Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 minutes ago, tommybertsen said:

Μάλλον επειδή τα προηγούμενα δεν τα πήγαν πολύ καλά, είπε να αρμέξει αλλιώς με p2w παιχνιδάκι φάση 😛 

To 1o πουλησε πολυ καλα πανω απο τις προβλεψεις. Το 2ο πουλησε χειροτερα και γενικά κάτω απο τις προβλέψεις της UBi. Γενικά το Division είναι απο τα δυνατά Ip τους και λογικό να επενδύσουν πάνω του. Περιμένουμε και ταινία υποψιν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Η Ubisoft ανακοίνωσε ότι το επόμενο The Division είναι σε ανάπτυξη και θα είναι... free to play!

division-heartland_1.jpg

image.png.025898d75e91a37cd43f73e7fb12ebae.png

40 εκατομμύρια παίχτες...;;;Εντύπωση μου κάνει. Στο σύνολο της ζωής του παιχνιδιού ή συνεχόμενοι χρήστες;;

Αυτό το IP είναι τόσο βαρετό...κοντράρει το watchdogs στα ίσια στη βαρεμάρα :P

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο  συνολο  προφανως. εδω ο αλλος βγηκε και ειπε  οτι το  OW  εχει  60m παικτες, ενω ο μηνιαιος αριθμος ενεργων παικτων ειναι μολις 10m.

it is marketing talk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα εμπορικα ηταν και τα δυο Division 2,ειδικα αν σκεφτουμε και για τι επιπεδο παιχνιδιου μιλαμε+το κλασσικο open world παιχνιδι μια απο τα ιδια της Ubisoft.

Επισης ο αριθμος παιχτων για το Division 2 ανεβηκε αρκετα,μιας και το παιχνιδι πριν καν κλεισει 1χρονο,μπηκε σε εκπτωση με μολις 2ευρω παρακαλω και ηταν και δωρεαν με τις Amd καρτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, privateer είπε

To 1o πουλησε πολυ καλα πανω απο τις προβλεψεις. Το 2ο πουλησε χειροτερα και γενικά κάτω απο τις προβλέψεις της UBi. Γενικά το Division είναι απο τα δυνατά Ip τους και λογικό να επενδύσουν πάνω του. Περιμένουμε και ταινία υποψιν.

Βασικά δεν το έθεσα καλά, εννοούσα το 2ο αποκλειστικά. Το πρώτο σε κάποια φάση έπεσε στα 10€, το πήρα μέχρι κι εγώ 😛 Το f2p μοντέλο συνηθίζεται να είναι p2w από εταιρείες τύπου ubisoft, δεν πιστεύω κάτι διαφορετικό. 

Τώρα, όταν λέει 40 εκατομμύρια παίκτες για το div2, τι εννοεί, και τα demo downloads? :P 

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

εχω μια απορια, απο αυτα τα λεφτα παιρνουν τιποτα τα Studio? Η απλα η Sony που εχει τα δικαιωματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostiger είπε

Της γυνης της εκδιδομενης το κιγκλιδωμα γινεται πισω απο τις κουρτινες...

Ελα κωστα ετσι το λεμε σωστα..

Της επί χρήμασι εκδιδομένης γυναικός το σιδηρούν κιγκλίδωμα :P :lol:

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

εχω μια απορια, απο αυτα τα λεφτα παιρνουν τιποτα τα Studio? Η απλα η Sony που εχει τα δικαιωματα?

Λεφτα παιρνει το studio που υποτιθεται οτι αναλαμβανει την μεταφορα των παιχνιδιων αυτων στο PC οπως ειναι το λογικο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Λεφτα παιρνει το studio που υποτιθεται οτι αναλαμβανει την μεταφορα των παιχνιδιων αυτων στο PC οπως ειναι το λογικο.

 

Ναι λογικο ειναι αυτο που λες. Θα μου φαινοταν λογικο ομως οταν εχω κατι και το δινω σε εσενα να το διανειμεις και αυτο πλεον το ζηταει και ενας αλλος διανομεας, πραγμα που σημαινει οτι εκανα καλη δουλεια, να λάβω μια επιβράβευση. 

πρόχειρο παράδειγμα το days gone. Αν είχαν θέσει ένα στόχο αρχικά που δεν πιάσανε λόγω των μέτριων κριτικών και του κακού perf στις αρχές του παιχνιδιού και αυτό οδήγησε σε χαμηλές πωλήσεις και ακύρωση του sequel θα ήθελα αν το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι στα 3-4 να εκτιμηθεί οτι καποιος τριτος μας το ζηταει και αρα κατι καλο εκαναν  και να υπολογισουν πχ οτι καποια λεφτα που θα παρει η Sony είναι χάρη και σε αυτο το παιχνιδι. 

Βέβαια αυτή είναι η ρομαντική μου οπτική γωνία και έφερα σαν παράδειγμα το Days Gone λόγω οτι το έχουμε πρόσφατο.

Η αρχική μου απορία είναι γενικότερη και αναρωτιέμαι καιρό τώρα αν οι Microsoft και Sony όταν δίνουν ένα παιχνίδι δωρεάν στον κόσμο ή το πουλάνε σε έναν τρίτο αυτές οι νέες πωλήσεις (εστω και με μηδενικό κόστος αγοράς) θα προσμετρηθούν και θα εκτιμηθούν απο την εταιρία ή οχι? 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

εχω μια απορια, απο αυτα τα λεφτα παιρνουν τιποτα τα Studio? Η απλα η Sony που εχει τα δικαιωματα?

ποια  στουντιο;  first  party games ειναι, στην  ΣΟΝΥ ανηκουν. που σημαινει οτι αν δεχθει την συμφωνια, θα  δουμε καποια αποκλειστικα PS games στο PC. το  ερωτημα  ειναι  ποια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...