Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, NorthlanderRQ είπε

Ας μην τα βάζουμε με το φίλο Fulgore, ο οποίος με λιτό και αιχμηρό τρόπο επιτέλεσε το λειτούργημα να παραθέσει το review του υποφαινόμενου μπαγλαμά και να δώσει την ευκαιρία στον φίλο check2fire να κάνει τις ερωτήσεις του.

Αυτά είναι τα ''καλά''του metacritic δυστηχώς.

Αυτο που καταλαβαινω και αφηνει να εννοηθει ο συμφορουμιτης ειναι οτι σε τετοιου ειδους ''αμφιλεγόμενα''(λογω publisher)παιχνιδια,οι υψηλες κριτικες στο metacritic δινουν την εντυπωση σε πολλους οτι ειναι ''επιτηδες'' υψηλες.

Με λίγα λόγια παιρνει η μπαλα και μικροτερα site,και τα βαζει στο ιδιο τσουβαλι με αλλα μεγαλυτερα.Προφανως και αυτο δεν ειναι σωστο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε

1 ώρα πριν, NorthlanderRQ είπε

Ας μην τα βάζουμε με το φίλο Fulgore, ο οποίος με λιτό και αιχμηρό τρόπο επιτέλεσε το λειτούργημα να παραθέσει το review του υποφαινόμενου μπαγλαμά και να δώσει την ευκαιρία στον φίλο check2fire να κάνει τις ερωτήσεις του.

Αγαπητέ check2fire, δεδομένου ότι το forum μας, στο οποίο είσαι εγγεγραμένος, φαίνεται ελλειπές για να καταγράψεις τη οξύτατη διαφωνία σου, αποφάσισα να εγγραφώ εδώ για να σου πω ότι είμαι διαθέσιμος για οποιαδήποτε ερώτησή σου.

Πιο συγκεκριμένα, πιστεύω ότι έχω καλύψει επαρκώς γιατί το παιχνίδι είναι τεχνικά άρτιο με μπόλικο υλικό (παρά τα microtransactions). Εξίσου εξήγησα ότι ο χειρισμός θέλει συνήθεια για κάποιον νέο παίκτη παρότι έχει κάποιες απλοποιήσεις, αλλά εξακολουθεί να υπάρχει απότομο difficulty curve για όποιον έχει καιρό να ασχοληθεί (όπως ο υποφαινόμενος μπαγλαμάς). Το ότι η 2Κ έχει αποφασίσει να ακολουθήσει συγκεκριμένη οικονομική στρατηγική για τον τίτλο αφαιρεί από τον τελικό βαθμό, αλλά όχι σε σημείο που να γίνει review-bombed. Σημειωτέον ότι οι περισσότεροι χρήστες του έριχναν μηδενικά, διότι είχαν σπαταλήσει και τετραψήφιο αριθμό χρημάτων στο 2Κ20 για μία πρόοδο που ακυρώθηκε με το 2Κ21. Σημειώνω ξεκάθαρα ότι αυτή η πρακτική από την 2Κ είναι ιταμή, ειδικά για έναν full-price 60€σκούδος τίτλο. Αν τα τσέπωνα, σίγουρα τους έπαιξα καλή ντρίμπλα. Από την άλλη δεν μου έβαλαν ποτέ τα λεφτά στην τράπεζα, οπότε το ρίχνω Χ.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία, την ανάγνωση, και την υποδοχή.

καταρχής αγνοούσα τελείως το συγκεκριμένο review. 

Οπως έγραψα υπάρχει αναντιστοιχία των user review του metacritic με αυτές των official review στο metacritic ξανά που ειναι και δίπλα δίπλα και σε αυτές αναφερόμουν και προφανώς αυτά είχα στο μυαλό μου πως δηλάδη ένας τόσο γτπ τίτλος έχει πάρει καλές βαθμολογίες και φυσικά είναι σίγουρο ότι τα μεγάλα site πληρόνονται για να γράφουν καλά review.

Είναι γελοίο κάποιος να υποστηρίζει ότι το ίδιο συμβαίνει σε site σαν το ragequit και ακόμα και να παρεξηγείται αυτός που το έγραψε.

Eσύ έγραψες σου άρεσε, Tο review όπως έγραψα δεν το είχα καν διαβάσει εγώ συμφωνώ με το 0 που του βάζουν στο metacritic.

