Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Parapas είπε

https://store.steampowered.com/app/1265920/Life_is_Strange_Remastered/

Δεν ξέρω πόσοι έχετε δει αυτό.... Original game released το 2015 έτσι? Όξωωωωω ρεεεεε

Και τι ελεγα να το πιασω τους επομενους μηνες εχω τα πρωτα 2 στις κανονικες εκδοσεις τωρα βγαζουν remastered. Τουλαχιστον να τα δωσουν με μεγαλη εκπτωση σε οσους εχουμε τα πρωτα 2. Τι πραγμα και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως να μη κράζουμε όλες τις εταιρίες. Δεν είναι όλες BAMCO ή 4Α games να μιλκάρουν hardcore. Η 2Κ έδωσε τζάμπα τις next gen εκδόσεις των bioshock και η Eidos τουλάχιστον χρέωσε 5 ευρώ το patch γιατί αυτό ουσιαστικά ήταν με τις βελτιώσεις του next gen port του Deus Ex.

Ακόμα και η gearbox που την κράζουμε τζάμπα έκανε update τα borderlands.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ilos είπε

τουλάχιστον χρέωσε 5 ευρώ το patch γιατί αυτό ουσιαστικά ήταν με τις βελτιώσεις του next gen port του Deus Ex.

 

θα κυκλοφορήσει καινούργιο Deus Ex;;😲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

θα κυκλοφορήσει καινούργιο Deus Ex;;😲

?

Στο Deus Ex Human Revolution "Directors Cut" αναφέρομαι. Αν είχες το original και το missing link DLC, χρέωναν αυτήν την έκδοση 5 ευρώ που είχε κάτι μικροβελτιώσεις. Απλά το έθεσα σαν αντιπαράδειγμα στην BAMCO που ζήταγε 40ρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ilos είπε

?

Στο Deus Ex Human Revolution "Directors Cut" αναφέρομαι. Αν είχες το original και το missing link DLC, χρέωναν αυτήν την έκδοση 5 ευρώ που είχε κάτι μικροβελτιώσεις. Απλά το έθεσα σαν αντιπαράδειγμα στην BAMCO που ζήταγε 40ρια.

 

Είπα και εγώ...Επίσης το ίδιο συνέβη και με το Skyrim V: Special Edition, ήταν τελείως τζάμπα αυτό όμως.

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.pcgamer.com/how-a-reckless-lie-caused-huge-internet-drama-for-path-of-exiles-developer/

ενα ωραιο αρθρακι που δειχνει ποσο επιφυλακτικοι θα πρεπει να ειμαστε σε οτι διαβαζουμε στο ιντερνετ και να μην καταληγουμε σε βιαστικα συμπερασματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2021 στις 5:04 ΜΜ, Parapas είπε

https://store.steampowered.com/app/1265920/Life_is_Strange_Remastered/

Δεν ξέρω πόσοι έχετε δει αυτό.... Original game released το 2015 έτσι? Όξωωωωω ρεεεεε

Αυτά τα παιχνίδια που βασίζονται στο συναίσθημα, έχουν μικρότερο replayability ακόμα και από τα adventures.

Μόνο όσο δεν έχουν παίξει καθόλου το original θα έχουν κίνητρο να ασχοληθούν με το remaster.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα το wolfenstein younblood, γυναίκες πρωταγωνίστριες / ηρωίδες,

το control στη συνέχεια γυναίκα, τώρα το gears 5 ξανά γυναίκα, τι γίνεται ρε παιδιά,

να βάλω την barbie να παίξει η κόρη μου ή τ'αλλάξανε και θα βγει κάνας καβλέουρας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το νέο trend να βλέπουμε παντού female leader εδώ και κάμποσο καιρό..

Call of Duty WW2 Vanguard rumored to be significantly held back by old-gen consoles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Έπαιξα το wolfenstein younblood, γυναίκες πρωταγωνίστριες / ηρωίδες,

το control στη συνέχεια γυναίκα, τώρα το gears 5 ξανά γυναίκα, τι γίνεται ρε παιδιά,

να βάλω την barbie να παίξει η κόρη μου ή τ'αλλάξανε και θα βγει κάνας καβλέουρας?

Είναι η γνωστή πολιτική ορθότητα που επικρατεί παντού. Διαλέγουν ηθοποιούς για ταινίες με βάση τη φυλή, το φύλο ή τη σεξουαλική προτίμηση και όχι με το ταλέντο. Φυσικά και δεν είμαι αντίθετος στα δικαιώματα των γυναικών ή των μειονοτήτων ή στη σεξουαλική προτίμηση του καθενώς, ίσα ίσα, άλλα it has gone too far όλο αυτό και κάπου απλά γίνεται για να γίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2021 στις 8:55 ΜΜ, d4ydr33m3r είπε

Σαφεστατα ειναι υποκειμενικα τα κριτηρια αυτο ελειπε να μας αρεσουν σε ολους τα ιδια αλλα το DL ηταν και ατμοσφαιρικο και σκοτεινο. Τα βραδια που επρεπε να κανεις αποστολες ειδικα με ακουστικα, αποκοσμη κατασταση, ο ηχος, ο σχεδιασμος των χαρτων, το build tension,το ανελεητο butchering με μια πλειαδα οπλων σε καποια σημεια. Μηπως να του δωσεις αλλη μια ευκαιρια; Δεν ειναι μονο παρκουρ το DL :)

Ηταν ενα απο τα πιο συναρπαστικα, ξεχωριστα και διασκεδαστικα παιχνιδια οταν βγηκε imo..

ΠΩ τι μου θυμισες. Θυμασαι την πρώτη αποστολή νύχτα? Που σκαρφάλωνες σε έναν πύργο να βάλεις κάτι πομπούς or something? Είχα λερώσει το βρακάκι μου και με έκανε να παρατήσω το παιχνίδι αυτή η αποστολή για 3-4 χρόνια. Το τελείωσα αρκετά αργότερα όταν ενηλικιώθηκα :P 

Στις 14/4/2021 στις 3:00 ΜΜ, ilos είπε

Εγώ ακόμα και σήμερα παίζω HOMM3 (με το HOTA mod) 21 χρόνια μετά και δεν έχω βρει αντίστοιχα καλό game στο είδος του. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Δεκαετία κοντά καίγεται κόσμος στο lol και το CSGO. Το ίδιο θα συμβεί και με το fortnite κατά πάσα πιθανότητα. Κάτι μάλλον κάναν σωστά οι συγκεκριμένοι devs και δε μπαγιάτεψαν.😁

Καλησπέρα, έχω γράψει 4k ώρες dota 2, και λογικά άλλες 15 dota 1 :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε παίδες που έχετε έλλειψη σε άντρες πρωταγωνιστές....εγώ σε όσα παιχνίδια σε αφήνουν να διαλέξεις, κάτι nioh, όσο παίζω(όχι πολυ) τα παιχνίδια της Ubisoft, asassins,fenyx κτλ γυναίκες βάζω...στο mass effect είχα άντρα, γιατί ήξερα ότι παίζει romance κτλ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...