Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τραγικό..Τι ευχαρίστηση μπορεί να πάρει κάποιος με το να cheat-άρει..Την ευχαρίστηση την παίρνεις όταν κάνεις κάποιο καλό kill επειδή σημάδευσες εσύ σωστά..

θα συμφωνήσω αλλα θα συμπληρώσω οτι η απόλυτη ικανοποίηση έρχεται όταν καταφέρνεις επιτέλους να κάνεις ενα καλό kill μετα απο πολύ κόπο και σε αποκαλούν και cheater........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τραγικό..Τι ευχαρίστηση μπορεί να πάρει κάποιος με το να cheat-άρει..Την ευχαρίστηση την παίρνεις όταν κάνεις κάποιο καλό kill επειδή σημάδευσες εσύ σωστά..

Προφανώς τα cheats χρησιμοποιούνται από άτομα που δεν είχαν ποτε αυτή την ευχαρίστηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ απλό, γιατί είναι απελπισμένα μπονομπόσκυλα τσιταρουν. 

Η μόνη λύση για να παίζετε άνετα τα παιχνίδια σας χωρίς να αποτελούν ενόχληση οι κλαμμενες, καταδικασμένες αυτές μούρες: Γελάς,τους τρολαρεις αυτους δεν νευριαζεις μαζι τους. 

Έχω επίσης έχω έναν ορισμό από που πηγάζει η ' ανάγκη ' για χρήση τέτοιων μέσων αλλά λίγο ενσυναίσθηση και παρατηρητικότητα να έχεις ξερεις το γιατί.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Τραγικό..Τι ευχαρίστηση μπορεί να πάρει κάποιος με το να cheat-άρει..Την ευχαρίστηση την παίρνεις όταν κάνεις κάποιο καλό kill επειδή σημάδευσες εσύ σωστά..

Η ευχαρίστηση που έχουν είναι ότι επειδή είναι άσχετοι στο παιχνίδι οι ίδιοι, καταστρέφουν την ψυχαγωγία και το παιχνίδι των άλλων. 

Είναι σαν και αυτούς που επειδή είναι κομπλεξικοί για διάφορους λόγους, προσβάλλουν, μειώνουν και θέλουν να χειρίζονται άλλους που θεωρούν μέσα τους ότι είναι καλύτεροι από αυτούς.

Ναι υπάρχουν και τέτοιοι άνθρωποι και είναι πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι cheaters ειναι σκουπιδια για μενα. Δεν εχουν λογο υπαρξης ως gamers αν ειναι τοσο αχρηστοι καλυτερα να πανε να παιξουν τριλιζα λογικα μεχρι εκει θα μπορουν. Καταστρεφουν το online για αυτο και δεν αξιζει το online στον υπολογιστη με τοσους νουμπαδες που υπαρχουν και χρησιμοποιουν cheats.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Η ευχαρίστηση που έχουν είναι ότι επειδή είναι άσχετοι

Δεν είναι μόνο οι άσχετοι. Βγάλτε ΕΝΤΕΛΏΣ από τη σκέψη σας σαν δικαιολογία ότι το κάνουν γιατί δεν είναι καλοί και "θα τους βοηθήσει". 

Δεν είναι ο λόγος αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργει πολυ αλλα εγω ξενερωσα με το gta 6 γιατι το τελευταιο leak λεει για επιστροφη στην vice city.παλι πολη;ποσο πιο γαματο θα ηταν αμα το κανανε βραζιλια;shootouts μεσα στις φαβελες σε φαση city of god..

Εφυγε και ο houser και ο lazlow απο rockstar κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Δεν είναι μόνο οι άσχετοι. Βγάλτε ΕΝΤΕΛΏΣ από τη σκέψη σας σαν δικαιολογία ότι το κάνουν γιατί δεν είναι καλοί και "θα τους βοηθήσει". 

Δεν είναι ο λόγος αυτός.

 

Δεν έπιασες το νόημα. Εννοώ ότι επειδή γνωρίζουν ότι δεν είναι καλοί παίκτες και τρώνε τάπα από τους περισσότερους  θέλουν με αυτό τον τρόπο να τους εκδικηθούν. Αλλιώς γιατί να κλέψουν; Ποιός ο λόγος;

 

Βέβαια υπάρχει μια σημαντική διαφορά: Αυτοί που δημιουργούν τα cheats λέγονται Μαύρα καπέλα (Black hat hackers) και το κάνουν για κακόβουλο σκοπό. Αυτοι που τα χρησιμοποιούν λέγονται cheaters. Πιθανόν να το κάνουν και αυτοί για τη  πλάκα τους. Να το παίξουν και αυτοί hacker. Ποιος ξέρει. Ο βασικός λόγος όμως είναι ο πρώτος που είπα. Συν του ότι έχουν και ψυχολογικά θέματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@_Theo_