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NorthlanderRQ είπε

Ας μην τα βάζουμε με το φίλο Fulgore, ο οποίος με λιτό και αιχμηρό τρόπο επιτέλεσε το λειτούργημα να παραθέσει το review του υποφαινόμενου μπαγλαμά και να δώσει την ευκαιρία στον φίλο check2fire να κάνει τις ερωτήσεις του.

Αγαπητέ check2fire, δεδομένου ότι το forum μας, στο οποίο είσαι εγγεγραμένος, φαίνεται ελλειπές για να καταγράψεις τη οξύτατη διαφωνία σου, αποφάσισα να εγγραφώ εδώ για να σου πω ότι είμαι διαθέσιμος για οποιαδήποτε ερώτησή σου.

Πιο συγκεκριμένα, πιστεύω ότι έχω καλύψει επαρκώς γιατί το παιχνίδι είναι τεχνικά άρτιο με μπόλικο υλικό (παρά τα microtransactions). Εξίσου εξήγησα ότι ο χειρισμός θέλει συνήθεια για κάποιον νέο παίκτη παρότι έχει κάποιες απλοποιήσεις, αλλά εξακολουθεί να υπάρχει απότομο difficulty curve για όποιον έχει καιρό να ασχοληθεί (όπως ο υποφαινόμενος μπαγλαμάς). Το ότι η 2Κ έχει αποφασίσει να ακολουθήσει συγκεκριμένη οικονομική στρατηγική για τον τίτλο αφαιρεί από τον τελικό βαθμό, αλλά όχι σε σημείο που να γίνει review-bombed. Σημειωτέον ότι οι περισσότεροι χρήστες του έριχναν μηδενικά, διότι είχαν σπαταλήσει και τετραψήφιο αριθμό χρημάτων στο 2Κ20 για μία πρόοδο που ακυρώθηκε με το 2Κ21. Σημειώνω ξεκάθαρα ότι αυτή η πρακτική από την 2Κ είναι ιταμή, ειδικά για έναν full-price 60€σκούδος τίτλο. Αν τα τσέπωνα, σίγουρα τους έπαιξα καλή ντρίμπλα. Από την άλλη δεν μου έβαλαν ποτέ τα λεφτά στην τράπεζα, οπότε το ρίχνω Χ.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία, την ανάγνωση, και την υποδοχή.

giphy.gif

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Είναι γελοίο κάποιος να υποστηρίζει ότι το ίδιο συμβαίνει σε site σαν το ragequit και ακόμα και να παρεξηγείται αυτός που το έγραψε.

Δεν υπάρχει παρεξήγηση, αλλά είναι ανόητο το τσουβάλιασμα και οι απόλυτες γενικεύσεις. Εκεί στοχεύει το σχόλιο. :)

Δεν είναι η πρώτη φορά που έχει αφεθεί να εννοηθεί (ούχι από εσένα) - δυστυχώς και σε αυτόν τον ιστότοπο- ότι "εντάξει μωρέ, μικρά sites είναι, πρέπει να δίνουν το κάτιτις παραπάνω στη βαθμολογία, μήπως και τους πετάξουν κανένα ξεροκόμματο οι εγχώριοι αντιπρόσωποι και συνεχίσουν να επιβιώνουν". Not our cup of tea, που λένε σε ένα μικρό χωριό στο Yorkshire.

Το ζήτημα της βαθμολογίας έχει συζητηθεί πολλάκις, είναι αναγκαίο (κακό) metric για να μπορέσει να υπάρχει ένα σημείο αναφοράς. Κατά πόσο αυτό είναι όντως αναφοράς όταν επαφύεται στον υποκειμενικό παράγοντα είναι συζήτηση που μπορεί να γίνει, αλλά δεν είναι της παρούσης. Η ουσία όμως είναι ότι πρέπει να (συνυπο)λογίζονται πολλοί - και αντικειμενικοί - παράγοντες (τεχνικοί κ.ό.κ.) που χαρακτηρίζουν ένα παιχνίδι. Από τεχνικής άποψης το NBA 2K21 είναι το αρτιότερο παιχνίδι στο είδος του, αναμενόμενο δε έπειτα από τόσα χρόνια στην κορυφή με ψιλοδιορθώσεις σε κάθε νέα έκδοση. Ο χειρισμός του είναι 2-3 ουρανοξύστες παραπάνω από τότε που παίζαμε Fifa '98 παίρνοντας την Chelsea για να κάνουμε ντρίμπλες-πιρουέτες με τον Zola, πατώντας απλώς το "Ε" (keyboard_elitist_masterrace). Εξέλιξη της βιομηχανίας, ενσωμάτωση αλλά και εκμετάλλευση των δυνατοτήτων των χειριστηρίων στο έπακρο έχουν οδηγήσει σε αυτήν την πολυπλοκότητα, η οποία σε ένα βαθμό αντανακλά και την ικανότητα του παίκτη. Είναι ζόρικο να μπεις με το καλημέρα και να βαράς alley-hoops (δυστυχώς), αλλά είναι εξίσου ικανοποιητικό όταν το καταφέρνεις έπειτα από Χ προσπάθεια χτίζοντας σιγά-σιγά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαφανίστηκε η αναφορά “Only on PlayStation” από το εξώφυλλο του Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima no PC? | Jogo surge sem selo de exclusivo - Viciados

