τσιμπησα την κονσολα μονο κ μονο για αυτο το παιχνιδι.Αν ειναι να σου βγαλουν τον πιστη μεχρι να βγει ενα παιχνιδι στο Pc χιλιες φορες να παρεις την κονσολα και να τα παιξεις ολα στην ωρα τους και μετα πουλας την κονσολα αν δεν την θες, παρα να γινεις σαν αυτον εδω μεχρι να ερθει ενα πολυποθητο σου παιχνιδι..

 

530e4dfe63551dc0d0895c128fd41010.jpeg

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, icenex είπε

Το last of us 1 που ειναι το περιμενω απο τοτε που βγηκε στο ps3...Θα βγει και αυτο η να περιμενουμε να βγει στο pc μαζι με το ps6? Μακαρι να γινει με ολα τα exclusive αλλα δεν το βλεπω...

Ps.Εκανα υπομονη τοτε με το ps3 ποσα χρονια, μολις βγηκε το παιχνιδι στο ps4 τσιμπησα την κονσολα μονο κ μονο για αυτο το παιχνιδι.Αν ειναι να σου βγαλουν τον πιστη μεχρι να βγει ενα παιχνιδι στο Pc χιλιες φορες να παρεις την κονσολα και να τα παιξεις ολα στην ωρα τους και μετα πουλας την κονσολα αν δεν την θες, παρα να γινεις σαν αυτον εδω μεχρι να ερθει ενα πολυποθητο σου παιχνιδι.

Παίζεις ένα σωρό games στο PC στο ενδιάμεσο. Και όπως τα θες, θες με keyboard/mouse? check. Θες με controller? check. Ότι settings θες, ότι ανάλυση θες, ultra wide, freesync, κτλ..

Ωχ..

https://www.dsogaming.com/news/ea-has-formally-acquired-codemasters/

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Παίζεις ένα σωρό games στο PC στο ενδιάμεσο. Και όπως τα θες, θες με keyboard/mouse? check. Θες με controller? check. Ότι settings θες, ότι ανάλυση θες, ultra wide, freesync, κτλ..

Ωχ..

https://www.dsogaming.com/news/ea-has-formally-acquired-codemasters/

Ρε εσυ γιαννη εισαι και βολιωτης παναθεμα σε..(αν ποτε μετακομισω απο αθηνα ο πρωτος προορισμος μου θα ειναι ο βολος, ενα μερος των διακοπων μου παντα τα περναω στο βολο).

Μια ζωη pc master race ειμαι, μην παρεξηγεις τα λεγομενα μου απλα θυμαμαι χαρακτηριστικα να περιμενω οντως αυτο το παιχνιδι να ερθει στο pc απο εποχες ps3 και ο μονος τροπος να το επαιζες καποια στιγμη ηταν τοτε με πατεντες με κατι emulators που δεν δουλευαν και σωστα.Αν ειναι να γερασω για να παιξω ενα παιχνιδι που γουσταρω χιλιες φορες να παρω την κονσολα και μετα την πουλαω αν δεν μου κανει εξου και το παραπανω σχολιο μου.

Σαφως και ειναι καλη φαση να ερχονται ολα αυτες οι παιχνιδαρες στο pc για τους λογους που ειπες, κανεις δεν λεει το αντιθετο.Απλα το ερωτημα ειναι θα ερχονται σε ενα λογικο χρονικο διαστημα γιατι αν ειναι να κανει μια 10ετια να το βρασω. Το last of us βγηκε το 13 ? πανε τουλαχιστον 8 χρονια πανω κατω αν δεν κανω λαθος..Δηλαδη αν δεν επαιρνα την κονσολα(ps4) ποτε με το καλο πιστευεις θα το εφερναν στα pc??

Ημουν παιδι που λεει ο λογος οταν βγηκε και τωρα εχω παιδι ο ιδιος και ακομη δεν λεει να βγει για τα pc.

Δυστυχως σε καποια πραγματα ειναι αυτο που λεει ο σοφος λαος οτι "στην βραση κολλαει το σιδερο"

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν βγήκαν βέβαια δεν είπε κανείς ότι στο μέλλον θα βγουν και στο pc. Μετά προέκυψε αυτό, οπότε εγώ το θεωρώ bonus. Ναι αν θέλεις οπωσδήποτε να παίξεις ένα exclusive του ps πρέπει να πάρεις ps, δεν μπορείς να βασιστείς στο ότι κάποτε μπορεί να βγει και στο pc. Αλλά κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να πάρεις κονσόλα μόνο και μόνο για 1-2 games. Καλύτερα να νοικιάσεις ένα ps για 1 βδομάδα που λέει ο λόγος και να τα λιώσεις και τέλος..

Y.Γ. Αν έχεις ήδη gaming pc δεν αξίζει να πάρεις κονσόλα για 1-2 games εννοώ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Όταν βγήκαν βέβαια δεν είπε κανείς ότι στο μέλλον θα βγουν και στο pc. Μετά προέκυψε αυτό, οπότε εγώ το θεωρώ bonus. Ναι αν θέλεις οπωσδήποτε να παίξεις ένα exclusive του ps πρέπει να πάρεις ps, δεν μπορείς να βασιστείς στο ότι κάποτε μπορεί να βγει και στο pc. Αλλά κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να πάρεις κονσόλα μόνο και μόνο για 1-2 games. Καλύτερα να νοικιάσεις ένα ps για 1 βδομάδα που λέει ο λόγος και να τα λιώσεις και τέλος..

Εγω παντως πηρα το ps4 πιο πολυ για 3-4 παιχνιδια ελα που ομως κοντευω τα 20 και για του λογου το αληθες οριστε τι εχω παιξει.Βεβαια δεν εχω ανοιξει την ζελατινα απο το bloodborne και ενα ακομη που θελω να παρω ειναι το Ghost of Tsushima.Επισης εχω και το journey που εδωσε καποια στιγμη η σονυ και αυτο θελω να το παιξω μου κινησε το ενδιαφερον.Τεσπα μην χαλαμε αλλο το θεμα αν ειναι στειλε Pm η παμε στο Playstation θεμα.

https://www.exophase.com/psn/user/Dy1ngW1sh/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, icenex είπε

Εγω παντως πηρα το ps4 πιο πολυ για 3-4 παιχνιδια ελα που ομως κοντευω τα 20 και για του λογου το αληθες οριστε τι εχω παιξει.Βεβαια δεν εχω ανοιξει την ζελατινα απο το bloodborne και ενα ακομη που θελω να παρω ειναι το Ghost of Tsushima.Επισης εχω και το journey που εδωσε καποια στιγμη η σονυ και αυτο θελω να το παιξω μου κινησε το ενδιαφερον.Τεσπα μην χαλαμε αλλο το θεμα αν ειναι στειλε Pm η παμε στο Playstation θεμα.

https://www.exophase.com/psn/user/Dy1ngW1sh/

Ο Platinum ο ιδιος..

Υ.γ: Να το παιξεις το Journey ειναι απιστευτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/red-dead-redemption-2-pc-player-base-console-version/

Και με 1 χρόνο λιγότερο κυκλοφορίας στο PC. Βγάλτε τα exclusives στο PC, εδώ είναι τα λεφτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...