Παρατηρώντας άντρες τσιτερς ως άντρας, κατά βάση multiplayer παίκτης εδώ και τουλάχιστον 11 χρόνια έχω καταλάβει ότι ουσιαστικά πηγάζει από καταπιεσμένα ένστικτα in real life τα οποία συσσωρεύονται - και επειδή οι περισσότεροι σύγχρονοι άνθρωποι δεν κάνουν κάτι άλλο πέρα από το να εκτονώνονται στο ίντερνετ, καθώς δεν μπορούν αποτελεσματικά να κυριαρχήσουν πάνω σε άλλους τομείς της ζωής τους ξεσπάνε έτσι προσπαθώντας να καλύψουν αυτό το πεινασμένο ένστικτο.

Οι περισσότεροι καταλήγουν εκεί γιατί είναι εύκολη λύση του τεμπέλη και δικαιολογίες  όπως " και άλλοι έχουν τσιτ έβαλα κ γω να δω πώς είναι" είναι μη πω τι.

 Και επειδή λόγω της σύγχρονης ζωής και κοινωνικής κατήχησης οι περισσότεροι βρίσκονται μαντρωμενοι στην ίδια ρουτίνα πολλοί ξεσπούν με ποικίλους τρόπους. Δεν είναι τυχαίο που στα περισσότερα παιχνίδια παρατήρησα αύξηση των τσιτερς όσο ξέσπασαν σε παγκόσμια κλίμακα τα Lockdown. 

Αυτό έχω καταλάβει διαβάζοντας έρευνες πάνω στο θέμα αλλά και συνομιλώντας με cheaters. Οι περισσότεροι δεν μπορούν καν να αρθρώσουν μια λέξη για να πουν το λόγο που χρησιμοποιούν τσιτ. Απλά σε βρίζουν ή - σημαντικό - περιμένουν να πέσεις στη παγίδα να τους βρίσεις για να βρίσουν και αυτοί.

 

Σαν άβουλα όντα που σερνουν τη ταλαιπωρημένη ψυχή τους. Είναι σαν τους ναρκομανείς, αυτό που συμβαίνει με τα ανταγωνιστικά FPS τύπου CoD να είναι τρόπος διαφυγής, εκτόνωσης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Πολύ απλό, γιατί είναι απελπισμένα μπονομπόσκυλα τσιταρουν. 

Η μόνη λύση για να παίζετε άνετα τα παιχνίδια σας χωρίς να αποτελούν ενόχληση οι κλαμμενες, καταδικασμένες αυτές μούρες: Γελάς,τους τρολαρεις αυτους δεν νευριαζεις μαζι τους. 

 

Αυτο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Escapism full είναι τα games για κάποιους και αν είναι άχρηστοι καταφεύγουν στα cheats.

Single Player all the way για μένα εδώ και 7-8 χρόνια και έχω βρει την ησυχία μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο δύσκολο είναι να αναπτύξουν ένα σύστημα με "shadow ban", το οποίο θα κάνει match τους cheaters είτε μεταξύ τους, είτε μόνο με bots? Ούτως ώστε οι περισσότεροι, φαντάζομαι μικρής ηλικίας, να μην παίρνουν χαμπάρι ότι έχουν μπαναριστεί και όλοι να είναι ευχαριστημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

 

Παρατηρώντας άντρες τσιτερς ως άντρας, κατά βάση multiplayer παίκτης εδώ και τουλάχιστον 11 χρόνια έχω καταλάβει ότι ουσιαστικά πηγάζει από καταπιεσμένα ένστικτα in real life

Να έχεις υποψη σου οτι cheats χρησιμοποιουν και παρα πολλοι μικροτεροι σε ηλικια ή ακομα και σε τουρνουα εχουν πιασει κοσμο να τα χρησιμοποιει. Δεν είναι δηλαδή κανόνας ότι η πλειοψηφία όσων χρησιμοποιούν cheats σε online παιχνίδια,είναι στην κατηγορία που περιγράφεις(που όντως υπάρχει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

 

NBA 2K22 will be old-gen on PC, won’t support cross-play

https://www.dsogaming.com/news/nba-2k22-will-be-old-gen-on-pc-wont-support-cross-play/

Ουτε 1 λεπτο σε τετοιες τακτικες

 

Βασικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί παίζουν τέτοια παιχνίδια. Προτιμώ να πάω με την παρέα μου σε ένα 5Χ5 και να γίνει μάχη, πάρα να παίξω FIFA 22 ξέρω γώ. Περί ορέξεως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...