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Εξαφανίστηκε-η-αναφορά-“Only-on-PlayStation”-από-το-εξώφυλλο-του-Ghost-of-Tsushima-(pic)/68359.html

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Άντε ευκαιρία να παίξετε την παιχνιδάρα και εσείς που τόσα χρόνια μασάτε ubi sh1t.😁 Ανώτερο από HZD και προφανώς Days Gone.

Προσωπικά διαφωνώ εν μέρη. Από το Days Gone είναι σίγουρα καλύτερο, αλλά στο ίδιο επίπεδο με το Horizon. Και τα 2 παιχνίδια υποφέρουν από τα στοιχεία που χαρακτηρίζεις ubi sh1t, αλλά το Ghost of Tsushima ακόμα περισσότερο. Από άποψη combat το GoT το βρήκα πιο διασκεδαστικό από το Horizon, αλλά το δεύτερο προσφέρει πιο δυνατό κεντρικό σενάριο, lore και μουσική (συμπαθητική του GoT αλλά τίποτα αξιομνημόνευτο). Εκεί που χάνουν και τα 2 παιχνίδια μπροστά σε άλλες μεγάλες παραγωγές της Sony είναι στους κεντρικούς και δευτερεύοντες χαρακτήρες που και στα 2 τους βρήκα αρκετά αδιάφορους.

Μακάρι να έρθει και στο PC, αλλά προσωπικά ανυπομονώ περισσότερο να ξαναπαίξω για 3η φορά με πολύ ανώτερη εμπειρία ένα από τα Uncharted 4, God of War ή Bloodborne.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ilos είπε

Άντε ευκαιρία να παίξετε την παιχνιδάρα και εσείς που τόσα χρόνια μασάτε ubi sh1t.😁 Ανώτερο από HZD και προφανώς Days Gone.

Δεν ξέρω γιατί έχει φάει τέτοιο κράξιμο το days gone εδώ μέσα κυρίως γιατί metacritic βλέπω πολύ καλές κριτικές από τον κόσμο. Είμαι στις 50 ώρες και το έχω αγαπήσει έχει συναίσθημα τρομερή ατμόσφαιρα ωραίους χαρακτήρες και ένα πολύ καλό σενάριο. Έχω παίξει πολλά παιχνίδια οπότε προσπαθώ πάντα να είναι αντικειμενικος και ποτέ biased. Θα τιμηθεί και το Got εννοείται ότι φέρει η sony θα τιμηθεί. Το Horizon είναι τρομερο και αυτό αλλά με χαλάει που δεν έβαλαν ελληνικά εδώ το 2 λένε θα έχει. 

1 ώρα πριν, naruto14 είπε

Προσωπικά διαφωνώ εν μέρη. Από το Days Gone είναι σίγουρα καλύτερο, αλλά στο ίδιο επίπεδο με το Horizon. Και τα 2 παιχνίδια υποφέρουν από τα στοιχεία που χαρακτηρίζεις ubi sh1t, αλλά το Ghost of Tsushima ακόμα περισσότερο. Από άποψη combat το GoT το βρήκα πιο διασκεδαστικό από το Horizon, αλλά το δεύτερο προσφέρει πιο δυνατό κεντρικό σενάριο, lore και μουσική (συμπαθητική του GoT αλλά τίποτα αξιομνημόνευτο). Εκεί που χάνουν και τα 2 παιχνίδια μπροστά σε άλλες μεγάλες παραγωγές της Sony είναι στους κεντρικούς και δευτερεύοντες χαρακτήρες που και στα 2 τους βρήκα αρκετά αδιάφορους.

