Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)

Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/4/2021 στις 5:04 ΜΜ, Parapas είπε

https://store.steampowered.com/app/1265920/Life_is_Strange_Remastered/

Δεν ξέρω πόσοι έχετε δει αυτό.... Original game released το 2015 έτσι? Όξωωωωω ρεεεεε

Αυτά τα παιχνίδια που βασίζονται στο συναίσθημα, έχουν μικρότερο replayability ακόμα και από τα adventures.

Μόνο όσο δεν έχουν παίξει καθόλου το original θα έχουν κίνητρο να ασχοληθούν με το remaster.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 9,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Το πρόβλημά μου είναι αυτό ακριβώς: αν οι κατηγορίες είναι αληθινές. Αν δεν είναι; Ποιος κατηγορήθηκε και, όταν κρίθηκε αθώος ή δεν αποδείχτηκε το παραμικρό, αποκαταστάθηκε η φήμη του;

Η δική μου θέση, μετά και τα περσινά γεγονότα με την αυτοκτονία του Alec Holowka (Aquaria, NIght in the Woods), και φυσικά όλη την παραπληροφόρηση ενώ μέσω πανδημίας covid-19, είναι να μην δίνω καμία

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έπαιξα το wolfenstein younblood, γυναίκες πρωταγωνίστριες / ηρωίδες,

το control στη συνέχεια γυναίκα, τώρα το gears 5 ξανά γυναίκα, τι γίνεται ρε παιδιά,

να βάλω την barbie να παίξει η κόρη μου ή τ'αλλάξανε και θα βγει κάνας καβλέουρας?

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Είναι το νέο trend να βλέπουμε παντού female leader εδώ και κάμποσο καιρό..

Call of Duty WW2 Vanguard rumored to be significantly held back by old-gen consoles

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 ώρες πριν, [email protected] είπε

Έπαιξα το wolfenstein younblood, γυναίκες πρωταγωνίστριες / ηρωίδες,

το control στη συνέχεια γυναίκα, τώρα το gears 5 ξανά γυναίκα, τι γίνεται ρε παιδιά,

να βάλω την barbie να παίξει η κόρη μου ή τ'αλλάξανε και θα βγει κάνας καβλέουρας?

Είναι η γνωστή πολιτική ορθότητα που επικρατεί παντού. Διαλέγουν ηθοποιούς για ταινίες με βάση τη φυλή, το φύλο ή τη σεξουαλική προτίμηση και όχι με το ταλέντο. Φυσικά και δεν είμαι αντίθετος στα δικαιώματα των γυναικών ή των μειονοτήτων ή στη σεξουαλική προτίμηση του καθενώς, ίσα ίσα, άλλα it has gone too far όλο αυτό και κάπου απλά γίνεται για να γίνεται..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 11/4/2021 στις 8:55 ΜΜ, d4ydr33m3r είπε

Σαφεστατα ειναι υποκειμενικα τα κριτηρια αυτο ελειπε να μας αρεσουν σε ολους τα ιδια αλλα το DL ηταν και ατμοσφαιρικο και σκοτεινο. Τα βραδια που επρεπε να κανεις αποστολες ειδικα με ακουστικα, αποκοσμη κατασταση, ο ηχος, ο σχεδιασμος των χαρτων, το build tension,το ανελεητο butchering με μια πλειαδα οπλων σε καποια σημεια. Μηπως να του δωσεις αλλη μια ευκαιρια; Δεν ειναι μονο παρκουρ το DL :)

Ηταν ενα απο τα πιο συναρπαστικα, ξεχωριστα και διασκεδαστικα παιχνιδια οταν βγηκε imo..

ΠΩ τι μου θυμισες. Θυμασαι την πρώτη αποστολή νύχτα? Που σκαρφάλωνες σε έναν πύργο να βάλεις κάτι πομπούς or something? Είχα λερώσει το βρακάκι μου και με έκανε να παρατήσω το παιχνίδι αυτή η αποστολή για 3-4 χρόνια. Το τελείωσα αρκετά αργότερα όταν ενηλικιώθηκα :P 

Στις 14/4/2021 στις 3:00 ΜΜ, ilos είπε

Εγώ ακόμα και σήμερα παίζω HOMM3 (με το HOTA mod) 21 χρόνια μετά και δεν έχω βρει αντίστοιχα καλό game στο είδος του. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Δεκαετία κοντά καίγεται κόσμος στο lol και το CSGO. Το ίδιο θα συμβεί και με το fortnite κατά πάσα πιθανότητα. Κάτι μάλλον κάναν σωστά οι συγκεκριμένοι devs και δε μπαγιάτεψαν.😁

Καλησπέρα, έχω γράψει 4k ώρες dota 2, και λογικά άλλες 15 dota 1 :P 

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σιγά ρε παίδες που έχετε έλλειψη σε άντρες πρωταγωνιστές....εγώ σε όσα παιχνίδια σε αφήνουν να διαλέξεις, κάτι nioh, όσο παίζω(όχι πολυ) τα παιχνίδια της Ubisoft, asassins,fenyx κτλ γυναίκες βάζω...στο mass effect είχα άντρα, γιατί ήξερα ότι παίζει romance κτλ...

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
26 λεπτά πριν, xavier είπε

Σιγά ρε παίδες που έχετε έλλειψη σε άντρες πρωταγωνιστές....εγώ σε όσα παιχνίδια σε αφήνουν να διαλέξεις, κάτι nioh, όσο παίζω(όχι πολυ) τα παιχνίδια της Ubisoft, asassins,fenyx κτλ γυναίκες βάζω...στο mass effect είχα άντρα, γιατί ήξερα ότι παίζει romance κτλ...

Το Mass Effect βγήκε το 3000 π.Χ. Εμείς λέμε για το trend που επικρατεί τα τελευταία χρόνια..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators

Δεν με πειράζει καθόλου να έχουμε γυναίκα πρωταγωνίστρια σε παιχνίδια (όταν παίζαμε Tomb Raider, Metroid, NOLF και τέτοια, δεν μας χάλαγε ή αυτά είναι των παππούδων μας; :P )

• Like 4
  • Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένας δεν έχει πρόβλημα με γυναίκα πρωταγωνίστρια(Σχεδόν πάντα γυναίκα επέλεγα στα γκέιμς που είχαν επιλογή), το πρόβλημα είναι το ''force female leader'' ή όπως γίνεται τώρα τελευταία με το BLM.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Το Mass Effect βγήκε το 3000 π.Χ. Εμείς λέμε για το trend που επικρατεί τα τελευταία χρόνια..

Καλά κόψε κάτι.

Οι gamers ποτέ δεν είχαν πρόβλημα να παίζουν γυναικείους χαρακτήρες στα παιχνίδια, ακόμα και όταν αυτές ήταν ένα σκέτο sprite ή μια φωτογραφία στο party.

@Psycho_Warhead To "forced female lead" πάλι δε λέει κάτι, από τη στιγμή που ο χαρακτήρας είναι fixed σεναριακά και δεν επιλέγεις θα είναι ή άνδρας ή γυναίκα. Όταν έπαιζα The Longest Journey ή Syberia δεν ένιωσα ποτέ ότι η Aprli ή η Kate μου είχαν επιβληθεί, και στο Child of Light δε με πείραξε καθόλου που έπαιζα σαν κοριτσάκι. Από τη στιγμή που πείθουν σα χαρακτήρες δε βλέπω κανένα πρόβλημα.

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 7
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
46 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Καλά κόψε κάτι.

Οι gamers ποτέ δεν είχαν πρόβλημα να παίζουν γυναικείους χαρακτήρες στα παιχνίδια, ακόμα και όταν αυτές ήταν ένα σκέτο sprite ή μια φωτογραφία στο party.

@Psycho_Warhead To "forced female lead" πάλι δε λέει κάτι, από τη στιγμή που ο χαρακτήρας είναι fixed σεναριακά και δεν επιλέγεις θα είναι ή άνδρας ή γυναίκα. Όταν έπαιζα The Longest Journey ή Syberia δεν ένιωσα ποτέ ότι η Aprli ή η Kate μου είχαν επιβληθεί, και στο Child of Light δε με πείραξε καθόλου που έπαιζα σαν κοριτσάκι. Από τη στιγμή που πείθουν σα χαρακτήρες δε βλέπω κανένα πρόβλημα.

Συμφωνώ, ούτε εγώ έχω πρόβλημα, απλά λέω για την τάση που επικρατεί γενικότερα..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ρε εδώ έπαιξα το little misfortune με ένα κοριτσάκι 8χρονο που πετάει glitter και ήταν από τα καλύτερα παιχνίδια τι να λέμε τώρα. Εννοείται ότι παίζουμε και παιχνίδια με αρσενικούς χαρακτήρες όπως shadow warrior με τον καφρο Wang. Καλό παιχνίδι να είναι και ας έχει ότι χαρακτήρα θέλει. 

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα οι Αναμπέλες να βγαίνουν από την ντουλάπα σιγά σιγά! 

Just kidding. Keep your tights on 😭😅😂🤣😄

Επεξ/σία από seithan
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators

MS: Alan Wake, και τα υπόλοιπα πρόσφατα της Remedy. Timed Exclusives με τις αξέχαστες γελοιότητες περί "παίζονται καλύτερα από τον καναπέ" .

Epic Store: Timed Exclusivity αρκεί να μην είναι σε Steam. 

(Η Sony τα έκανε αυτά ήδη παλιότερα -- πχ γρήγορα μπορώ να θυμηθώ τη συνεργασία Grim Fandango Remaster με την Double Fine)

Και η Sony το 2021 σου θύμησε πόσο άθλια είναι τα timed exclusives;

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.