Μακάρι να έρθει και στο PC, αλλά προσωπικά ανυπομονώ περισσότερο να ξαναπαίξω για 3η φορά με πολύ ανώτερη εμπειρία ένα από τα Uncharted 4, God of War ή Bloodborne.

Θέλω και spiderman ρε γαμωτο με ray tracing μακάρι να έρθει και αυτό. Uncharted να φέρουν και την τριλογία η τίποτα gow το ascension στο Ps3 το είχα παρατήσει τα πρώτα 3 τα είχα πλατιναρει. Το νέο δείχνει αρκετά καλύτερο από το 4. Bloodborne για τους λάτρεις των dark Souls πρέπει να είναι λουκούμι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έχω παίξει πολλά παιχνίδια οπότε προσπαθώ πάντα να είναι αντικειμενικος και ποτέ biased.

Εγω παντως Arkin με ολο το συμπαθιο δεν σε βλεπω τις περισσοτερες φορες να αναφερεις κατι το αρνητικο στα παιχνιδια που παιζεις.

Και στο Horizon zero dawn,το μοναδικο πραγμα που λες οτι σε χαλασε ειναι ..η απουσια των ελληνικων..

Ακομα και παιχνιδια με τεραστια διακριση και βραβεια σε open world οπως τα Witcher 3 και RDR2 εχουν τα θεματα τους,δεν υπαρχει το τελειο σε ολα παιχνιδι. Βλεπεις που αναφερει μερικα και ο naruto παραπανω.

Δηλαδη το Days Gone δεν ειναι τερμα επαναλαμβανομενο σαν παιχνιδι στις περισσοτερες αποστολες του αλα Odyssey/ubisoft?

Πηγαινε στο ενα camp,παρε την αποστολη να πας να σκοτωσεις/φερεις αυτο/ν,γυρνα πισω να το δωσεις και να παρεις αλλη αποστολη. Ανεβαζεις reputation,φευγεις απο το ενα camp πας στο αλλο να κανεις μια απο τα ιδια.

Ειδικα στην αρχη που η μηχανη δεν εχει και τα upgrades και η ιστορια δεν προχωραει και πολυ,ειναι η εννοια της αγγαρείας.

Και απο gameplay παρολο που ειναι πιο action focused το παιχνιδι,μετρια πραγματα στο μεγαλυτερο κομματι του(δεν βοηθαει οτι αργεις να πετυχεις τα hordes στο παιχνιδι)και απο το crafting και απο το shooting.

Η ιστορια του δεν ειναι ασχημη,αλλα δυστηχως και αυτη αργει παρα πολυ να παρει μπροστα.

Ευτυχως που τρεχει καλα.

Κακο παιχνιδι δεν το λες,αλλα δεν το λες και φοβερο/αριστουργημα.

3 ώρες πριν, naruto14 είπε

Μακάρι να έρθει και στο PC, αλλά προσωπικά ανυπομονώ περισσότερο να ξαναπαίξω για 3η φορά με πολύ ανώτερη εμπειρία ένα από τα Uncharted 4, God of War ή Bloodborne.

Δεν τιθεται θεμα του ποιο απο ολα θελουμε περισσοτερο να ερθει. Το ghost of tsushima το θελουν πολλοι επειδη ειναι πιο προσφατο σαν κυκλοφορια,αλλιως στην πραξη ολα αυτα τα θελουμε να κυκλοφορησουν πλεον και στο PC.

Οχι τιποτα αλλο,να τα δουμε να τρεχουν και καλυτερα γιατι στο ps5 χαραμιζονται τα 2 απο αυτα που αναφερεις στα 30fps.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω παντως Arkin με ολο το συμπαθιο δεν σε βλεπω τις περισσοτερες φορες να αναφερεις κατι το αρνητικο στα παιχνιδια που παιζεις.

Και στο Horizon zero dawn,το μοναδικο πραγμα που λες οτι σε χαλασε ειναι ..η απουσια των ελληνικων..

Ακομα και παιχνιδια με τεραστια διακριση και βραβεια σε open world οπως τα Witcher 3 και RDR2 εχουν τα θεματα τους,δεν υπαρχει το τελειο σε ολα παιχνιδι. Βλεπεις που αναφερει μερικα και ο naruto παραπανω.

Δηλαδη το Days Gone δεν ειναι τερμα επαναλαμβανομενο σαν παιχνιδι στις περισσοτερες αποστολες του αλα Odyssey/ubisoft?

Πηγαινε στο ενα camp,παρε την αποστολη να πας να σκοτωσεις/φερεις αυτο/ν,γυρνα πισω να το δωσεις και να παρεις αλλη αποστολη. Ανεβαζεις reputation,φευγεις απο το ενα camp πας στο αλλο να κανεις μια απο τα ιδια.

Ειδικα στην αρχη που η μηχανη δεν εχει και τα upgrades και η ιστορια δεν προχωραει και πολυ,ειναι η εννοια της αγγαρείας.

Και απο gameplay παρολο που ειναι πιο action focused το παιχνιδι,μετρια πραγματα στο μεγαλυτερο κομματι του(δεν βοηθαει οτι αργεις να πετυχεις τα hordes στο παιχνιδι)και απο το crafting και απο το shooting.

Η ιστορια του δεν ειναι ασχημη,αλλα δυστηχως και αυτη αργει παρα πολυ να παρει μπροστα.

Ευτυχως που τρεχει καλα.

Κακο παιχνιδι δεν το λες,αλλα δεν το λες και φοβερο/αριστουργημα.

Δεν τιθεται θεμα του ποιο απο ολα θελουμε περισσοτερο να ερθει. Το ghost of tsushima το θελουν πολλοι επειδη ειναι πιο προσφατο σαν κυκλοφορια,αλλιως στην πραξη ολα αυτα τα θελουμε να κυκλοφορησουν πλεον και στο PC.

Οχι τιποτα αλλο,να τα δουμε να τρεχουν και καλυτερα γιατι στο ps5 χαραμιζονται τα 2 απο αυτα που αναφερεις στα 30fps.

 

 

 

Αναφερω τα αρνητικα σε καθε παιχνιδι και οταν κανω την κριτικη μου για το days gone οταν το τελειωσω θα τα γραψω. Αρνητικο ειναι τα side missions απο τα camps οπως ηταν και στο odyssey origins και τα ανεφερα. Το gameplay του ειναι generic αλλα μου αρεσε πολυ ειναι απλο και to the point που λενε χωρις πολλα πολλα που εχουν καποια παιχνιδια abilities skills κτλ. Το horizon ειμαι στις 20 ωρες περιπου αρνητικο βρηκα τους χαρακτηρες μεχρι στιγμης οταν κανω την κριτικη τα αναφερω ολα προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος δεν εχω καποιο οφελος να γραψω μονο καλα απλα επειδη ειμαι θετικος τονιζω αρκετα τα θετικα και δεν εχεις αδικο εδω. Λεω παντα και τα αρνητικα ομως αν διαβασεις τι εχω γραψει για οτι παιχνιδι εχω τερματισει. Η ιστορια του Days Gone πηρε μπρος στο camp του Mike τωρα ειμαι wizard island και ειναι πολυ δυνατη μου εβγαλε πολυ συναισθημα και καποιοι χαρακτηρες θα μου μεινουν. Στα των γραφικων και στο Horizon και στο Days Gone ειναι πολυ ανωτερα απο κονσολες και με 60+ fps. Δεν εχω παιξει detroit ακομα να δω αν εχει διαφορες στα γραφικα απο κονσολα οπως και τα heavy rain/two souls που λιγο που ειδα τα μετεφεραν αυτουσια οπως ηταν στην κονσολα δεν τα δουλεψαν οπως τα αλλα 2.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Arkin είπε

Λεω παντα και τα αρνητικα ομως αν διαβασεις τι εχω γραψει για οτι παιχνιδι εχω τερματισει. 

Spoiler

Για ριξε μια ματια στο διπλα θεμα  να δεις εαν το κανεις οντως αυτο.Επειδη ακριβως δεν το κανεις αυτο,γιαυτο και το ανεφερα,κατι που μπορεις να επιβεβαιωσεις και ο ιδιος αν ριξεις μια ματια στο διπλα θεμα.

Και για το Days Gone στο θεμα του παιχνιδιου  δεν εχεις αναφερει τιποτα απο ολα αυτα. Και παλι αν ειμαι λαθος σε αυτα μου το λες.

Αυτα πιο πολυ τα αναφερω για να σου φυγει η αρχικη σου απορια που εγραψες πιο πισω στο γιατι το παιχνιδι εφαγε κραξιμο,γιατι και πιο πισω δεν σε ειδα να αναφερεις κατι απο αυτα.

Στο Steam τα reviews του παιχνιδιου,τα μεν θετικα ηταν πιο πολυ στο οτι ηρθε αλλο ενα exclusive στο PC και οτι τρεχει και καλα,τα δε αρνητικα κατα κυριο λογο αφορουσαν data collection που υπηρχε μεσα στο παιχνιδι 

https://in.ign.com/days-gone/159155/news/days-gone-pc-data-collection-policy-is-a-privacy-nightmare

Γενικα ως τωρα 2 παιχνιδια εχει φερει η Sony στο PC,το καθενα και με ενα κουσουρι.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Για ριξε μια ματια στο διπλα θεμα  να δεις εαν το κανεις οντως αυτο.Επειδη ακριβως δεν το κανεις αυτο,γιαυτο και το ανεφερα,κατι που μπορεις να επιβεβαιωσεις και ο ιδιος αν ριξεις μια ματια στο διπλα θεμα.

Και για το Days Gone στο θεμα του παιχνιδιου  δεν εχεις αναφερει τιποτα απο ολα αυτα. Μονο το ποσο ωραιο δειχνει το παιχνιδι εχεις αναφερει ή πως τρεχει. Και παλι αν ειμαι λαθος σε αυτα μου το λες.

Αυτα πιο πολυ τα αναφερω για να σου φυγει η αρχικη σου απορια που εγραψες πιο πισω στο γιατι το παιχνιδι εφαγε κραξιμο,γιατι και πιο πισω δεν σε ειδα να αναφερεις κατι απο αυτα...

Στο Steam τα reviews του παιχνιδιου,τα μεν θετικα ηταν πιο πολυ στο οτι ηρθε αλλο ενα exclusive στο PC και οτι τρεχει και καλα,τα δε αρνητικα κατα κυριο λογο αφορουσαν data collection που υπηρχε μεσα στο παιχνιδι 

https://in.ign.com/days-gone/159155/news/days-gone-pc-data-collection-policy-is-a-privacy-nightmare

Γενικα ως τωρα 2 παιχνιδια εχει φερει η Sony στο PC,το καθενα και με ενα κουσουρι.

Ναι ρε συ τα γραφω στις κριτικες αυτο δεν θα γραψω στο θεμα του παιχνιδιου τα αρνητικα δεν κανω κριτικη λογικο δεν ειναι να γραψω κυριως οτι μου αρεσει? Δες στο θεμα τι τερματισα για εκει εγραψα σπανια να γραψω αρνητικο σε θεμα παιχνιδιου για το ιδιο το παιχνιδι ειδικα οταν εχω παιξει 50 ωρες σε 10 μερες δεν θα γραψω για τις 3-4 ωρες που ειναι τα side mission των camps. Οταν το τελειωσω ομως θα αναφερω σφαιρικα. Στο steam κανουν πολλα και διαφορετικα reviews εμπιστευομαι κυριως αυτο που παιζω γιατι για μερικα παιχνιδια ειχα διαβασει αρνητικα και τελικα ηταν αρκετα καλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο σημαντικα ειναι τα ελληνικα για σας?
Για μενα μονο τα αγγλικα ειχαν παντα νοημα...ειναι εκει που οι δημιουργοι σκεφτονται πως θα "μιλαει" o χαρακτηρας τους, καποια απο τα αστεια ειναι γραμμενα στα αγγλικα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

ποσο σημαντικα ειναι τα ελληνικα για σας?
Για μενα μονο τα αγγλικα ειχαν παντα νοημα...ειναι εκει που οι δημιουργοι σκεφτονται πως θα "μιλαει" o χαρακτηρας τους, καποια απο τα αστεια ειναι γραμμενα στα αγγλικα...

Αν ειναι οσο καλα ειναι στο days gone ειναι σημαντικα σιγουρα. Οταν πεφτει μερακι τοτε αξιζει να παιξεις κατι στη γλωσσα σου. Δεν θα ηθελες ενα witcher 3 στα ελληνικα? Οσο καλα αγγλικα και να ξερουμε σαν το native δεν εχει παντα θα μας ξεφευγουν λεξεις απλα βγαζουμε το νοημα απο την προταση δεν μου αρεσει παντα ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...